reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Tomasz Kołodziejczak odpowiada (XII.13)


Tomasz Kołodziejczak odpowiada na pytania dotyczące polityki wydawniczej Egmontu. W skrócie: Egmont nie będzie wydawał komiksów Marvela, Lucky Luke i Tintin będę wydawane, także Hellboy i Sandman. Amerykański wampir i Saga o potworze z bagien są wstrzymane.
Szanowni Czytelnicy
Dziękuję za pytania, odpowiadam na te na które mogę i potrafię konkretnie odpowiedzieć.

Za nami niezły komiksowy rok, z nowym Thorgalem i Asteriksem, z wejściem cykli „Nowe DC” i „Strażnicy-Początek”, z tak trudnymi wydawniczo projektami jak „Czarne Akta”, z ogłoszonymi dwoma dużymi konkursami. Nasze plany na nowy rok są nie mniej interesujące.

Życzę Państwu wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia – dużo komiksów pod choinką i dużo czasu na ich czytanie.

W imieniu zespołu Klubu Świat Komiksu
Tomasz KołodziejczakLucky Luke/Tintin

Czy planują Państwo dodruk wyprzedanych albumów Tintina i Lucky Luke'a (w przypadku tego pierwszego prosiłoby się wręcz o nowe wydanie, w A4, o ile LL format nie zaszkodził, o tyle w Tintinie dialogi stały się nieczytelne)? Wiem, że pomniejszony format pozwolił na obniżenie ceny, ale ile, przykładowo, kosztowałby jeden zbiorczy tom Tintina w A4?

LL – nie planujemy dodruków. Tintin – rozważamy, więcej informacji będę mógł przekazać w w lutym/marcu 2014.

Czy w ramach zbiorczych tomów LL pojawią się wydane już kiedyś przez Egmont historie (Tortilla dla Daltonów, Mama Dalton, Dyliżans, ogólnie tomy 31-38, 40, 43-45)?

Czy obecna sprzedaż LL jest zadowalająca? Czy w 2014 r. pojawi się szósty tom?


Na tyle, by co roku wydawać nowy tom. W przyszłym roku wydamy jeden tom zawierający 3 jeszcze nie publikowane w Polsce historie.

Mam pytanie odnośnie serii "Lucky Luke", a konkretniej jej formatu. Pisał Pan, ze Egmont musi stosować pomniejszony format, bo sprzedaż jest za mała i inwestycja się nie zwróci, gdyby album ukazywał się w normalnej wielkości. Jeśli LL jest marnym biznesem, to może Egmont zrezygnowałby z tej serii i jakieś inne wydawnictwo pociągnęłoby ją w normalnym formacie? Na pewno znajdzie się jakiś inny chętny do jej wydawania...

Egmont będzie wydawał Tintina.

Czy w serii Lucky Luke będą wydawane tomy stworzone przez samego Morrisa?

Na razie mamy jeszcze do wydania tomy ze scenariuszami Goscinnego.

Czy korzystając z faktu, że kończy się wydawanie Asterixa, można liczyć na przyśpieszenie Lucky Luka ? Aby był 2 razy do roku. Albo jeszcze lepiej: wydawanie zbiorczo Iznoguda w takim formacie jak Lucky (wiem, że opinie są różne, ale ja lubię ten format, jest bardzo poręczny)

Ja też lubię ten format, ale opinie na jego temat są różne, oczywiście. Nie planujemy przyśpieszenia.

Czy możliwy jest dodruk Przygód Tintina? Niektóre tomy są już niedostępne.

Możliwy, więcej podam w 2014.

