Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa komiksowa Mity Afryki


W poniedziałek 16 czerwca o godzinie 19:00 w Staromiejskim Domu Kultury (Warszawa, Rynek Starego Miasta 2) odbędzie się wernisaż wystawy plansz komiksowych, które powstały w ramach programu "Mity Afryki" (sam komiks miał premierę w kwietniu tego roku).W poniedziałek 16 czerwca 2014 o godz. 19.00 zapraszamy do Piwnicy Largactil na wernisaż wystawy plansz komiksowych, które powstały w ramach programu MITY AFRYKI. Plansze złożyły się na unikalny i wyjątkowy komiks, zawierający mity pochodzące z różnych mitologii afrykańskich.

Wydarzenie to będzie jednocześnie podsumowaniem pierwszej edycji programu MITY AFRYKI.
Na wszystkich, którzy będą chcieli podzielić się w nami swoją wiedzą o Afryce - czekają niespodzianki.

Wystawa otwarta od 16 do 30 czerwca 2014 r w Galeria Wyjście Awaryjne Staromiejskiego Domu Kultury.


O programie: Mity, wierzenia, legendy są podstawą tożsamości kulturowej wszystkich cywilizacji. Mitologie afrykańskie są mało znane w Europie, choć ich znaczenie kulturowe dorównuje znaczeniu znanych nam mitologii greckiej i rzymskiej, a przesłanie jest również ponadczasowe. Zagłębienie się w mityczny świat afrykańskich bóstw i wierzeń pozwala inaczej spojrzeć na kulturę afrykańską.

W ramach realizowanego w roku kulturalnym 2013/2014 programu edukacji kulturalnej „Mity Afryki” uczestnicy przenosili się w świat afrykańskich legend i mitów, przekładając je na język teatru - pod kierunkiem Małgorzaty Graczyk oraz komiksu - pod kierunkiem Bereniki Kołomyckiej. Zestawienie starych prawd życiowych zawartych w wierzeniach afrykańskich z aktualnym, europejskim systemem wartości stwarza platformę do międzykulturowego dialogu. Połączenie techniki klasycznej - teatru ze sztuką nowoczesną, jaką jest komiks potwierdza ponadczasowy charakter mitów.

Organizator: Staromiejski Dom Kultury. Partnerzy: Centrala - Central Europe Comics Art., Fundacja AfrykaConnect, Forum Kenijsko - Polskie, Fundacja dla Somalii, Fundacja FilmGramm, Patronat: Kontynent Warszawa, Etnosystem.plMity Afryki w komiksie - program edukacji kulturalnej

Mity Afryki w komiksie - program edukacji kulturalnejScenariusz: Adam Wiśniewski, Angelika Szkołuda, Katarzyna Strzałkowska, Marcin Oszczyk, Paulina Koniuch
Rysunki: Adam Wiśniewski, Angelika Szkołuda, Katarzyna Strzałkowska, Marcin Oszczyk, Paulina Koniuch
Publicystyka: Paulina Zając, Berenika Kołomycka
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2014
Druk: kolor/cz.biały
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 42
Cena: 0 zł
Wydawnictwo: Staromiejski Dom Kultury
ISBN: 978-83-894-9266-0


Nakład: 700 egzemplarzy[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-