reklama baner reklama
baner

NEWS

- Rozmaitości

Najlepszy Komiks 2012 - plebiscyt


Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie Alei Komiksu na Najlepszy Komiks minionego roku. Głosowanie jest bezpośrednie i można wybrać dowolny komiks wydany w Polsce w roku 2012. Na głosujących czekają nagrody!
Dawno już na Alei Komiksu nie było plebiscytu. Założeniem jego poprzedniej wersji było wskazanie najlepszego komiksu poprzez dwustopniowe głosowanie. Wracając do tradycji plebiscytów, postanowiliśmy powierzyć wybór Najlepszego Komiksu naszym czytelnikom. Oznacza to, że w plebiscycie można zagłosować na dowolny komiks wydany w Polsce w 2012 roku.

Jako że wybór może być trudny, w końcu w ubiegłym roku ukazało się ponad 400 pozycji swoje głosy można zmieniać w trakcie plebiscytu. Nie, nie zafałszuje to wyników, wyjaśnienia są poniżej. Postaraliśmy się uczynić głosowanie jak najbardziej przyjaznym dla naszych czytelników. Wystarczy być zalogowanym, by móc zacząć głosować, a w każdej chwili można zmienić swój wybór lub sprawdzić listę swoich głosów.

Dla głosujących przygotowaliśmy nagrody:

Nasz plebiscyt jest w całości wirtualny (nie, żadnych dyplomów nie będzie) i po trochu ma charakter eksperymentalny. Traktujemy go jako test przed czymś większym w przyszłym roku. Mamy jednak nadzieję, że nowa forma spodoba się również i wam. Komentarze, pytania i uwagi są mile widziane!

Regulamin plebiscytu:


1. Każdy może zagłosować na 10 dowolnych komiksów wydanych w 2012 roku.
2. Głos oddajemy w ramce zamieszczonej pod okładką i opisem każdego komiksu wydanego w 2012 roku i który znajduje się w naszej bazie komiksów. Aby móc głosować, należy się zalogować.
3. Głosowanie będzie trwało przez 10 dni, czyli od 1 lutego do północy 10 lutego. W tym czasie każdy może dowolną razy oddawać i wycofać swoje głosy. Po upływie tego okresu, głosów nie będzie można zmieniać lub wycofywać.
4. Wyniki podamy po zakończeniu głosowania oraz rozlosujemy nagrody rzeczowe wśród głosujących.

Pytania i odpowiedzi:


Czy muszę głosować na 10 komiksów?

Można wybrać jeden, można pięć, wszystko zależy od was. Nie na więcej jednak niż dziesięć.

Czy kolejność głosów jest ważna?

Nie. Każdy głos = jeden punkt.

Czy jest gdzieś lista wszystkich komiksów wydanych w 2012 roku?

Oczywiście, lista jest dostępna tutaj.

Jeśli zagłosuję na jakiś komiks, a potem go wycofam, to czy mój głos przepadnie?

Nie, ale wyjaśnijmy tę kwestię dokładnie. Głosy można oddawać i wycofywać w nieograniczonych ilościach - ale jednocześnie można głosować na tylko 10 komiksów. Pamiętajmy, że wycofany głos zostaje usunięty z bazy danych - nie można więc "nabić" punktów swojemu ulubionemu komiksowi, w kółko oddając i wycofując głosy.

Im więcej głosuję, tym mam większą szansę na nagrodę, tak?

Nie. Nagrody będą losowane pośród głosujących, nie pośród samych głosów. Niezależnie czy zagłosujesz na jeden komiks czy dziesięć, masz taką samą szansę w losowaniu nagród.

A co jeśli komiks miał w 2012 r. dwa wydania? Np. z twardą i miękką okładką?

W takim przypadku głosować można wyłącznie na regularne wydanie. Zablokowaliśmy możliwość głosowania na limitowane i twardookładowe edycje komiksów, jeśli w 2012 roku ukazało się także i regularne wydanie.

Życzymy miłej zabawy!


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

charlie_cherry -

Pomysł prosty, może w przyszłym roku go rozciągniemy na inne kategorie, acz pewnie nie obędzie się bez miksu. Na część rzeczy (np. najlepszy komiks) można by głosować tak jak teraz, inne (np. najlepszy komiks sieciowy) musiałyby być wybierane z uprzednio przygotowanej listy od "ekspertów".

Mam nadzieję, że obecna forma głosowania nie nastręcza trudności?

Stiffler -

Piękny pomysł (:

markito -

Świetny pomysł. Już zagłosowałem, ale przyznaję, że nie było łatwo wybrać swojej 10.

Takesh -

Prosty i świetny pomysł z całością. Oby się przyjęło :)

ps.
Ciekawe jakie będą wyniki i ich komentarze. Bo należy pamiętać, że głosują osoby (w jakimkolwiek plebiscycie) związane z daną stroną/grupą/społecznością. Ja nie mam jednego ulubionego komiksu, ale kilka zrobiło duuuuże wrażenie, choć też kilku nie przeczytałem/kupiłem...

Sakrabanda -

I wszystko jasne, dziekuje.

charlie_cherry -

Przykładowo: http://komiks.nast.pl/komiks/12648/Tajf ... mpromisow/

Ramka z napisem "Plebiscyt 2012" jest poniżej opisu komiksu i okładki.

Komiksy na które można głosować można znaleźć za pomocą tej listy: http://komiks.nast.pl/archiwum_komiksow/2012/ - można też użyć wyszukiwarki Alei lub linków na samej Alei (z recenzji, z archiwum, itd.).

Sakrabanda -

"Głos oddajemy w ramce zamieszczonej pod okładką i opisem każdego komiksu wydanego w 2012 roku i który znajduje się w naszej bazie komiksów." - mozna prosic o link. Pogubilem sie :D Poza fejsbukiem jestem motyla noga :)

Sakrabanda -

Zalogowany jestem?