baner

NEWS

- Rozmaitości

Rozmówki polsko-angielskie w Pytaniu na śniadanie


pytanienasniadaniarozmowkiteaserW piątek - 9 listopada - w programie "Pytanie na śniadanie" na programie TVP2 będzie można zobaczyć Agatę Wawryniuk, która będzie mówiła o swoim premierowym komiksie "Rozmówki polsko-angielskie" (wyd. kultura gniewu). Program trwa od 8:00 do 10:00, planowane wejście na wizję do 8:30.



Rozmówki polsko-angielskie

Rozmówki polsko-angielskie
Scenariusz: Agata Wawryniuk
Rysunki: Agata Wawryniuk
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2012
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 176 × 250 mm
Stron: 108
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-68-4

„Rozmówki polsko-angielskie” to autobiograficzny album Agaty Wawryniuk, młodej polskiej rysowniczki i graficzki. A skoro to rzecz oparta na jej przeżyciach, związanych z wyjazdem do Anglii i szukaniem tam pracy, to chyba najlepiej będzie oddać jej głos:

Pięć lat temu przydarzyła mi się pewna historia. Wielu pewnie powiedziałoby, że sama jestem sobie winna, ale kto by ich tam słuchał. Ja w ogóle się nie słucham, co sprawia że czasem ląduję w dziwnych miejscach.

Tak dziwnych jak na przykład Anglia. Choć akurat czas emigracyjnego bumu sprawiał, że można było poczuć się jak w domu. A kilometrowe kolejki po pracę sprawiały, że człowiek czuł się jak w domu tylko jeszcze 20 lat wcześniej.

Czego na szczęście nie pamiętam. Bo skończyłam właśnie 20 lat. I mam stosowną do wieku wiarę, że pracę znajdę łatwo, na ludzi zawsze można liczyć, a praca w fabryce też może być zaskakująca.

Co do tego ostatniego, to się nie pomyliłam.


Na podstawie własnych wspomnień Agata Wawryniuk stworzyła opowieść o doświadczeniu całego pokolenia, które postanowiło szukać szczęścia i pracy poza granicami Polski. Część z tych młodych ludzi wyjechała, by przeżyć coś ekscytującego; część chciała szybko zarobić dużo większe niż w kraju pieniądze, inni po prostu dlatego, że w ojczyźnie nie było dla nich żadnego zajęcia. „Rozmówki polsko-angielskie” – zabawne, lecz chwilami straszne i smutne zarazem – są jedną z pierwszych prób opisania przeżyć współczesnej polskiej emigracji.

Komiks powstał przy wsparciu stypendium komiksowego Sklep.Gildia.pl przyznanego w wyniku konkursu na najlepszy debiutu komiksowy w roku 2011.


[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie




[Ystad za Rozmówki polsko-angielskie FB, kultura gniewu FB]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

nicun -

Tyle mówią o tym komiksie... Chyba będę musiał w końcu zerwać folię i go przeczytać.