baner

NEWS

- Rozmaitości

Komiks Huberta Ronka na PolakPotrafi.pl


Hubert Ronek na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczął zbiórkę pieniędzy na wydanie swojego komiksu "Jestem Bogiem cz.1". Autor przygotował kilka ciekawych bonusów za wsparcie - oryginalne plansze, rysunkowe podziękowania w komiksie, figurki etc.
O projekcie

Pomóż mi stworzyć i wydać pierwszy tom JESTEM BOGIEM i zapoczątkować nową serię komiksową - w zamian otrzymasz 52-stronicowy album i inne atrakcyjne nagrody.

Komiks zaczął powstawać kilka lat temu - pierwszy epizod ukazał się w 40-tym numerze magazynu Ziniol. Następnie pomysł przeleżał w mojej głowie, poczekał na odnalezienie właściwego rysunkowego stylu i w końcu (na przełomie 2013/2014 roku) powstały wszystkie plansze komiksu!Teraz potrzebuję Waszego wsparcia, aby ukończyć album (okładka, dodatki, skład) i wydrukować w postaci profesjonalnego papierowego wydania.

O TREŚCI

Jan Zygfryd Reśniak. Przeciętny, a właściwie żałośnie przeciętny mężczyzna w średnim wieku. Okularnik o skromnej fryzurze na wymuszoną glacę (plus boczne kędziory). Wszystko zmienia się jednego dnia, gdy Janek oznajmia, że jest Bogiem, przybyłym na Ziemię nieco wbrew swym wcześniejszym planom, z tęsknoty. Jak odmieni to jego życie? Jak zachowa się świat? Czy zauważy w ogóle jego istnienie? Istnienie człowieka, który twierdzi, że jest Bogiem...Główny bohater komiksu to postać, która twierdzi, że jest Bogiem.
Ale czy jest tak naprawdę?
Sytuacje i wydarzenia, w jakich bierze udział jedni odbiorą zapewne jako dowód na potwierdzenie jego tez, inni jako niewątpliwe zaprzeczenie. Zarówno bohaterowie, jak i czytelnicy komiksu. I nikt nie ma racji i wszyscy mają rację. Powinno zabrzmieć znajomo, bo chyba na co dzień spotykamy się z takimi sytuacjami.
Jestem Bogiem to poniekąd obśmianie i ukazanie głupoty, tkwiącej w prostym (a może raczej prostackim) i schematycznym myśleniu (niezależnie od poglądów, wiary, czy wykształcenia), ubrane w czasami humorystyczne, czasami zaskakujące i budzące ciekawość, zwroty akcji.
Wszystko jest względne, w tym komiksie także.

FORMAT WYDANIA

Pierwszy tom będzie liczył łącznie 52 strony (w tym 42 plansze komiksu, wstęp i materiały dodatkowe, np. szkice). Format wydania A5, środek czarno-biały (papier offset 90g), kolorowa i kartonowa okładka (240g mat).JAKIE NAGRODY?

W podziękowaniu za udzielone wsparcie możecie otrzymać gotowy, wydany komiks. Do zdobycia są również plakaty z autografem oraz ORYGINALNE PLANSZE komiksu. Poza tym możecie liczyć na moje wcześniejsze publikacje, rysunkowe podziękowanie w albumie oraz figurki głównego bohatera, wykonane z modeliny. Dla jednej osoby oryginalna, ręcznie wykonana książeczka!

Przy zebraniu większej kwoty, otrzymacie BONUS! Jeśli uzbieramy łącznie ponad 3000 zł, każdy ze Wspierających otrzyma 16-stronicową dodatkową opowieść, wydaną w postaci osobnej publikacji (wydanie zinowe).CO DALEJ?

Obecnie powstaje drugi zeszyt z perypetiami (bo ciężko nazwać je przygodami) Jana Zygfryda Reśniaka - będzie liczył 36 stron - a w mojej głowie przewijają się następne pomysły na kontynuację. Narysowałem również kilka shortów ze świata JB, które niebawem znajdziecie opublikowane w innych miejscach (np. zinach komiksowych).
Jeśli akcja zbierania funduszy na wydanie pierwszego tomu zakończy się sukcesem, zobowiązuję się w niedługim czasie (max. 3 miesiące) stworzyć drugi zeszyt.

Gotowy tom pierwszy trafi do Was w ciągu miesiąca/dwóch od zakończenia akcji - komiks jest już narysowany, potrzebuję tylko czasu na zrobienie okładki, skład, druk i wysyłkę.

W czasie zbierania funduszy, postaram się o kilka aktualizacji - choćby prezentację okładki oraz figurek, które przeznaczone są dla Wspierających z trzech progów (300, 600 i 1200 zł).... DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM WSPIERAJĄCYM!!!


[Ystad za polakpotrafi.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-