Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Gilles McCabe - wystawa


W piątek, 16 maja o godzinie 18.00 w Łódzkim Centrum Komiksu przy Piotrkowskiej 28 odbędzie się wernisaż Daniela Gizickiego i Barbary Okrasy. Wystawie prac z komiksu "Gilles McCabe" towarzyszyć będzie spotkanie z autorami.
gillesmccabelodz14


Album „Gilles McCabe” to pełnometrażowy debiut komiksowy Okrasy, stworzony do scenariusza Daniela Gizickiego: „1898 rok. Kuba Rozpruwacz przestaje być głównym tematem rozmów. Pojawiają się inne głośne sprawy. Nawet żądna sensacji prasa przestaje publikować spekulacje na temat tożsamości oraz rzekomych i rzeczywistych występków mordercy. Jednak w ciemnych zaułkach Whitechapel wciąż czai się groza. Znów pojawiają się zmasakrowane zwłoki kobiet. Inspektor Gilles McCabe i wpierający go posterunkowy Jack O'Leary rozpoczynają śledztwo. Komiks Gizickiego i Okrasy łączy w sobie wciągający i oryginalny scenariusz z graficzną doskonałością”.

Wystawa składać się będzie z niepublikowanych stron, artów, różnych wersji kolorystycznych Gillesa, stron z tomu II. Podczas spotkania będzie można obejrzeć wersję dyplomową komiksu, a także kupić album opublikowany przez Wydawnictwo Komiksowe.

ŁCK


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-