baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #122 - Na filmowo


marvelcomicsplMijający tydzień przyniósł dużo dobrze rokujących wieści fanom filmowych adaptacji komiksów Marvela. Ogłoszono, kto wyreżyseruje sequel "Niesamowitego Spider-Mana", 20th Century Fox wykonało ruch wskazujący na to, że podchodzi coraz poważniej do swoich marvelowych własności, a Patrick Stewart wlał nadzieję w serca fanów pierwszej trylogii X-Men.

Zanim jednak zajmiemy się filmami, szybki przegląd nowinek stricte komiksowych. Kathryn Immonen i Valerio Schiti przejmą po Kieronie Gillenie serię Journey into Mystery. Głównym bohaterem nie będzie już młody Loki, ale Lady Sif. Co jeszcze zaplanowała scenarzystka? (więcej)

Ciekawy artykuł ukazał się niedawno w komiksowym magazynie "Clint". Numer, który trafił do sprzedaży w okolicach 20 września, zawierał wywiad z Gregiem Rucka. Scenarzysta wyjaśnia, dlaczego postanowił zerwać współpracę z dwoma potentatami amerykańskiego rynku komiksowego, czyli z Marvelem i DC. (więcej)

Brian Wood, scenarzysta Ultimate Comics X-Men oraz "bezprzymiotnikowych" X-Men, tym razem znalazł się pod gradobiciem pytań fanów obu serii. O tym, jakie są jego plany w stosunku do obu tytułów, zwłaszcza do tego z linii Ultimate - w rozwinięciu newsa. (więcej)

W tym tygodniu redaktor naczelny Marvela Axel Alonso zaprosił do swojej autorskiej kolumny scenarzystę, na którego barkach będzie spoczywała duża część uniwersum Domu Pomysłów po AvX - Ricka Remendera. (więcej)

W ostatnich dniach fani komiksu zaczęli się niepokoić o Stana Lee, bo legendarny twórca odwołał kilka umówionych spotkań. Dziś już wiemy, że chodziło o zdrowie twórcy dużej części uniwersum Marvela - wszczepiono mu rozrusznik serca. (więcej)

Najwyższy czas przejść do filmów. Wprawdzie "The Wolverine" z Hugh Jackmanem ma mieć swoją premierę dopiero w przyszłoroczne wakacje, ale studio 20th Century Fox uznało, że już czas rozpocząć promocję obrazu. Z tej okazji zaprezentowano pierwsze oficjalne zdjęcie, z prężącym muskuły głównym bohaterem w charakterystycznej pozie. (więcej)

Ekipa filmu "Thor: The Dark World" skończyła prace na planie w Bourne Wood. Następnym przystankiem ma być stolica Wielkiej Brytanii - Londyn. Co takiego twórcy mają zamiar tam filmować? (więcej)

Jaimie Alexander, czyli filmowa Lady Sif poinformowała za pośrednictwem serwisu Twitter, że odniosła poważną kontuzję podczas pracy na planie "Thor: The Dark World". (więcej)

Nordycka mitologia przyjmuje, że drzewo Yggdrasil - a dokładniej jego pień, gałęzie i korzenie - łączy Dziewięć Królestw. W pierwszym filmie o bogu gromów odwiedziliśmy już 3 z tych światów. Tytuł sequela - "Thor: The Dark World" - sugerowałby wizytę w czwartym. Ale najprawdopodobniej twórcy na tym nie poprzestaną. (więcej)

Patrick Stewart, odtwórca roli Profesora X w filmach o X-Men Bryana Singera i Bretta Ratnera, został ostatnio zapytany o ewentualność powrotu do tej postaci. (więcej)

Mark Millar, szkocki scenarzysta komiksowy, który maczał palce w tworzeniu uniwersum Ultimate, a także pisał o przygodach Fantastic Four, został zatrudniony przez 20th Century Fox. (więcej)

Teraz to pewne! Marc Webb, reżyser rebootu pajęczej serii "Niesamowitego Spider-Mana", wyreżyseruje sequel filmu z Andrew Garfieldem i Emmą Stone. (więcej)

Prace na planie filmu braci Russo "Captain America: Winter Soldier" mają rozpocząć się dopiero w marcu przyszłego roku, ale filmowcy już teraz rezerwują miejsca, w których spędzą część dni zdjęciowych. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers captain america fantastic four marvel punisher spider-man stan lee thor wolverine x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-