reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Czytanie Uczłowiecza


Elementem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa będzie kolorowanie na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie ilustracji Papcia Chmiela z Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem. Akcja obędzie między 24 a 25 maja w ramach Warszawskich Targów Książki i Festiwalu Komiksowa Warszawa, który im towarzyszy.
czytanieuczłowiecza14


Tytus, Romek i A’Tomek przekonują, że Czytanie Uczłowiecza.
Niezwykła akcja na Stadionie Narodowym

Warszawa, 13 maja 2014 – „Czytanie Uczłowiecza” to niezwykła akcja, która odbędzie się na Stadionie Narodowym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Podczas Warszawskich Targów Książki, w dniach 24 i 25 maja, zostanie pokolorowana wspólnymi siłami organizatorów i uczestników ogromna ilustracja przedstawiająca Tytusa, Romka i A’Tomka, bohaterów kultowych komiksów Papcia Chmiela. Więcej na www.tytusnastadionie.pl

„Czytanie Uczłowiecza” to akcja Narodowego Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W czasie Warszawskich Targów Książki, w dniach 24-25 maja zostanie pokolorowana na płycie Stadionu Narodowego największa ilustracja w Warszawie. Stworzył ją specjalnie na tę okazję sam Papcio Chmiel. Rysunek przestawia trzech bohaterów kultowej serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek”. Przygotowany przez organizatorów obrys rysunku zostanie wypełniony kolorami przez wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

„Komiksy o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka to nasze dziedzictwo kulturowe. Wychowało się na nich już kilka pokoleń Polaków. Wielu z nas to właśnie od tych zeszytów zaczęło swoją przygodę z książką. Tytus, Romek i A’Tomek to świetni ambsadorowie czytania i czytelnictwa. Mamy nadzieję, że akcja Czytanie Uczłowiecza przyciągnie tłumy na Stadion Narodowy i wspólnie uda nam się pokolorować tę niezwykłą ilustrację” - podsumowuje Michał Leszczyński, rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury, głównego organizatora akcji.
Pomysłodawcami akcji są organizatorzy Festiwalu Komiksowa Warszawa, który odbywa się w ramach Warszawskich Targów Książki.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, opracowany przez Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, obejmuje najważniejsze z obszarów powiązanych
z czytelnictwem i obecnością książki na rynku: promocję i upowszechnianie czytelnictwa i książki wśród nieczytających, wspieranie wydawania wartościowej literatury i czasopism kulturalnych, szkolenie księgarzy oraz regulacje prawne dotyczące rynku książki.

LW
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-