baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #134 - Sezon nagród


Rozdano People's Choice Awards, ogłoszono nominacje do Annual VES Awards i do najpopularniejszych nagród filmowych na świecie – Oscarów. Czy filmy oparte na komiksach będą miały szansę na równą walkę z innymi nominowanymi?

Zanim jednak przejdziemy do pisania o filmowych laurach, załatwmy komiksowe nowinki. Od czasu ogłoszenia, Avengers Arena jest jedną z bardziej kontrowersyjnych serii Marvel Now. Nie mogło być inaczej, kiedy osią fabuły jest walka na śmierć i życie między nastoletnimi bohaterami. (więcej)

Nawet w Marvelu widać, że recesja jeszcze się nie skończyła. Dowodem na to jest Spider-Man, który według najnowszego teasera straci pracę, a nawet zostanie z niej "wylany". (więcej)

Kolejny teaser nowej serii startującej w kwietniu jest dość enigmatyczny. Trudno zgadnąć, czego może dotyczyć projekt tylko po osobach twórców - Jasona Aarona i Simone'a Bianchi - i słówku "birth". (więcej)

W tym tygodniu Axel Alonso nie uniknął tematu Superior Spider-Mana (ostrzegamy przed spoilerami!). Mówił też o zmianach wśród twórców, które zaplanowano na kwiecień i o potencjalnych komiksach ze świata Star Wars. (więcej)

Nowy scenarzysta Uncanny X-Force Sam Humphries postanowił odpowiedzieć na pytania fanów, jakie od nich otrzymał za pośrednictwem kolumny X-Position. Większość z nich dotyczyła tego, o czym faktycznie będzie nowa seria. (więcej)

I wreszcie docieramy do nagród. Rozdano tegoroczne People's Choice Awards. Gwiazda "Avengers" Robert Downey Jr. pokonał zacnych kontrkandydatów i został obwołany Ulubionym aktorem filmowym i Ulubionym superbohaterem. W tej drugiej kategorii pokonał Chrisa Evansa (Captain America), Chrisa Hemswortha (Thor) i Andrew Garfielda (Spider-Man). (więcej)

Ogłoszono nominowanych w jedenastej edycji Annual VES Awards. Amerykańskie Visual Effects Society wytypowało filmy, seriale, gry i reklamy, które w ubiegłym roku wyróżniły się na tle konkurencji swymi efektami specjalnymi. "Avengers" Jossa Whedona z 6 nominacjami jest w czołówce stawki. (więcej)

W tym tygodniu ogłoszono nominacje do tegorocznych nagród Akademii Filmowej, znanych lepiej jako Oscary. "Avengers" w reżyserii Jossa Whedona powalczy o wygraną w jednej kategorii - Efekty specjalne. (więcej)

Aby nikt nie przeoczył ich wkładu w najbardziej kasowy film 2012 roku, firma Industrial Light & Magic prezentuje kolejny filmik o ogromnie pracy, jaki włożyła w "Avengers" Jossa Whedona. (więcej)

Famke Janssen wyznała, że chociaż byłby chętna do ponownego wcielenia się w postać Phoenix, na razie nikt z twórców "X-Men: Days of Future Past" się z nią nie kontaktował. (więcej)

Promując swój najnowszy film "Gangster Squad" Emma Stone, która wcieliła się w Gwen Stacy w "Niesamowitym Spider-Manie", z właściwym sobie poczuciem humoru opowiedziała co nieco o sequelu filmu Marca Webba. (więcej)

Na co Jeremy Renner liczy w "Avengers 2"? Czyja przygoda z "Guardians of the Galaxy" skończyła się, zanim na dobre się zaczęła? I gdzie ekipa "Iron Mana 3" zawita po wyjeździe z Pekinu? (więcej)

Jak Jossowi Whedonowi współpracuje się z Marvelem? Gdzie będzie kręcony "Guardians of the Galaxy"? I jak bardzo Jennifer Lawrence wyczekuje powrotu do roli Mystique? (więcej)

Odpowiedzialny za komiksowe filmy w 20th Century Fox Mark Millar opowiedział o tym, co reżyser Josh Trank szykuje fanom w reboocie "Fantastic Four". (więcej)

Anthony Mackie, który w filmie "Captain America: The Winter Soldier" wcieli się w Falcona, promując swój najnowszy obraz "Gangster Squad" został zapytany o postępy prac nad filmem o Stevie Rogersie. (więcej)

Paul Lee, szef stacji telewizyjnej ABC, powiedział czego jego firma oczekuje od najnowszego telewizyjnego projektu Jossa Whedona i jak idą prace nad produkcją "S.H.I.E.L.D.". (więcej i więcej)

Na początku roku redakcja magazynu Entertainment Weekly prezentuje filmy, na które warto czekać. W tym roku wśród nich znalazły się adaptacje komiksów Marvela - "Iron Man 3" Shane'a Blacka i "The Wolverine" Jamesa Mangolda. Przy okazji zaprezentowano nowe zdjęcia z tych produkcji. (więcej)

Seria gier firmowanych przez LEGO doczeka się nowej odsłony. Tym razem tematem przewodnim będą bohaterowie Marvela! (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers captain america fantastic four guardians of the galaxy iron man marvel s.h.i.e.l.d. spider-man wolverine x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-