reklama baner reklama

Nowe Teksty

Kosmiczne początki Toma Kinga
Sławinski o "Omega Men. To już koniec"
Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

NEWS

- Rozmaitości

Zbiórka na wydanie 100 stronicowego komiksu od SmallPress.pl


Wydawnictwo SmallPress.pl rozpoczęło na portalu wspieramkulture.pl zbiórkę funduszy, które mają sfinansować wydanie 100 stronicowego komiksu zbierającego trzy internetowe komiksy tego wydawnictwa. Wpłacający 35 złotych otrzymuje się egzemplarz komiksu (z wliczoną wysyłką). Wydanie tegoż (zaplanowane na grudzień 2013) uzależnione jest od zebrania funduszy.
Egzemplarze komiksu będą wysyłane przed Gwiazdką 2013.Wspierający poznają więc zakończenie wszystkich historii przed osobami śledzącymi je online.

Szczegóły na temat projektu:

Wydawnictwo SmallPress.pl rozpoczęło działalność od wydania dwóch tytułów w "klasycznej", papierowej wersji: Kwiatuszku Macieja Czapiewskiego oraz Miłość Łukasza Godlewskiego.

Pozytywne przyjęcie inicjatywy i dobre recenzje wymienionych tytułów nie znalazły odzwierciedlenia w wynikach sprzedaży. W związku z tym następne projekty zaczęliśmy realizować w sieci. Na początku 2013 roku rozpoczęliśmy publikację trzech webkomiksów do scenariuszy Łukasz Kowalczuka.


SmallPress.pl Prezentuje: Rotmistrz Polonia | V.S.F.B. | Ultra Minion

Scenariusz: Łukasz Kowalczuk
Rysunki: Łukasz Godlewski, Michał Rydlichowski, Maciej Czapiewski
Okładka: Unka Odya
Wydanie: I
Data wydania: grudzień 2013
Druk: kolor/czarno biały
Oprawa: miękka
Format: 165 x 240 mm
Stron: 100
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: SmallPress.pl


Rotmistrz Polonia (rys. Łukasz Godlewski)
Akcja jest osadzona w okresie międzywojnia. Historia opowiada o pierwszym polskim superbohaterze, który powraca z wygnania i musi zmierzyć się z najtrudniejszym przeciwnikiem – Reptilianami, którzy manipulują rodzajem ludzkim od tysięcy lat.

smallpress.pl/rotmistrz

Ultra Minion (rys. Maciej Czapiewski)
Pozbawiona dialogów, mroczna historia fantasy o władzy i zemście. Na czele rewolty, która chce obalić potężnego Overlorda staje jeden z minionów – niewolników znajdujących się poza hierarchią społeczną.

smallpress.pl/ultraminion

Valiant Skateboarding French Bulldogs (rys. Michał Rydlichowski)
To bardzo proste. Francuskie buldogi są fajne. Deskorolka jest fajna. Komiksy i filmy o takich bohaterach jak Żółwie Ninja są też fajne. A gdyby tak spróbować stworzyć coś inspirowanego tym wszystkim? VSFB to kolorowa historyjka dla małych i dużych dzieci.

smallpress.pl/vsfb

Historie prezentowane na internetowych stronach zostaną zakończone i wejdą w skład jednego tomu pod tytułem SmallPress.pl Prezentuje. Będzie on wzbogacony o bonusy i podziękowania dla osób, które wsparły projekt.

Przykładowe plansze:
SmallPress.pl Prezentuje: Rotmistrz Polonia | V.S.F.B. | Ultra Minion SmallPress.pl Prezentuje: Rotmistrz Polonia | V.S.F.B. | Ultra Minion SmallPress.pl Prezentuje: Rotmistrz Polonia | V.S.F.B. | Ultra Minion SmallPress.pl Prezentuje: Rotmistrz Polonia | V.S.F.B. | Ultra Minion


AUTORZY

Łukasz Godlewski
Urodzony w 1983 roku. Mieszkaniec Gdańska. Z wykształcenia konserwator zabytków, technik architekt, magister europeistyki. Rysuje odkąd pamięta. Osiem lat temu postanowił zmierzyć się z komiksem i tak mu zostało. Jego prace można zobaczyć w „Komiksowni”, jest weteranem Projektu 24. Zdarzy mu się zdobyć wyróżnienie – publikacja ilustracji w Neuromachii. Rok 2012 był bardzo pracowity. Nakładem SmallPress.pl ukazał się albumowy debiut Miłość. Do scenariusza Bartka Biedrzyckiego powstał Spełniony sen. Rzecz o hrabim Witoldzie Skórzewskim i powstaniu Konstancina. Aktualnie pracuje nie tylko nad przygodami Rotmistrza Polonii, więc miejcie się na baczności.

lukgod.blogspot.com

Maciej Czapiewski
Rocznik 1982. Twórca ilustracji i komiksów, miał też jednorazowe przygody z plakatem, storyboardem i okładką płyty. Publikował komiksy w zinach „Biceps”, „Kolektyw” i „Deus ex Machina”, brał również udział w Projekcie 24. Na Bałtyckim Festiwalu Komiksu 2011 ukazał się jego kserowany komiks pod tytułem Czarny Pan. Pełnometrażowy komiksowy debiut Kwiatuszku spotkał się z dobrym przyjęciem (mnóstwo egzemplarzy nadal czeka na chętnych!). Prywatnie szczęśliwy mąż Ewy i nieszczęśliwy właściciel kota.

fantastyczny-czas.blogspot.com

Michał Rydlichowski
Urodzony w 1986 roku. Z wykształcenia architekt, z wyboru po prostu rysownik, twórca wszystkiego co pozwala spędzać długie godziny nad kartką z ołówkiem w ręku. Jak dotąd zajmował się projektowaniem plakatów, okładek płyt, nadruków na koszulki i innych rzeczy gwarantujących mały rozgłos i jeszcze mniejsze dochody. VSFB to jego pierwsze podejście do dłuższej formy komiksowej.

ndzwart.com

Łukasz Kowalczuk
Urodzony w 1983 roku. Z wykształcenia nauczyciel, z zawodu grafik, z zamiłowania twórca komiksowy. Twórca zina "Nienawidzę Ludzi", założyciel mini-wydawnictwa SmallPress.pl. Od 2012 roku prowadzi stronę Szlam.net, która skupia się na produktach popkultury, o których nie przeczytacie nigdzie indziej. Publikuje również krótkie teksty i historyjki w innych miejscach. W 2013 roku, nakładem wydawnictwa Centrala, ukaże się jego książka o nieodżałowanym TM-Semic.

smallpress.pl/nienawidzeludzi


[Ystad za wspieramkulture.pl]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

ljc -

w takiej sytuacji mówi się, że albo zawiodła promocja i informacja, albo że rynek zweryfikował projekt...

Ystad -

pięć dni do końca i raptem 27 wspierających.... jestem zawiedziony polskim komiksowem :(
taki fajny projekcik nie dojdzie do skutku :(