baner

NEWS

- Ukazały się

Shaun Tan od KG


W końcówce marca wydawnictwo kultura gniewu opublikowało dwa nowe albumy. Autorem obydwu pozycji jest Shaun Tan.

Opowieści z najdalszych przedmieść

Opowieści z najdalszych przedmieśćScenariusz: Shaun Tan
Rysunki: Shaun Tan
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 185 × 240 mm
Stron: 96
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-76-9


Piętnaście historii, z których każda opowiada o dziwnej sytuacji lub zdarzeniu, mających miejsce w na co dzień całkiem normalnej, podmiejskiej okolicy. U kogoś w ramach studenckiej wymiany zamieszka osobnik malutki jak orzeszek. Ktoś inny spotka na trawniku przed opuszczonym domem morskie stworzenie. W czyimś domu odnaleziony zostanie tajemniczy dodatkowy pokój, a w zwyczajnym parku pojawi się niepokojąca maszyna.

W swojej najnowszej publikacji pochodzący z Australii Shaun Tan, jeden z najbardziej znanych na świecie autorów książek dla dzieci i młodzieży, przygląda się jak zwykli ludzie reagują na pojawiające się w ich życiu nieznane, tajemnicze, inne. Czy odkryją jego prawdziwe znaczenie? Zrozumieją je? A może po prostu przeoczą, zajęci swoimi sprawami?

Tan, laureat prestiżowej nagrody im. Astrid Lindgren z 2011 roku, autor nagradzanej na całym świecie powieści graficznej „Przybysz” i laureat Oscara za animowaną adaptację swojej książki „The Lost Thing”, po raz kolejny zachwyca czytelników w każdym wieku mądrymi – czasem zabawnymi, czasem wzruszającymi – opowieściami i ich przepiękną warstwą graficzną.

Projekt wsparty finansowo przez rząd Australii za pośrednictwem Australia Council for the Arts. Pomoc przy realizacji i promocji ksiązki: Australian Trade Commission – Austrade.

Przykładowe plansze:
Opowieści z najdalszych przedmieść Opowieści z najdalszych przedmieść Opowieści z najdalszych przedmieść Opowieści z najdalszych przedmieść Opowieści z najdalszych przedmieść


Przybysz

PrzybyszScenariusz: Shaun Tan
Rysunki: Shaun Tan
Wydanie: II
Data wydania: Marzec 2013
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 128
Cena: 89,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-75-2
Mężczyzna po raz ostatni czule całuję swoją żonę i córkę, by za chwilę wejść na pokład statku, którym przemierzy ocean. To bolesne rozstanie jest początkiem najważniejszej podróży w jego życiu – opuszcza dom w poszukiwaniu nowego, lepszego miejsca dla swojej rodziny.

Kiedy w końcu zejdzie na ląd jego oczom ukaże się absolutnie niezwykły świat. Zamieszkały przez mówiących w dziwnym języku ludzi, pełen fantastycznych stworzeń i zapierających dech w piersiach budowli. I choć często towarzyszyć będzie mu uczucie zagubienia, w końcu obudzi się w nim nadzieja.

Shaun Tan, przy pomocy zachwycających ilustracji i wyjątkowego daru opowiadania wyłącznie obrazem, potrafił w przekonujący sposób oddać uczucia towarzyszące emigrantom – obcym w obcym kraju.

Komiks Shauna Tana obywa się bez słów i trudno też znaleźć słowa, które w pełni oddałyby jak piękną, pod każdym względem, jest opowieścią.

Lista wybranych nagród i wyróżnień, które otrzymał „Przybysz”:
- Bologna Ragazzi Award – Specjalne Wyróżnienie
- World Fantasy Award – Artysta Roku
- Publishers Weekly – Najlepsza książka roku 2007
- New York Times – Najlepsza ilustrowana książka roku 2007
- Amazon.com’s – Najlepsza książka dla młodego czytelnika 2007
- The Columbus Dispatch – Najlepsza książka roku 2007
- A School Library Journal – Najlepsza książka roku 2007
- The Washington Post – Najlepsza książka dla młodego czytelnika 2007
- Nagrody Locus – Najlepszy album roku 2008
- Fauve d’or – Najlepszy album festiwalu w AngoulêmePrzykładowe plansze:
Przybysz Przybysz Przybysz Przybysz Przybysz Przybysz[KW]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-