Asteriks

Tłumaczenie w najnowszym wydaniu Asteriksa jest przy okazji właściwie każdej recenzji w polskich serwisach komiksowych uznawane za gorsze od poprzedniego (http://kzet.pl/2011/11/asteriks-tarcza-arwernow.html ("(...)jednak o wiele bardziej ugryzło mnie nowe tłumaczenie.(...) Cezar mówiący: „To jakiś obłęd” – na dźwięk słów, że jego żołnierze zostali zmasakrowani znów pod Gergovią – nie brzmi tak komicznie, jak wówczas, gdy mówił: „To jakaś ich mania”. A usmolony węglem centurion składający meldunek: „Czarno to widzę”, to nie to samo, gdy w dawnej wersji oznajmiał: „Arwerni są czyści”. Także na pierwszej stronie dopatrzyłem się błędu, gdzie zawartość dymków postaci i narracji w żółtym kwadracie została zamieniona miejscami.(...)")
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ast ... 2/recenzja ("(...)Nawet poprawione kolory nie psują efektu, a jedynym mankamentem w nowej wersji jest tylko jakość tłumaczenia, które, niestety, jest na niższym poziomie niż to z pierwszego wydania."). Czemu zdecydowali się Państwo na zmianę i czy można się spodziewać wydania edycji z nowymi kolorami, starym tłumaczeniem (najlepiej w HC, ale białej...)?

Dlaczego w nowym wydaniu Asteriksa usunięto część przypisów? ("Nie rozumiem natomiast zupełnie idei usuwania w nowym wydaniu niektórych przypisów ze starego. I bez tego w całej serii pojawia się wystarczająco wiele detali niezrozumiałych dla polskiego czytelnika (np. motyw z uchem)." - http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ast ... 2/recenzja)

Nowe wydanie Asteriksa zawiera zarówno część starych błędów ("(...)przeszkadzają mi okazyjne wpadki jak przykłady gdzie postacie zostały zamienione kwestiami, teksty typu "Przelatujemy nad Rzym" w "Reszechezadzie" czy inny moment z tej samej historii gdzie Doromina mówi w męskiej osobie... (...)Także rzuciło mi się w oczy, że było parę albumów (o ile pamiętam było to kilka ostatnich - Złota Księga, Galijskie początki, Kiedy niebo...) gdzie zmieniono nagle Długowiecznika na Ramoliksa." - http://www.forum.gildia.pl/index.php/to ... 1.285.html), jak i pojawiły się nowe ("Skłonny jestem jednak przyznać, że wódz Cebulanka y Grzanka gotów był bardziej smażyć Cezara "w" (stare) niż "na" (nowe) oliwie z oliwek, a napój magiczny przewożony przez Asteriksa zdecydowanie znajduje się w manierce z tykwy a nie w bukłaku (nowe)"). Kiedy można się spodziewać wydania poprawionego? (o ile w ogóle).


Zbiorczo: W przeszłości Asteriksa tłumaczyło kilka osób, także w latach, gdy nikt z obecnie zajmujących się serią nie pracował w wydawnictwie Egmont.
Przygotowując wydanie Asteriksa z nowymi kolorami, jednocześnie dokonaliśmy ponownej redakcji i korekty wszystkich tłumaczeń, tak aby ją ujednolicić i uporządkować. Całość została zaakceptowana przez licencjodawcę.
Ocena pracy poszczególnych tłumaczy jest subiektywna, być może coś, co podoba się Panu/Pani bardziej, komuś innemu podoba się mniej.
Nie ma NIC ZŁEGO w tym, że ważne dzieła kultury (a takim jest Asteriks w swojej kategorii) są tłumaczone i interpretowane na różne sposoby. Wręcz przeciwnie. Różne interpretacje, czy to wiersza, czy dowcipu, dają czytelnikowi, który nie jest w stanie czytać oryginału, możliwość lepszego wglądu w zamysły twórców.
Nie planujemy w ciągu najbliższych lat wznowień Asteriska w innym formacie niż dotychczasowy. W takim też będą się ukazywać kolejne nowe tomy (gdy i jeśli powstaną).
Czy (i kiedy) wydacie?

