baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Szczecińska Giełda Komiksu


26 października między godziną 14 a 18 w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się Szczecińska Giełda Komiksu.
Bądź przygotowany, herosi nadciągają! Szczecińska Giełda Komiksu atakuje po raz trzeci. Zapamiętajcie tę datę – 26 października, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa US przy al. Piastów 40B, godzina 14.00 – 18.00. Jeśli komiks jest twoją pasją, to nie może Ciebie zabraknąć!

Tak jest fani komiksu! Już po raz trzeci odbędzie się Szczecińska Giełda Komiksu. Cel wydarzenia ten sam co poprzednio – przez jeden dzień stworzyć w naszym mieście przestrzeń dla osób, które cenią sobie komiksy. Przestrzeń, gdzie każdy może przyjść ze swoimi zbiorami, sprzedawać, wymieniać, kupować. Od fanów dla fanów, niezależnie czy to przygody Supermana, Daredevila, Szninkla czy Obergeista. Warto przekopać szafy, sprawdzić pudła na strychach i odnaleźć dawno zapomniane wydania. Dzięki SGK będzie możliwość dać im nowe życie! Bo może znajdzie się ktoś, kto akurat na zagrzebany na strychu egzemplarz Kapitana Żbika polował ostatnie 5 lat.

Z roku na rok poprzeczka wydarzenia się podnosi. Tym razem chcemy zaproponować kilka dodatkowych atrakcji na miejscu – konkurs na najlepsze komiksowe przebranie, panel dyskusyjny, wyświetlenie krótkich filmów fanmadeowych, wizyta Ligi Superbohaterów, koszulki i naszywki komiksowe zapewnione przez ekipę CthulhuPunX DIY, no i oczywiście wystawa prac o tematyce komiksowej lokalnych artystów (znanych mniej lub bardziej). W tym momencie czekamy na potwierdzenie 2 dodatkowych atrakcji, które (jeśli się pojawią) to zapewnią jeszcze lepszy klimat wydarzenia – mówi koordynator Jan Karpierz. Jednak dla nas najważniejsze jest, aby uczestnicy przychodzili ze swoimi komiksami, które są wstanie sprzedać lub wymienić na inny tytuł. Bo to właśnie takie wymiany/sprzedaż między zwykłymi ludźmi jest najczęściej pretekstem do długich dyskusji, nowych znajomości.

Wszelkie informacje odnośnie wydarzenia i atrakcji z nim związanych są dostępne na stronie internetowej www.sgk.kuzniapomyslow.eu. Każda atrakcja jest odpowiednio opisana i wyjaśniona. Na przykład - jeśli ktoś chce przyjść z większą ilością komiksów, to musi wypełnić krótki formularz on-line, żeby organizatorzy wiedzieli ile miejsca przygotować i w jakich godzinach. Przez www są również zbierane zgłoszenia od lokalnych rysowników, którzy chcieliby pokazać swoje prace na SGK.

Tak więc, nie ważne czy jesteś młody i znasz jedynie Avengersów z filmu, czy masz już swoją rodzinę i gromadkę uśmiechniętych dzieci. Warto przyjść, żeby powspominać czasy Tytusa Romka i A’Tomka, nabyć okazy, których się od dawna szuka lub po prostu porozmawiać z innymi zapaleńcami. Szczecińska Giełda Komiksu stoi otworem dla wszystkich, którzy cenią sobie komiks, jako formę sztuki – 26 października, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa US przy al. Piastów 40B, budynek nr.3, godzina 14.00 – 18.00. Wstęp oczywiście darmowy!

Co: Szczecińska Giełda Komiksu
Gdzie: Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa US, al. Piastów 40B, budynek nr.3
Kiedy: 26 października, 14.00 – 18.00
Wstęp: darmowy
Partner strategiczny: Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego,
Wspierają nas: Pracownia złotnicza Ireneusz Markun, wydawnictwo J.P Fantastica, Studio DOMINO, Liga Superbohaterów, EliteCard, studio BAT IN THE SUN, Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3, Szczeciński Inkubator Kultury, Grupa Amatorskiej Fotografii Artystycznej, Kanapa Trippin.
Patroni medialni: portal wszczecinie.pl, blog www.szczecin.blogx.pl

SGK


banerSGK13


[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

SGK -

U nas też nic się nie działo, dopóki nie skrzyżowaliśmy pupy z krzesłami. Jeśli nie ma trzeba zrobić to samemu :) W razie czego możemy podać kilka rad, jak zorganizować u siebie takie wydarzenie :) Oczywiście nie jest to skala Pyrkona czy MFK, ale wszystko w swoim czasie.

Ystad -

ghy_ghy pisze:Szkoda, że nic się nie robi w moim rodzimym mieście :(.


MFK też zaczynała od spotkania się kilku pasjonatów.

warto spróbowac coś sememu ogarnąć. Zawsze jest szansa, że chwyci.

ghy_ghy -

Szkoda, że nic się nie robi w moim rodzimym mieście :(.