reklama baner reklama

Nowe Teksty

Nowa z czystą duszą
Chmielewski o 1. tomie "Inspektor Akane Tsunemori"
Albo czytasz komiks, albo oglądasz serial telewizyjny
Gierszewski o 2. tomie "Outcast. Opętanie"
Ostateczny krach idei
Kleszcz o 4. tomie "Uncanny Avengers"
Rewolucja na emeryturze
Zimiński o "Lone Sloane"
Wszyscy dybią na biednego trenera
Gierszewski o 3. tomie "Bekartów z Południa"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiks idzie na studia


28 czerwca 2014 w ramach Dni Otwartych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (Warszawa, Chodakowskiej 19/31) odbędą się warsztaty filologiczno-kulturoznawcze "Komiks idzie na studia".
Czym jest komiks? Dlaczego warto go badać? Za co cenimy Batmana? Jak wspaniała jest Wonder Woman? Te i inne pytania będą tematem warsztatu kulturoznawczego. Komiksy, do niedawna niedoceniane, stają się obecnie pełnoprawnymi dziełami sztuki. Niektóre postaci są z nami od dekad i na stałe utrwaliły się w kodach kultury. Na naszym spotkaniu zastanowimy się, jak czytać i badać komiksy oraz dlaczego warto przyglądać się bliżej temu zjawisku.Prowadzący:
mgr Joanna Hebda – świeżo upieczona absolwentka anglistyki i już niedługo magister kulturoznawstwa na SWPS, autorka pracy magisterskiej o Batmanie. Pasjonuje się wszelkimi przejawami popkultury, od komiksu, przez kino i seriale, po muzykę. Szczególnie interesuje ją wpływ przemian społecznych na popkulturę oraz medialna reprezentacja mniejszości.

mgr Emma Oki – jest współpracownikiem Instytutu Anglistyki oraz doktorantką na Wydziale Kulturoznawstwa i Filologii. Jej zainteresowania badawcze obejmują problematykę tożsamości osób o mieszanych korzeniach i portret mniejszości etnicznych we współczesnym komiksie amerykańskim.


Żeby wziąć udział w Dniach Otwartych należy wypełnić ZGŁOSZENIE.

[Ystad za swps.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-