Superbohaterowie

Witam mam pytanie odnośnie takich komiksów wydanych jeszcze przez TM-Semic jak Batman vs Predator, Aliens vs Predator z 94 roku czy też Lobo Ostatni Czarnian istnieje szansa na wydanie ich w HC lub wogóle wydanie ich?

Nie planujemy. Wydajemy sporo komiksów z DC i raczej będziemy prezentować tytuły jeszcze po polsku nie wydawane.

Czy jeśli nowe wydania Strażników, Ligi Niezwykłych Dżentelmenów i V for Vendetta, okażą się sukcesem, jest szansa że rozważycie jeszcze kontynuację Sagi o Potworze z Bagien, albo jakiś restart Top 10?

Nie.

Z jakiego powodu zaprzestaliście wydawania Sagi o Potworze z Bagien, po dwóch tomach?
Nakład jest wyczerpany. i chyba się dobrze sprzedał? Trudno coś kupić z tej serii.
Będzie 3 tom Sagi? Nie piszę, że już teraz. Ale w jakieś nie dalekiej przyszłości?
Może chociaż w miękkiej okładce seria będzie dalej kontynuowana.
Oczywiście wolałbym w twardej.


Pisałem o tym kilkukrotnie. Saga sprzedawała się fatalnie.

Czy wydacie jeszcze jakieś Batmany sprzed New 52? Pierwszy tom Najlepszych Opowieści sprzedawał się dobrze, więc czemu by nie wydać drugiego tomu? Poza tym jest jeszcze dużo bardzo dobrych tytułów z Batmanem z ostatnich lat jak Noel, Black Mirror, czy Batman i Robin Morrisona.

Mamy plany w tej materii, ale wydajemy dużo komiksów DC, znacznie więcej niż w poprzednich latach. Na razie nie będziemy podkręcać tej liczby.

Jest szansa na:
- JLA: Tower of Babel (Waid, Porter)
- JSA: The Golden Age (Robinson, Smith)
- Daredevil: The Man Without Fear (Miller, Romita) Semic wydał strasznie pocięta wersję
- Daredevil: Yellow (Loeb, Sale)
- cokolwiek z X-Men (w następnym roku nowy film)?


Nie wydajemy komiksów Marvela.

Witam jest jakaś szansa na wydanie zbiorcze Batman Hush w twardej oprawie.

Nie.

Co sądzicie o Shazam! w ramach Nowe DC Comics? Komiks bardzo dobrze przyjęty przez czytelników.

Nie wykluczamy.

Witam czy jest jakaś szansa na wydanie X-MEN X-CUTIONERS SONG w jednym tomie w twardej oprawie, oraz na wydania zbiorcze Spawn też w twardej oprawie.

Nie wydajemy komiksów Marvela.


Chciałby spytać, czy w przyszłym roku zostaną wydane historie ''The Storm'' oraz'' The Fury'' (''Hellboy'') oraz czy, podobnie jak w wydaniu amerykańskim, zostaną one zebrane w jednym albumie?

2 kolejne tomy Hellboya planujemy na 2014. Wydamy je tak jak Dark Horse.

Co z Amerykańskim Wampirem 3? Nie da rady wydawać tej serii częściej? Choć jeden tom rocznie?

Wstrzymaliśmy tę serię.

Sandman w HC 6 tom pewny na początek 2014 roku? Wstępnie 7 tom kiedy planowany?

W 2014 będą 2 tomy, 6 i 7.

Pozostałe dwa tomy Before Watchmen pierwsza połowa 2014, czy druga?

Pierwszy pierwsza, drugi druga.

Wciąż nie ma planów na nową serię z Vertigo? Lucyfera do wydania zostały dwa tomy, więc może po nim coś planujecie ruszyć?


Nie ma. W 2014 dokończymy Lucyfera.

Rozważacie coś jeszcze do Plansz Europy, oprócz tego nowego Kasprzaka?

