NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe we Wrocławiu


Przy okazji 10. urodzin wrocławskiej Mediateki (Plac Teatralny 5) w dniach 27-28 czerwca odbędą się trzy tury warsztatów komiksowych, każde skierowane do innej grupy wiekowej (dorośli, dzieci, młodzież). Bezpłatne zajęcia poprowadzi Luca Montagliani.
Przy okazji 10. urodzin Mediateki odbędą się wyjątkowe warsztaty rysunku komiksowego. Po dużym sukcesie kursów, jakie odbyły się już we Wrocławiu w sierpniu i we wrześniu ub. roku, również i tym razem zajęcia poprowadzi Luca Montagliani – członek założyciel szkoły rysunku komiksowego w Genui. Luca wydaje komiksy o własnych bohaterach (Pasol i X-Nerd) oraz zajmuje się publikacją dzieł swojego mistrza – Giorgia Rebuffiego, twórcy znanych we Włoszech postaci, jak Tiramolla, Fox, Wilk Pugacioff.
Program warsztatów
- Piątek, 27 czerwca, w godz. 17.00-21.00 – warsztaty dla dorosłych, których celem będzie tworzenie komiksu kolażowego, z wykorzystaniem rysunków uczestników i zdjęć – nagłe przeskoki z rzeczywistości narysowanej do precyzyjnej fotografii za każdym razem oddziaływać będą z dużą siłą i pozwolą dokładnie zobaczyć, co się dzieje.
- Sobota, 28 czerwca, w godz. 11.00-15.00 – warsztaty dla dzieci (w wieku 7-12 lat), podczas których popularna legenda lub baśń zostanie przełożona na język komiksowy. Przy uważnym wsparciu prowadzącego, uczestnicy będą mogli narysować całą historię.
- Sobota, 28 czerwca, w godz. 16.00-20.00 – warsztaty skierowane do młodzieży. Omówione zostaną niektóre fakty historyczne związane z Wrocławiem, mity i tajemnice naszego miasta, a następne przekształcone w rysunki komiksowe, opowiadające wybrane historie.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są do środy, 25 czerwca br., na adres: m.murgia [at] wp.pl.

Liczba dostępnych miejsc: 20 na każdy z warsztatów. Udział w nich jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają potrzebne materiały!

Warsztaty przetłumaczy na język polski Marcello Murgia – pomysłodawca Włoskiego Krasnala Wrocławskiego z ul. Więziennej. Luca i Marcello są także autorami pierwszego przewodnika komiksowego po Wrocławiu, którego premiera przewidziana jest właśnie pod koniec czerwca.


[Ystad za wroclaw.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-