Nowe Teksty

Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy
Coś się kończy, coś się zaczyna
Tymoteusz Wronka o "Łasuch #03"
Danie w sosie słodko-gorzkim
Wronka o "Chew #12: Czarna polewka"
Pewnego razu w kinie
Pawełek o filmie "Pewnego razu... w Hollywood"
Spalone kurczaki
Chmielewski o 7. edycji Złotych Kurczaków

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Sztuka komiksu w Brodnicy


W Galerii Brama w Brodnicy odbędzie się wystawa Katarzyny Babis, Daniela Grzeszkiewicza i Dariusza Cybulskiego. Wystawa potrwa od 15 lutego do 1 kwietnia.
Muzeum w Brodnicy, Coyot PRESENTS mają zaszczyt zaprosić na wystawę prac Katarzyny Babis, Daniela Grzeszkiewicza, Dariusza Cybulskiego, która odbędzie się w „Galerii Brama” Brodnica, ul. Mały Rynek 4.

Na wystawie zaprezentowany zostanie całokształt dzieł artystów, związanych ścisłe z tworzeniem komiksów. Będą to prace wykonane w technikach mieszanych, akwarela, aerograf, tusz, ołówek, olej i akryl na płótnie, szkice, wyklejanki.

Przygotujcie się na "Sztukę Komiksu"!

Prace będzie można obejrzeć od 15 lutego do 1 kwietnia br.

Galeria Brama ul. Mały Rynek 4, Brodnica.

Katarzyna Babis (rocznik 1992) - studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCSu. Dawniej uczestniczka, obecnie współprowadząca lubelskich Warsztatów Komiksu. Wychowana na animacjach Disneya i klasykach komiksu europejskiego, marzy o wydaniu własnego albumu i pracy w profesjonalnym studiu przy tworzeniu animacji dla dzieci. Obecnie tworzy we współpracy z Danielem Grzeszkiewiczem, między innymi okładki do magazynu Ziniol i ilustracje dla wydawnictwa Zielona Sowa. Zaangażowana w kilka rozwijających się projektów komiksów internetowych, między innymi jako rysowniczka serii "Barwy Biedy". Pracuje nad wydaniem pierwszego własnego albumu.

Daniel Grzeszkiewicz (rocznik 1980) - to lubelski grafik zafascynowany komiksem oraz ogromnymi możliwościami twórczymi tegoż medium. Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. „KGB” i „Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku). Obecnie mieszka w Lublinie tworząc ilustracje i okładki dla wydawnictwa „Fabryka Słów”. Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana.

Dariusz Cybulski (rocznik 1977) - animator kultury, organizator, dziennikarz, "domorosły" rysownik i scenarzysta. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Komiksów Historycznych, a także Komixtury na warszawskiej Pradze. Szef marki Coyot PRESENTS, wydawca albumów "Hasło Vertigo" i "X2 - Kazimierz Sabbat". Kurator wystaw co bardziej obiecujących artystów. Współpracujący z polskimi wydawnictwami i festiwalami komiksu, dawny naczelny Komiksowej Agencji Informacyjnej. Brodniczanin wychowany na komiksach Tadeusza Baranowskiego.

CP


wystbrodnica13[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-