Rozważamy różne tytuły, ale nie mam nic konkretnego do napisania.

Ostatnio zauważyłem u was dużą ofensywę komiksów Alana Moore`a, w 2014 ma być zbiorcze wydanie V jak vendetta a co potem? Może "Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?" oraz "Miracleman"?

Nie planujemy.


Czy planują Państwo wydanie jakiejś nowej, humorystycznej serii?


Nie.

Czy bierzecie Państwo pod uwagę serię SEX, do której rysunki tworzył Piotr Kowalski ? W Stanach niedługo wyjdzie pierwszy TPB.

Bierzemy.

Co z Lou! ?? Proszę, wydajcie kolejny tom :) Na koniec pytanie w imieniu córki: Czy zamierzają Państwo wydawać komiksy z serii "My Little Pony: Przyjaźń to magia" ? :)

Lou – moje córki też uwielbiają, więc mam osobistą presję w domu. Ale sprzedaże nie były fajne. Rozważamy, co zrobić z tym projektem. Pony leży na moim biurku . Też myślimy.

Dzień dobry,
Przy okazji wyświetlanej obecnie w kinach adaptacji powieści Orsona Scott'a - Gra Endera, interesuje mnie, czy wydawnictwo myśli może o wydaniu polskojęzycznej wersji, serii komiksów ze świata Endera, którą wypuszczał od 2009 roku Marvel?


Nie planujemy. Polecam powieść (naiwna, ale fajna).

Czy możliwy jest dodruk wszystkich tomów Garfielda??? W szczególności chodzi mi o serię "Skarbiec". To samo pytanie dotyczące tomów STAR WARS KARMAZYNOWE IMPERIUM 1 i 2 , w stanach ukazała 3 część tej sagi, może warto było by wydać wszystkie 3 opowieści w nowym wydaniu w HC?

Mam wrażenie, że zagarfieldowaliśmy rynek swego czasu i teraz kot musi odpocząć. Ale obserwujemy rudzielca… Karmazynowe imperium – kusi, tym bardziej, że trójka się ukazała w USA. Z drugiej strony – jest tyle jeszcze nie wydanych u nas komiksów SW…

Czy biorąc pod uwagę niespodziewany sukces komiksu "Wieże Bois-Maury" (Hermann) (Egmont mógł wydać piękny integral, wszyscy tego chcieliśmy)
zamierzacie posłuchać czytelników, którzy pragnęliby także Pasażerów Wiatru (Bourgeon)?


Ma pan jakieś dane o wielkości sprzedaży Wież? Niech się pan podzieli… O Pasażerach rozmawiamy, ale są kłopoty z pozyskaniem praw do tego komiksu, nie za bardzo mogę wchodzić w szczegóły.

Rozumiem, że nie będzie dodruków w MK (jak napisano w FAQ), ale nie napisano nic na temat PE. Czy będzie dodruk pierwszego Sambre w PE?

Na pewno nie w 2014.

Kiedy Egmont wyda komiksy Kajko i Kokosz w twardej oprawie ?

Na razie tylko wersja miękka.

Czy planujecie wydać wcześniejsze komiksy Andreasa ?

Nie wykluczamy. Ale nie mogę niczego potwierdzić.

Czy wydacie Antares w 2014? Może warto by pomyśleć nad innymi komiksami Bourgeona?

Tomy 1-3 w jednym tomie w 2014, tomy 4-6 zapewne w 2015, o ile Leo narysuje tom 6. O Bourgenie już było.

Planujecie na przyszły rok Nemo: Heart of Ice. Tymczasem na przyszły rok już jest zapowiedziany Nemo: The Roses of Berlin. Czy jest szansa, że wydacie oba w jednym tomie?

Nie, wyjdą osobno. Roses pewnie już w 2015.

