baner

NEWS

- Konkurs

VI edycja konkursu na komiks ekonomiczny Fundacji FOR


Ruszyła VI edycja konkursu na komiks ekonomiczny Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza. Prace można nadsyłać do 1 września 2014 roku w czterech kategoriach tematycznych. Do wygrania jest ponad 26 tysięcy złotych. Aleja Komiksu patronuje temu konkursowi.
EKONOMIA OBRAZKOWA – NARYSUJ KOMIKS O TEMATYCE EKONOMICZNEJ I WYGRAJ 5 TYS. ZŁ!

Ruszyła kolejna edycja projektu edukacji ekonomicznej, stworzonego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK.

Już po raz szósty Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć komiks dotyczący jednego z poniższych tematów:
 • 1. Po co nam ten miś, czyli czy inwestycje publiczne to inwestycje „pod publiczkę”?

 • 2. Zamienianie się jest fajne – czyli o korzyściach wolnego handlu

 • 3. Zasypywanie dziury w ziemi, czyli kto dopłaca do niewydajnych kopalń?

 • 4. Nosił wilk razy kilka… - czyli jak odpowiedzialnie się zadłużać?

Celem konkursu jest przedstawienie powyższych zagadnień w przystępnej formie obrazkowej, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku. By ułatwić zadanie autorom, do każdego tematu przygotowano opis pomocniczy.

W konkursie można wygrać następujące nagrody:

 • I kategoria:
   I miejsce – 5000 zł
   II miejsce – 4000 zł
   III miejsce – 3000 zł

 • II kategoria:
   I miejsce – 5000 ł
   II miejsce – 4000 zł
   III miejsce – 3000 zł,

 • Wyróżnienia w wysokości 600 zł,

 • Nagroda publiczności:
   I kategoria – 1000 zł
   II kategoria – 1000 zł


Wyboru najlepszych prac dokona jury w składzie: prof. Leszek Balcerowicz – Przewodniczący Rady FOR oraz znani rysownicy i satyrycy: Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Marek Raczkowski, Antoni Rodowicz, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – twórcy Jeża Jerzego, Adam Radoń – Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi oraz Miłosław Kierc z Banku Zachodniego WBK.

„Konkurs daje szansę by zaprezentować swoje umiejętności przed najlepszymi polskimi rysownikami i satyrykami. Prace najlepszych dotrą do kilku tysięcy szkół w całej Polsce i pomogą młodym ludziom zrozumieć trudne zagadnienia ekonomiczne”. - Dominika Pawłowska, Koordynator Projektów

Prace należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w terminie do 1 września 2014 (decyduje data stempla pocztowego) w Forum Obywatelskiego Rozwoju, al. J. Ch. Szucha 2/4 lok. 20, 00-582 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs” wraz ze stosownym oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną lub dwie prace (ale maksymalnie jedną w każdej kategorii. Szczegółowy regulamin VI edycji konkursu na komiks ekonomiczny FOR.

Więcej informacji oraz pełny regulamin konkursu dostępne są na stronie Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Na stronie www.komiksy-ekonomiczne.pl dostępne są prace nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu oraz scenariusze lekcji przygotowane na podstawie wybranych prac przez metodyków z Ośrodka Rozwoju Edukacji przy współpracy z ekonomistami FOR. Poprzez specjalny formularz nauczyciele mogą też bezpłatnie zamówić antologie komiksowe i płyty CD z poprzedniej edycji.

FOR[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-