Nowe Teksty

Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy
Coś się kończy, coś się zaczyna
Tymoteusz Wronka o "Łasuch #03"
Danie w sosie słodko-gorzkim
Wronka o "Chew #12: Czarna polewka"
Pewnego razu w kinie
Pawełek o filmie "Pewnego razu... w Hollywood"
Spalone kurczaki
Chmielewski o 7. edycji Złotych Kurczaków

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kapitan w Bydgoszczy


Na tegorocznym Bydgoskim Konwencie Komiksu i Gier (26 kwietnia) swoją premierę będzie miała publikacja "Kapitan w Bydgoszczy", w której będzie można znaleźć 15 ilustracji Kapitana Żbika, oraz jeden krótki komiks z tym bohaterem, które wykonane zostały przez współczesnych polskich twórców komiksów.
Kapitan Żbik w Bydgoszczy
W trakcie Bydgoskiego Konwentu Komiksu i Gier, który odbędzie się 26 kwietnia, będziemy obchodzić czterdziestą rocznicę ukazania się na rynku komiksu z serii Kapitan Żbika zatytułowanego „Kryptonim Walizka”, którego akcja rozgrywa się w Bydgoszczy.
Z tej okazji zostanie wydana broszurka rocznicowa zatytułowana „Kapitan w Bydgoszczy”, w której znajdzie się 15 ilustracji Żbika i jeden krótki komiks z tym bohaterem. Autorami rysunków są: Norbert Rybarczyk, Jakub Mathia, Jacek Przybylski, Daniel Grzeszkiewicz, Jacek Michalski, Szymon Kaźmierczak, Janusz Wyrzykowski, Piotr Nowacki, Tomasz Samojlik, Jarosław Wojtasiński, Roman Maciejewski, Łukasz Ciaciuch, Robert Sienicki, Bartłomiej Kuczyński i Michał Śledziński. Natomiast okładkę wykonał Krzysztof Trystuła.
Drugim elementem obchodów rocznicowych będzie wycieczka pieszo-tramwajowa śladem miejsc w Bydgoszczy, które 40 lat temu Jerzy Wróblewski przedstawił w komiksie "Kryptonim Walizka". Start wycieczki o godzinie 16 sprzed budynku APK. Szacowany czas trwania wycieczki to 1,5 godziny.

Natomiast w niedzielę 27 kwietnia we współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Exploseum - Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg. To właśnie na tym terenie rozgrywa się akcja serii komiksowej „Tajemnice DAG Fabrik Bromberg”.
Zwiedzanie Exploseum rozpocznie się o godz. 10. Ze względu na konieczność zwiedzania w zorganizowanej grupie (20 osób) z przewodnikiem - prosimy chętne osoby o przesłanie swojego zgłoszenia na adres: maciej_jasinski [at] vp.pl
Zwrotnie będą przesyłane informacje o miejscu i godzinie zbiórki oraz trasie dojazdu do Exploseum.
Organizatorem Bydgoskiego Konwentu Komiksu i Gier jest BYLOT. Impreza jest częścią projektu Promo Festival 2014 i jest współfinansowana przez Miasto Bydgoszcz.


Kapitan w Bydgoszczy

Kapitan w BydgoszczyRysunki: Norbert Rybarczyk, Jakub Mathia, Jacek Przybylski, Daniel Grzeszkiewicz, Jacek Michalski, Szymon Kaźmierczak, Janusz Wyrzykowski, Piotr Nowacki, Tomasz Samojlik, Jarosław Wojtasiński, Roman Maciejewski, Łukasz Ciaciuch, Robert Sienicki, Bartłomiej Kuczyński, Michał Śledziński
Okładka: Krzysztof Trystuła
Wydanie: I
Data wydania: 26 Kwiecień 2014
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 16
Cena: publikacja darmowa
Wydawnictwo: BYLOT


[Ystad za informacją prasową]

Tagi

Bydgoski Konwent Komiksu i Gier 2014


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-