Ponawiam prośbę o integral "Wiecznej Wolności" w kolekcji SF. To już dziesięć lat od poprzedniego, trzytomowego wydania. :(

Niestety, zawiodę. Nie planujemy.

Kiedy można, i czy w ogóle, się spodziewać dodruku Tymka i Mistrza?

Na pewno nie w 2014. Czekamy na więcej wieści o pracach nad serialem.


Czy są w planach jakieś komiksy z wydawnictwa Glenat? Wydania albumowe lub w Fantasy Komiks? Jak na razie chyba większość w FK jest z Soleil, a te są nieco zbyt amerykańskie jak na mój gust.

Rozmawiamy z Glenat, wydawaliśmy ich tytuły w przeszłości.

Czy Egmont wyda jakieś albumy z grafikami okołokomiksowymi takich klasyków jak Frank Frazetta, Boris Vallejo, Luis Royo lub innych? A może jakieś ciekawe książki o tworzeniu komiksu, rysowaniu, prowadzeniu narracji, podziale na kadry, technikach tworzenia i digitalizacji itp.?

Nie.

Inne

W jakiej formie wydawnictwa otrzymują efekty pracy tłumaczy komiksów? Czy są to zwykłe strony tekstu, czy jest jakiś inny obowiązujący standard w tym przypadku?

Plik tekstowy. Każdy dymek opatrzony numerkiem – w pliku i na komiksie, żeby skład wiedział, co gdzie wlewać teksty.

Na jakim poziomie (ilu setek, tysięcy egz.) powinna się kształtować planowana sprzedaż danego tytułu, żeby Egmont zainteresował się jego wydaniem w Polsce?

Nie odpowiadam na pytania dotyczące szczegółów biznesu z przyczyn, mam nadzieję, oczywistych.

Czy archiwalne numery waszych "kioskowych" komiksów składane są na magazynie, czy może idą na przemiał? Chodzi przykładowo o serie Kaczor Donald, Komiksowe Hity, Wiedźmin komiks, Star Wars komiks, Transformers Armada.

W większości nie są składowane, tylko idą na przemiał. Utrzymujemy w re-dystrybucji tylko niektóre serie, takie jak Gigant czy SW Komiks.

Czy po uruchomieniu Waszego sklepu, za jego pośrednictwem, będzie można nabyć archiwa serii "kioskowych"?


Raczej nie, z wyjątkiem powyższych.

Czy istnieje możliwość "wypuszczenia" na rynek puzzli Janusza Christy?

Nie planujemy.

Tomasz Kołodziejczak


[ljc]

Tagi

Egmont Egmont odpowiada odpowiedzi Egmontu


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

General75 -

Kurt pisze:Obecnie Egmont żyje ze sprzedaży bestsellerów jak np Thorgal czy Asteriks.


Ja bym do wyżej wymienionych serii dodał jeszcze Batman.
Wydaje się, że to w chwili obecnej ważny tytuł dla Egmont.
w 2012/13 osiem tomów wydali z tej serii.
Cztery planowane na 2014.
Świetne czasy nastały dla fanów Batman.

ljc -

ale kleks to peerelowskie wydanie dostępne w drugi obiegu, zwykle mniej lub bardziej używane (nie wiem, jak w przypadku kleksa, ale np. w przypadku "skąd się bierze woda sodowa" z 1989 (nakład 500k + 500) wydanie jest słabej jakości) - nie kupisz tego w księgarni "jak człowiek" - musisz kupować na allegro albo w specjalistycznych sklepach, a to jest utrudnienie

z tym tortem też może być różnie - jaka jest sprzedaż? 2k? ile z ceny okładkowej bierze wydawca? 25%? w ile schodzi nakład? 6 m-cy? taki model biznesowy może być dobry dla mniejszych graczy - dla tych, którym wystarczy zarobić kilka koła na tytule - ergo może teraz w PL nie ma miejsca dla dużych?

