reklama baner reklama

Nowe Teksty

Nowa z czystą duszą
Chmielewski o 1. tomie "Inspektor Akane Tsunemori"
Albo czytasz komiks, albo oglądasz serial telewizyjny
Gierszewski o 2. tomie "Outcast. Opętanie"
Ostateczny krach idei
Kleszcz o 4. tomie "Uncanny Avengers"
Rewolucja na emeryturze
Zimiński o "Lone Sloane"
Wszyscy dybią na biednego trenera
Gierszewski o 3. tomie "Bekartów z Południa"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Gilles McCabe - wystawa


W piątek, 16 maja o godzinie 18.00 w Łódzkim Centrum Komiksu przy Piotrkowskiej 28 odbędzie się wernisaż Daniela Gizickiego i Barbary Okrasy. Wystawie prac z komiksu "Gilles McCabe" towarzyszyć będzie spotkanie z autorami.
gillesmccabelodz14


Album „Gilles McCabe” to pełnometrażowy debiut komiksowy Okrasy, stworzony do scenariusza Daniela Gizickiego: „1898 rok. Kuba Rozpruwacz przestaje być głównym tematem rozmów. Pojawiają się inne głośne sprawy. Nawet żądna sensacji prasa przestaje publikować spekulacje na temat tożsamości oraz rzekomych i rzeczywistych występków mordercy. Jednak w ciemnych zaułkach Whitechapel wciąż czai się groza. Znów pojawiają się zmasakrowane zwłoki kobiet. Inspektor Gilles McCabe i wpierający go posterunkowy Jack O'Leary rozpoczynają śledztwo. Komiks Gizickiego i Okrasy łączy w sobie wciągający i oryginalny scenariusz z graficzną doskonałością”.

Wystawa składać się będzie z niepublikowanych stron, artów, różnych wersji kolorystycznych Gillesa, stron z tomu II. Podczas spotkania będzie można obejrzeć wersję dyplomową komiksu, a także kupić album opublikowany przez Wydawnictwo Komiksowe.

ŁCK


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-