baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty Paint Tool Sai


W najbliższy piątek o 18:30 w budynku Arteteki Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbędą się warsztaty poświęcone malarstwu cyfrowemu.
Malarstwo cyfrowe większości osób kojarzy się z programem Adobe Photoshop. Tymczasem wśród fanów japońskiego komiksu dużą popularność zdobywa tani, shareware’owy program produkcji japońskiej, który nakierowany jest głównie na malarstwo cyfrowe – Paint Tool SAI.

painttoolsai


Chociaż ostatnia stabilna wersja programu ukazała się w 2008 roku, to nadal oferuje on bardzo atrakcyjną ofertę dla osób zainteresowanych malarstwem cyfrowym. Zaletą tego programu jest prosty interfejs, ze skrótami klawiszowymi zgodnymi z Photoshopem oraz szeroka gama predefiniowanych narzędzi i efektów malarskich. Warsztat obejmować będzie wprowadzenie do programu, wraz z opisem narzędzi i najczęściej używanych ustawień.

Prowadzenie: Jędrzej Chojnacki

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący prawie 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!


Małopolskie Studio Komiksu

[Anonimowy Grzybiarz za MSK]

Tagi

Piątkowe spotkania z komiksem


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-