baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


W ostatnich dniach do sprzedaży trafiły trzy nowe komiksy. Ukazała się także książka "Droga do Woodbury", która powiązana jest z serią "Żywe Trupy".

Żywe trupy #17: Powód do strachu

Żywe trupy #17: Powód do strachuScenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Charlie Adlard, Cliff Rathburn
Okładka: Tony Moore
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Seria: Żywe trupy,
Wydawca oryginału: Image
Tłumaczenie: Robert Lipski
Redaktor naczelny: Maciej Pietrasik
Druk: czarno-biały, kreda
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Cena: 43,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media




Przykładowe plansze:
Żywe trupy #17: Powód do strachu Żywe trupy #17: Powód do strachu Żywe trupy #17: Powód do strachu


Strefa Komiksu #23: Story Art?

Strefa Komiksu #23: Story Art?Scenariusz: Zygmunt Similak
Rysunki: Zygmunt Similak
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Seria: Strefa Komiksu
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 64
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Roberta Zaręby


...Prezentujemy w nim setki rysunków satyrycznych, pasków komiksowych oraz krótkich komiksów nestora łódzkiego komiksu, Zygmunta Similaka.

Wszystkie zawarte w zbiorze prace, to satyra najlepszego sortu, a twórca jawi się w nim jako wnikliwy obserwator otaczającej go rzeczywistości, z jej paradoksami, absurdami i anomaliami. Similak nawet z błahych wydarzeń potrafi wyczarować wyjątkowej urody żart rysunkowy okraszony błyskotliwą puentą. Interesującym aspektem jego satyrycznej twórczości jest samo opowiadanie obrazem. Jak każdy wartościowy twórca Similak stworzył własny, rozpoznawalny i niepowtarzalny styl, za który wielbią go dziesiątki tysięcy fanów czasopism satyrycznych. Rysunki Similaka są mięsiste, soczyste, pełne szczegółów, z bogatym tłem, ale rzecz jasna na swój humorystyczny sposób zdeformowane. W absurdalnych czasach cynizmu i kryzysu wartości ich jedyną wadą jest chyba to, że są zbyt ładne, starannie wykonane, że stanowią wartość samą w sobie. Rysunkami Similaka można się rozkoszować nawet wtedy, gdy pominiemy przekaz jaki niosą. Niemal każdy rysunek łódzkiego twórcy można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie galerii obok rysunków Raczkowskiego, Mleczki, Sawki czy Lipeckiego.

O wszechstronności autora niech świadczy fakt, że większość prac zawartych w albumie ukazała się i nadal ukazuje w prasie łódzkiej i ogólnopolskiej, w pismach satyrycznych, politycznych, kryminalnych i erotycznych. Pan Zygmunt przez lata był podporą działów satyrycznych takich pism jak: „Strefa Komiksu”, „Express Ilustrowany”, „Detektyw”, „Fakty”, „Twój Weekend”, „Dobry Humor”, „Fakty i mity”, „Sportowiec”, „Kościotrup”, „Chichot”, „Twój Dobry Humor”, „Magazyn Fantastyczny”, „Twój Dowcip”, „Mister Dowcip”, „Humor z komputera” i wiele innych.

[Robert Zaręba]


Przykładowe plansze:
Strefa Komiksu #23: Story Art? Strefa Komiksu #23: Story Art? Strefa Komiksu #23: Story Art? Strefa Komiksu #23: Story Art? Strefa Komiksu #23: Story Art? Strefa Komiksu #23: Story Art?


The Walking Dead. Żywe trupy #2: Droga do Woodbury

The Walking Dead. Żywe trupy #2: Droga do WoodburyAutor: Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Okładka: Robert Sienicki
Data wydania: 6 Marzec 2013
Seria: The Walking Dead. Żywe trupy,
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka
Stron: 320
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 978-83-63248-76-5


Plaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury. Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom. Lilly szybko zaczyna podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka...

Robert Kirkman w 2000 roku przebojem wdarł się na rynek komiksowy miniserią Battle Pope. Jego pierwszym wielkim sukcesem był ukazujący się do dziś Invincible, łamiący wszelkie schematy gatunku superbohaterskiego. Status jednego z najlepszych i najbardziej pożądanych scenarzystów przypieczętował serią Żywe Trupy, która stała się kanwą świetnie przyjętej ekranizacji telewizyjnej. Zdobył wiele prestiżowych nagród (m.in. Harveya, Eisnera, Eagle), był Człowiekiem Roku 2010 przemysłu komiksowego. Magazyn „The Time” oba wspomniane tytuły zaliczył do dziesięciu najważniejszych komiksów minionej dekady, a wszystkie jego nowe produkcje nieustannie okupują listy bestsellerów „New York Timesa” i Amazona.

Jay Bonansinga szybko ugruntował sobie pozycję jednego z najbardziej pomysłowych autorów thrillerów. „Jego zakręcone, zapadające w pamięć opowiadania rozgrywają się w onirycznym uniwersum, przy którym prace jego rówieśników wyglądają wręcz niewinnie” – tak pisze o nim „The Chicago Tribune”. Jego powieści Perfect Victim, Shattered, Twisted i Frozen zostały przetłumaczone na dziewięć języków, a debiutancka The Black Mariah znalazła się w finale nagrody im. Brama Stokera.

[opis wydawcy]

Pierwszy rozdział (pdf)

Powroty

PowrotyScenariusz: Katarzyna Kaczor
Rysunki: Katarzyna Kaczor
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Oprawa: miękka
Stron: 28
Cena: 14,90 zł
Wydawnictwo: Fundacja Tranzyt, Centrala


Młoda autorka z wielkopolskiego Złotowa w swym debiucie opowiada uniwersalną historię o rozstaniach i powrotach. „Powrotach” ze spotkań z chłopakiem w innym mieście, do szarej codzienności, w której żyć można jedynie wspomnieniami i oczekiwaniem na kolejne spotkanie z Nim, na powrót do Niego. W swojej noweli graficznej Katarzyna Kaczor czekanie wpisuje w nadzieję, ponieważ w każde rozstanie wpisana jest możliwość „powrotu”.

Katarzyna Kaczor ur. 18 września 1993 roku w Złotowie. W 2012 r. rozpoczęła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku grafika warsztatowa. www.kasiaimyk.pl.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze (issuu).



Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-