Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty z tworzenia komiksów


W sobotę 14 czerwca o godzinie w godzinach 14:00-18:00 w katowickiej Galerii Szyb Wilson (ul. Oswobodzenia 1) odbędą się warsztaty z tworzenia komiksów. Przeprowadzi je Mikołaj Ratka.
TWORZENIE KOMIKSÓW – WARSZTATY
Galeria Szyb Wilson
ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice
szybwilson.org
galeria@szybwilson.org
Tel: +48 32 7303220
Fax: +48 32 7303225

OPIS WYDARZENIA
Rysownik komiksów Mikołaj Ratka pokaże najmłodszym, jak powstaje komiks. Na początek rozgrzewka: układanie historyjki z przygotowanych dymków, albo pierwsze próby samodzielnego stworzenia własnej opowieści w obrazkach dla tych, którzy od razu będą czuć się pewnie. Po pierwszych przymiarkach pójdziemy krok dalej: na przykładzie swojego komiksu „Człowiek z żeliwa” (opowieści o duchach, rozgrywająca się na tle przemysłowego rozwoju Gliwic w XIX wieku) Ratka pokaże, jak zamienić znaną nam codzienność do stworzenia nowej, bajkowej, fantastycznej opowieści. A miłośnicy superbohaterów będą mieli okazję wykreować własnych, industriadowych. I być może zamiast świata, w komiksach uratują zabytki techniki.
Nie zapominamy także o dorosłych, nawet tych, którzy nie przyznają się do zdolności plastycznych, bo prowadzący pokaże im, że do stworzenia komiksu nie trzeba używać ołówka, a można tabletu czy aparatu fotograficznego. Ten, kogo wciągnie ta zabawa będzie miał okazję do zdobycia wiedzy o teorii tworzenia historii obrazkowych, na przykładzie książki „Understanding Comics” Scotta McClouda.


[Ystad za mariacka.eu]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-