NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


W ostatnich dniach do sprzedaży trafiło kilka komiksów, w tym pierwszy album nowej polskiej serii pt. "Tequila". Ponadto, w rozwinięciu newsa prezentujemy kilka przykładowych plansz z drugiej części "Za Imperium".

Star Wars Komiks #55 (1/2014)

Star Wars Komiks #55 (1/2014)Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2014
Seria: Star Wars Komiks
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski, Zbyszek Grzędowicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 48
Cena: 6,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Dwumiesięcznik „Star Wars Komiks” przedstawia zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. Do numeru 1/2014 pierwszy raz w historii pisma dołączono prezent: zawieszkę Angry Birds Star Wars. W środku znalazły się dwie historie:

INCYDENT NA STACJI HORN

Od samego początku, od premiery filmu Nowa nadzieja, uniwersum Star Wars słynie z umiejętnego łączenia różnych wzorców kulturowych i fabularnych. Liczne prace naukowe i popularne książki analizowały obecne w Gwiezdnych wojnach archetypy, wątki mitologiczne, baśniowe czy historyczne. W odległej galaktyce nie brak także elementów rodem z westernu – z tym gatunkiem kojarzy się choćby bohater drugiej historii z tego numeru, Han Solo. Komiks Incydent na stacji Horn to pod względem fabularnym pełnoprawny western w gwiezdnowojennym sztafażu, a efekt tego połączenia okazuje się bardzo udany.

PRZEŁAMUJĄC LODY

Jak pamiętamy, Leia Organa poznała Hana Solo na Gwieździe Śmierci wkrótce przed jej zniszczeniem przez rebeliancką flotę. Dzielna, temperamentna księżniczka plus przemytnik o szorstkim usposobieniu i gołębim sercu – czy to materiał na szczęśliwy związek? Oczywiście! Osiem lat po bitwie o Yavin para wzięła ślub, a potem doczekała się trójki dzieci. Akcja komiksu Przełamując lody rozgrywa się wkrótce przed wydarzeniami ukazanymi w filmie Imperium kontratakuje. Leia i Han trafiają na lodową planetę Hoth, gdzie Sojusz Rebeliantów właśnie zakłada swoją nową bazę.

Tequila #01: Władca marionetek

Tequila #01: Władca marionetekScenariusz: Łukasz Śmigiel
Rysunki: Katarzyna Babis
Okładka: Katarzyna Babis, Michał Oracz
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2014
Seria: Tequila
Druk: kolor
Format: A4
Stron: 56
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Dobre Historie
ISBN: 978-83-63667-90-0


W przyszłości świat który znamy przestał istnieć. Apokalipsa przyszła wraz z pojawieniem się tajemniczych anomalii, nazwanych oknami, z których wylewa się żar zmieniający naszą planetę. Niedobitki populacji żyją w ruinach starego świata, zmagając się z serpentynami – latającymi potworami, które skutecznie mordują ludzi. Jednego po drugim...

W tych mrocznych czasach nadzieję daje jedynie legenda o tym, że pewnego dnia z nieba spadnie bohater, nadczłowiek, który uratuje świat. I rzeczywiście, zupełnie niespodziewanie, pewien nierozgarnięty szaman, zwany Kabukim Joe, odnajduje na pustyni tajemniczą kobietę, która nie pamięta kim jest i skąd się wzięła, lecz posiada nadludzkie zdolności i niezwykłą wiedzę o starej cywilizacji.

Tak zaczyna się historia tytułowej Tequili, która zrobi wszystko, aby poznać własną przeszłość i przekonać się, czy rzeczywiście jest wybrańcem, na którego czeka bliski końca świat.

[opis wydawcy]

Koziorożec #10: Fragment

Koziorożec #10: FragmentScenariusz: Andreas
Rysunki: Andreas
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2014
Seria: Koziorożec
Wydawca oryginału: Lombard
Tłumaczenie: Olga Zasępa-Bietti
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 48
Cena: 37,90 zł
Wydawnictwo: Sideca
Kapitan Ameryka. Wybraniec

Kapitan Ameryka. WybraniecScenariusz: David Morrell
Rysunki: Mitchell Breitweiser
Wydanie: I
Data wydania: 29 Styczeń 2014
Seria: , Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Tytuł oryginału: Captain America: The Chosen #1-6
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Redaktor naczelny: Christine Meyer
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 263 x 175 mm
Stron: 160
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Hachette


Przez ponad pół wieku Kapitan Ameryka był symbolem wolności i walki z tyranią. Jednak najdzielniejszy na świecie żołnierz znajduje się obecnie na łożu śmierci. Podczas swych ostatnich dni Steve Rogers będzie musiał odnaleźć kogoś na tyle szlachetnego i odważnego, by ten mógł zostać następcą bohatera.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Capitan America: The Chosen #1-6.

Za imperium #2: Kobiety

Za imperium #2: KobietyScenariusz: Merwan, Bastien Vives
Rysunki: Bastien Vives, Merwan
Kolor: Sandra Desmazieres
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2014
Seria: Za imperium
Tytuł oryginału: Pour l'Empire: Les Femmes
Wydawca oryginału: Dargaud
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 220 x 290 mm
Stron: 64
Cena: 37,90 zł
Wydawnictwo: Fundacja Tranzyt, Centrala
ISBN: 978-83-63892-26-5


Te samice nie są podobne do żadnej znanej mi kobiety. Są zupełnie inaczej wychowane. Jakikolwiek przyjacielski kontakt z nimi jest niemożliwy. Ich broń i sieci są bardzo dobrej jakości. Mają talent. Swój brak siły rekompensują dużą zręcznością. Ta "wada" świadczy o ich inteligencji. One pragną nas pokonać, tak bardzo, że są groźniejsze niż tysiąc uzbrojonych po zęby mężczyzn!

***

Imperium jest u szczytu swojej potęgi. Żadna armia świata nie jest w stanie przeciwstawić się niepokonanym legionom. W tym czasie kapitan Glorim Cortis otrzymuje rozkaz od Cesarza, aby udać się ze swoim elitarnym oddziałem na niezwykłą misję, która ma zapoczątkować nową epokę: poszukiwanie nieodkrytych terytoriów poza granicami Imperium.

***

Jeśli dotychczas Bastien Vivès prezentował swój ilustratorski i narracyjny talent raczej w krótkich historiach, to tym razem udowodnił, w liczącej 3 tomy, współpracy z Merwanem, że posiada spektakularny warsztat. Bastien Vivès żyje i pracuje w Paryżu.

Merwan rozpoczął karierę jako projektant gier wideo i rysownik storyboardów. Następnie od 2002 produkował filmy animowane, m.in. film „Clichés de soirée”. Jako rysownik komiksów zyskał uznanie dzięki książce „L'or et le sang”.

***

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut Français w ramach programów wsparcia wydawniczego.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:
Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety
Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

General75 -

Więc jednak wydali Koziorożec Fragment z błędem numerycznym.
Ciekawe jakim numerem oznaczą tom 10 Les Chinois (Chińczycy). 11? A kolejne tomy?
Numeracja serii nie zgadzająca się z wydaniem oryginalnym, wprowadzi bałagan i zamieszanie.

AnonimowyGrzybiarz -

Straszne!

horror -

wydaje mi się, że SW Komiks ma jednak premierę w lutym

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1661.html

ljc -

w Hellboy też jest problem z numeracją...

General75 -

Właśnie. Hellboy to doskonały przykład, nie wydawania w kolejności oryginalnej i stworzenie mega bałaganu.