Ystad -

Spoko wpis.
Ale osobiście nie zgodziłbym się z kilkoma tezami. Wspomniałeś o zachowawczości Egmontu. Ale zauważ prosze, że jak E zaczynał to wydawał mnóstwo albumów w A4, rynek zweryfikował tę politykę i albumy te zginęły.

Kurt pisze:Przykładem braku ryzyka jest próba reaktywacji komiksu z Kleksem. Pomysł taki wydaję się bezpieczny. Oto kolejny kultowy komiks z lat osiemdziesiątych. Wydajmy go ponownie. Powinno się udać gdyż obecne pokolenie 30-40-latków, które ma już dzieci pamięta ten komiks ze swojego dzieciństwa i być może skoro go dobrze zna to kupi swoim pociechom do poczytania. Niestety u podstaw takiego myślenia leży błąd. Nowe pokolenia rzadko kiedy kierują się takimi samymi wartościami jak pokolenia rodziców.


Ja się bałem tego ruchu Egmontu. Bałem się, że to będzie strzał w stopę. Dlaczego? Bo wcześniejsze nakłady Kleksa są w wiekszości cały czas łatwo dostępne na rynku wtórnym za śmieszne pieniądzę.
Przeciez takie trzy wydania Pióra Contra Flamaster miały łącznie 450.000, Sam Z Kleksem na przełaj przez bajki i nutki miał 500.000 (a pozostałe tytuły plasowały się w granicach 150-300 tysięcy (w wydaniu, a tych też potrafiło byc do trzech)

Kurt -

Obserwuję to co się dzieje na rynku komiksowym i chciałbym podzielić się pewnymi uwagami. Wydawnictwa takie jak Egmont kierują się zyskiem i tylko to się liczy. Jesli nie ma chętnych na Bergmana Manary lub Amerykanskiego wampira to się to obcina i na tym koniec. Po co liczyć na cud? Czytelnicy muszą się z tym pogodzić. Następna rzecz jest taka. Egmont staje się wydawnictwem co raz mniej liczącym. Obecnie taka Kultura Gniewu z Taurus Media razem wydają chyba wiecej komiksów rocznie niż korporacja Egmont. Za ten stan rzeczy odpowiada oczywiście rozwój tego rynku i pojawienie się nowych graczy ostatnimi laty. Nowe podmioty jak Sideca i Wydawnictwo Komiksowe jeszcze bardziej dzielą tort na małe częsci. Drugą sprawą są błędy Egmontu. Jeśli T. Kołodziejczak odpowiada za podejmowanie kluczowych decyzji to powinien być natychmiast zwolniony z pracy, z drugiej strony muszę przyznać,że sam nie wiem czy znalazłaby się lepsza osoba na jego miejsce. Główny bład polegał na tym że swego czasu Egmont wprowadził na rynek wydania zbiorcze albo w twardej oprawie, albo w miekkiej. W polskich warunkach ekonomicznych nie ma to żadnego uzasadnienia. Raz to drogo, dwa to logika doboru tytułów pozostawia wiele do życzenia. Dlatego sytuację mamy taką jak mamy, a ta nie sprzyja pasjonowaniu się komiksem.
Obecnie Egmont żyje ze sprzedaży bestsellerów jak np Thorgal czy Asteriks. Można powiedziec, że są to marki kultowe tak samo jak Kajko i Kokosz, Lucky Luke czy Kaczor Donald notabene też wydawne przez Egmont. Gdyby nie to Egmont by nie istniał na rynku komiksu. Widać w ich polityce brak odwagi, zero ryzyka. Ryzyko wydawnicze ponoszą za to inne wydawnictwa obecne na rynku i to one budują ten rynek. Można się zastanawiać co z tego wyniknie. Ale wrócmy do Egmontu. Przykładem braku ryzyka jest próba reaktywacji komiksu z Kleksem. Pomysł taki wydaję się bezpieczny. Oto kolejny kultowy komiks z lat osiemdziesiątych. Wydajmy go ponownie. Powinno się udać gdyż obecne pokolenie 30-40-latków, które ma już dzieci pamięta ten komiks ze swojego dzieciństwa i być może skoro go dobrze zna to kupi swoim pociechom do poczytania. Niestety u podstaw takiego myślenia leży błąd. Nowe pokolenia rzadko kiedy kierują się takimi samymi wartościami jak pokolenia rodziców.
Wszystko wskazuje na to, że Egmont będzie się kurczył. Bazowanie na znanych nazwiskach jak np Rosiński też nie ma sensu na dłuższą metę. Serie jak Thorgal czy Asteriks będą się też zwijać.
Warunkiem powodzenia jest zmiana myślenia i całkiem nowa strategia.
Ale co należy zrobić? O tym nastepym razem.
Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i weźmie pod uwagę gdyż sam jestem fanem i czytelnkiem komksów.

