reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Gilles McCabe - wystawa


W piątek, 16 maja o godzinie 18.00 w Łódzkim Centrum Komiksu przy Piotrkowskiej 28 odbędzie się wernisaż Daniela Gizickiego i Barbary Okrasy. Wystawie prac z komiksu "Gilles McCabe" towarzyszyć będzie spotkanie z autorami.
gillesmccabelodz14


Album „Gilles McCabe” to pełnometrażowy debiut komiksowy Okrasy, stworzony do scenariusza Daniela Gizickiego: „1898 rok. Kuba Rozpruwacz przestaje być głównym tematem rozmów. Pojawiają się inne głośne sprawy. Nawet żądna sensacji prasa przestaje publikować spekulacje na temat tożsamości oraz rzekomych i rzeczywistych występków mordercy. Jednak w ciemnych zaułkach Whitechapel wciąż czai się groza. Znów pojawiają się zmasakrowane zwłoki kobiet. Inspektor Gilles McCabe i wpierający go posterunkowy Jack O'Leary rozpoczynają śledztwo. Komiks Gizickiego i Okrasy łączy w sobie wciągający i oryginalny scenariusz z graficzną doskonałością”.

Wystawa składać się będzie z niepublikowanych stron, artów, różnych wersji kolorystycznych Gillesa, stron z tomu II. Podczas spotkania będzie można obejrzeć wersję dyplomową komiksu, a także kupić album opublikowany przez Wydawnictwo Komiksowe.

ŁCK


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-