Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warszawska wystawa Agnieszki Szczepaniak - Od końca


Dzisiaj - w czwartek 16 stycznia - o godzinie 19:00 w warszawskim "Strychu na wróble" (ul. Chmielna 73B/16) odbędzie się wernisaż wystawy rysunków Agnieszki Szczepaniak "Od końca". Wystawę będzie można oglądać w każdy piątek od 12:00 do 17:00, lub w inne dni po telefonicznym umówieniu się, do 10 Lutego.
Już niedługo, już za momencik bo 16 Stycznia o godzinie 19.00 odbędzie się u nas wernisaż komiksu Agnieszki Szczepaniak. Trochę o miłości, o zaczynaniu, ale od końca ;)

Od końca to będzie historia, rozpocznie się na chwilę przed katastrofą.
Czarno-białe rysunki odmalują różne odcienie rozstania.
Komiksowe dymki pełne będą słów, które padły zanim wszystko poszło z dymem.
Wystawa obejmie etapy od: nie chce jej się z nim,
po: nie ma z kim, bo kadry już dla dwóch osób za ciasne szybko okażą się zbyt puste.
Historia opowiedziana będzie od końca, chociaż właściwie po raz kolejny o zaczynaniu od początku.Agnieszka Szczepaniak

Trójmiejska rysowniczka, komiksy publikuje w sieci od 2008 roku. Swoje rysunki zaprezentowała m.in. podczas wystawy inaugurującej działalność Galerii No Women No Art w Poznaniu, w ramach wystawy „Komiks polski i jego twórcy” w galerii ORIENT w Szczecinie oraz podczas indywidualnych wystaw w Sopocie, Bydgoszczy, Łodzi. Pod szyldem Polski Komiks Kobiecy jej prace pokazano w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, w Poznaniu oraz w Moskwie.

Jej komiksy zostały opublikowane w Antologii Polskiego Komiksu Kobiecego oraz Polish Female Comics-Double Portrait. Wystawy promujące te pozycje odbyły się w Kownie, Rydze, Permie i Budapeszcie. Rysowała dla Wysokich Obcasów, Metra, Magazynu Zwykłe Życie, Cheap East i w Panoptikum. Prowadzi rubrykę ” z 13. RZĘDU” w Magazynie Wybrzeża a na portalu Trójmiasto.pl zamieszcza rysunki dotyczące życia w Metropolii.

Patronat medialny nad wystawą obejmują:

artimperium.pl
comixgrrrlz.pl
centrala.org.pl
zwyklezycie.pl

Wystawę będzie można oglądać w każdy piątek od 12:00 do 17:00, lub w inne dni po telefonicznym umówieniu się, do 10 Lutego.

Strych na Wróble to przestrzeń artystyczna położona w samym centrum Warszawy (5 min od Dworca Centralnego). Swoje gniazdo mogą sobie tu uwić Twórcy wszelkiej maści: Strych to idealne miejsce do prowadzenia warsztatów teatralnych, fotograficznych, filmowych, dla grup jogi, tai chi, itp. Na Strychu znajduje się także pomieszczenie "Atelier", które przeznaczone jest dla osób szukających przestrzeni do malowania lub organizowania kursów malarstwa/plastycznych. Strych na Wróble nie jest zwyczajnym miejscem: unosi się tu duch historii, jego loftowy klimat oraz bliskość Woli sprawiają, że jest to przestrzeń wyjątkowo przyjazna ludziom sztuki. Wyjątkowe ściany wręcz zachęcają do tego, aby organizować tutaj wystawy/wernisaże. Zapraszamy do kontaktowania się z nami!


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-