General75 -

Pewnie że to niedobra tendencja. Zaczynanie serii i jej nie kończenie.
Weźmy przykładowo Amerykański wampir. Bo jemu w tym roku przypadł ten "zaszczyt" zawieszenia.
Mam pierwszy tom. Po co mi drugi, skoro trzeciego chyba nie będzie.

piotrassss -

Najpierw krżąyły słuchy, że 3 cykl Arq chcą podzielić na dwa integrale, a teraz słyszę, że tak samo ma być z Antares.
To jest bardzo niedobra tendencja. Możemy nie doczekać się zakończenia historii. Jedną z zalet integrala
powinien być fakt, że mamy gwarancję, że zostanie wydana cała historia.

celtic -

Z New52 mają być wydane

Superman tom 2
Liga Sprawiedliwości tom 2
Batman tom 3
Superman tom 3
Batman: Detective Comics tom 3
Wonder Woman tom 1
Batman tom 4
All Star Western tom 1
Talon tom 1
Batman: The Dark Knight tom 1

ale to nieoficjalne zapowiedzi

General75 -

Mirooo86 pisze:To w końcu wydadzą 3 tom reedycji Hellboya czy nie bo się pogubiłem?


Chyba nie będzie żadnej reedycji Hellboy, nic o tym nie pisano.
Mają być wydane dwa kolejne tomy w 2014.

hellboyjr -

Czekałem bardzo na te odpowiedzi Egmontu, ale się srodze zawiodłem, większość odpowiedzi to "Nie" , "nie planujemy", i " nie wykluczamy", i w zasadzie żadnych konkretów nawet na temat New 52 na którym mi najbardziej zależało. Już całkowicie mnie dobiło wstrzymanie rewelacyjnego AMERYKAŃSKIEGO WAMPIRA. To 'wstrzymanie" oznacza dla mnie że po prostu nie będzie już w ogóle wydawany...

pokia -

Mi brakuje PE i MK w takiej formie, jak to miało miejsce kilka lat temu. Egmont idzie w kierunku pewniaków mainstreamu z USA i absolutnej, lekkiej klasyki europejskiej (Tintin, Asterix, Lucy Luke). Mam nadzieję, że mimo wszystko zaskoczą nas kilkoma fajnymi integralami. Wszystko wskazuje, że Egmont będzie teraz konkurował z Muchą, a komiksy grube i ambitniejsze zostaną domeną Timofa, Kultury Gniewu i Wydawnictwa Komiksowego...

niepco -

A co z kontynuacją Składu głównego?

Mirooo86 -

To w końcu wydadzą 3 tom reedycji Hellboya czy nie bo się pogubiłem?

Fomoraig -

Cieszy, że chociaż jeden tytuł z Image w planach (Sex).

General75 -

Sagi o potworze z bagien, nie będzie.
Amerykański wampir, zawieszony.
To bardzo złe wiadomości.
Dobrze chociaż, że będą następne: Sandman, Lucyfer i Hellboy.