Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach


W piątek, 11 kwietnia obędzie się konferencja „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach” organizowana przez FOR, organizatora konkursu na komiks ekonomiczny i wydawcę pokonkursowej antologii. W programie poświęcono miejsce wykorzystaniu komiksów w nauce. Udział jest bezpłatny, zgłaszać można się do 5 kwietnia. Aleja Komiksu patronuje temu wydarzeniu.
Konferencja dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i ekonomii w praktyce „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach”

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach”, adresowanej do nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i ekonomii w praktyce, która odbędzie się 11 kwietnia 2014 (piątek) w Centrum konferencyjnym Polna przy ul. Polnej 7a w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju, a Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji objęły nad nim honorowy patronat.

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 kwietnia 2014.

„Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach” to pierwsza w Polsce konferencja, podczas której w kompleksowy sposób zostaną przedstawione nowatorskie formy edukacji ekonomicznej. Jest to także pierwsza tego typu konferencja o tak dużym zasięgu – spodziewana frekwencja to 250 nauczycieli.

Głównym punktem konferencji będzie debata pt. „Stan edukacji finansowej w Polsce”. W debacie wezmą udział eksperci Narodowego Banku Polskiego (Marcin Staniewicz), Centrum Edukacji Obywatelskiej (Sylwia Żmijewska-Kwiręg) oraz Fundacji Think! i portalu edukacyjnego EduNews.pl (Marcin Polak). Moderatorem panelu będzie dziennikarz i felietonista Jan Wróbel. Głos zabierze również Maciej Samcik z Gazety Wyborczej, autor bloga „Subiektywnie o finansach”.

Przed debatą odbędą się 3 sesje, w trakcie których zostaną zaprezentowane nowe metody nauczania ekonomii – komiksy ekonomiczne, ekonomia eksperymentalna oraz gry finansowo-edukacyjne.

Jak pokazują badania - ponad połowa Polaków uważa, że wiedza ekonomiczna wcale nie jest potrzebna. W rzeczywistości ekonomia i finanse to dziedziny, które bezpośrednio wpływają na jakość życia każdego z nas – dlatego temat debaty, jak i całej konferencji jest tak ważny.

„Od początku swojej działalności Forum Obywatelskiego Rozwoju chętnie angażuje się w edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży. Po sukcesie, jaki odniósł projekt Komiksy Ekonomiczne, idziemy krok dalej. Podczas konferencji pokażemy nauczycielom nowe narzędzia, które przyciągną uwagę uczniów znudzonych standardowymi podręcznikami” – zapewnia Dominika Pawłowska, Koordynator projektów, Forum Obywatelskiego Rozwoju


Panele tematyczne

  • "Komiksy w edukacji ekonomicznej” – w trakcie sesji zostaną zaprezentowane sposoby wykorzystania komiksów ekonomicznych jako materiałów dydaktycznych w nauczaniu przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, ekonomii w praktyce.
    • Prowadząca: Krystyna Brząkalik – metodyk i autor scenariuszy lekcji w projekcie Komiksy Ekonomiczne.


  • " Ekonomia eksperymentalna, czyli nauka ekonomii poprzez praktykę" – podczas tej sesji zostaną zaprezentowane techniki prowadzenia zajęć z wykorzystaniem eksperymentu, czyli uczenia się ekonomii poprzez własne doświadczenie.
    • Prowadzący: dr Przemysław Kusztelak i Tomasz Gajderowicz, Laboratorium Ekonomii Eksperymentalnej Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego


  • „Business Zone”, „Twój Budżet Rodzinny” i „Liderzy Europy” – gry ekonomiczno - finansowe dla młodzieży – sesja dotyczyła będzie alternatywnych narzędzi prowadzenia zajęć w ramach edukacji finansowej. Warsztat ma na celu pokazanie, że gry planszowe i komputerowe czynią proces edukacji finansowej znacznie ciekawszym i przyjemniejszym, a przez to bardziej efektywnym.
    • Prowadzące: Katarzyna Teter i Teresa Notz, Bank Zachodni WBK.


Konferencja jest częścią uznanego projektu edukacyjnego pt. „Komiksy Ekonomiczne”, który FOR realizuje z Bankiem Zachodnim WBK od 2008 roku. Jego celem jest promowanie edukacji ekonomicznej z wykorzystaniem komiksów, które dzięki swej przystępnej formie ułatwiają zrozumienie złożonych mechanizmów gospodarczych. Projekt cieszył się dotychczas ogromnym zainteresowaniem, czego najlepszym dowodem jest organizacja już piątej edycji tego przedsięwzięcia.
Aby wziąć udział w konferencji, należy do 5 kwietnia br. wypełnić formularz dostępny tutaj.

Więcej informacji udziela Katarzyna Cyrbus (katarzyna.cyrbus@for.org.pl, +48 782 742 336)

FOR


Program konferencji można zobaczyć tutaj.

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-