NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie ze współautorami antologii "Fest" w Częstochowie


W sobotę 13 lipca o godzinie 17:00 w Centrum Promocji Młodych (Częstochowa, al. Wolności 30) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kontnym i Grzegorzem Nita - współautorami śląskiej antologii "Fest".
„FEST” to pierwsza tak duża prezentacja twórców komiksów, działających obecnie w tym regionie Polski. Grupa 25 rysowników i scenarzystów, podjęła próbę opowiedzenia „nowych legend” rozgrywających się w przeszłości, teraźniejszości Śląska. W efekcie powstał ponad stustronicowy komiks, będący, z jednej strony przeglądem możliwości twórczych autorów, a z drugiej logicznie ułożoną, zwartą opowieścią. Na „FEST” złożyły się komiksy weteranów i debiutantów, nagradzane na konkursach i całkowicie premierowe, różnorodność konwencji i stylów graficznych, dających mieszankę wybuchową.
Centrum Promocji Młodych zaprasza na spotkanie z Tomaszem Kontnym, scenarzystą, wydawcą antologii oraz Grzegorzem Nitą, reprezentantem Częstochowy w tym wydawnictwie. Będzie to doskonała okazja, by porozmawiać o stanie śląskiego komiksu, problemach, z jakimi na dzisiejszym rynku zmagają się wydawcy i artyści oraz przyszłością, która stoi przed tym medium.


FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego

FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiegoScenariusz: Michał Chojnacki, Paweł Garwol, Daniel Gizicki, Paweł Ligenza, Krzysztof Kałuszka, Tomasz Kontny, Grzegorz Mitas, Marcin Palmąka, Marcin Paruzel, Mariusz Szaliński, Zbigniew Tomecki, Piotr Tondos
Rysunki: Gabriela Becla, Artur Chochowski, Dagmara Darsicka, Damian Dideńko, Paweł Ligenza, Roman Lipczyński, Krzysztof Kałuszka, Grzegorz Mitas, Grzegorz Nita, Otusiunio, Marcin Palmąka, Grzegorz Pawlak, Mikołaj Ratka, Mariusz Szaliński, Piotr Tondos, Marek Turek, Katarzyna Witerscheim, Maciej Wołosz, Mariusz Zawadzki
Okładka: Marek Turek
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2013
Druk: kolor/czarno biały
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 120
Cena: 35,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media


FEST to pierwsza antologia komiksów twórców z województwa śląskiego.
Na stronach albumu znalazło się piętnaście historii, które opisują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość komiksowego Śląska. Dzięki nim czytelnicy będą mogli przekonać się, do czego ślonsko godka przydaje się w kosmosie, gdzie można sprzedać cień, czy Śląsk stać na własnego superbohatera, jak pokonać diabła oraz skąd wzięły się familoki. I na tym bynajmniej nie koniec! Obyczaj przeplata się tu z sensacją, komedia z horrorem, groteska z powagą.
W gronie autorów FEST znaleźli się m.in. gwiazda śląskiego komiksu Marek Turek, charakterystyczni Paweł Garwol i Roman Lipczyński oraz zinowe znakomitości w osobach Krzysztofa Kałuszki, Marcina Palmąki i Mariusza Zawadzkiego, którym towarzyszy plejada utalentowanych scenarzystów i rysowników. Niech świadczy o tym fakt, że komiksy, które znalazły się w zbiorze, doczekały się już nagród na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
Album będzie miał swoją premierę w czasie Festiwalu Komiksowa Warszawa (16-19 maja).

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego FEST - Antologia komiksów z województwa śląskiego
[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-