baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #116 - Zapowiedzi na listopad


marvelcomicsplBył to owocny tydzień dla fanów komiksów i filmów Marvela. Dostali oni kolejny wgląd w nowe i restartowane w ramach Marvel Now! tytuły, datę premiery filmu "Avengers 2", zarys fabuły "The Wolverine" i "Guardians of the Galaxy" oraz wiele więcej.

Dom Pomysłów szykuje czytelnikom listopad pełen wrażeń. Kończy się przygoda Briana Bendisa z Avengers i New Avengers, kończą się też Avengers Academy i Defenders, (re)startują serie All-New X-Men, Captain America, Deadpool, Fantastic Four, FF, Indestructible Hulk, Iron Man, Thor: God of Thunder i X-Men: Legacy. (więcej)

W ramach nowej inicjatywy wydawniczej "Marvel Now!" Dom Pomysłów dokona znaczących zmian w publikowanych tytułach. Wielkie zmiany nie ominą Hulka, który otrzyma nową serię i nowy zespół twórców. Marvel postanowił powierzyć pisanie scenariuszy z przygodami Zielonego Giganta utytułowanemu pisarzowi Markowi Waidowi, którego wielkie dokonania na polu pisania komiksów ciężko by wymieniać. (więcej)

Marvel nie zwalnia tempa promocji nowych (lub zrestartowanych) serii spod szyldu Marvel Now! Zaprezentowano okładki nowych i restartowanych serii:
- Iron Man #2, Uncanny Avengers #2 i Thor: God of Thunder #1-2, (więcej)
- A+X #2 i Deadpool #1, (więcej)
- Fantastic Four #1, FF #1, X-Men: Legacy #1 i All-New X-Men #1-2. (więcej)

Potwierdziły się domysły wywołane tym teaserem. Nowymi twórcami Avengers Assemble będą Kelly Sue DeConnick i Stefano Caselli. Co planują? Bohaterami serii mają być klasyczni Mściciele. W pierwszej pisanej przez nowy zespół historii będą to Hulk, Thor, Iron Man, Spider-Woman, Captain America i Captain Marvel. Potem Jessicę Drew zastąpi Black Widow. (więcej)

Od kilku miesięcy wiadomo jest, że pod sztandarem Marvel Now! Kieron Gillen odejdzie z reanimowanej przez siebie serii Journey into Mystery. Wreszcie poznaliśmy jego następcę. A raczej następczynię, bo od tej jesieni serię przejmie Kathryn Immonen. (więcej)

W tym tygodniu gościem kolumny "X-Position" był Jason Aaron, współscenarzysta Avengers vs. X-Men i twórca serii Wolverine and the X-Men. W wyniku przetasowań Marvel Now! Aaron będzie scenarzystą serii Thor: God of Thunder. (więcej)

Wielki finał Avengers vs. X-Men nadchodzi wielkimi krokami. Axel Alonso nie mógł nie uwzględnić tego w najnowszej odsłonie swej autorskiej kolumny. Ponadto odpowiedział na kilka pytań fanów. (więcej)

W niedawno udzielonym wywiadzie odtwórca roli Rosomaka Hugh Jackman wypowiedział się na temat obrazu "The Wolverine", do którego na Antypodach właśnie trwają zdjęcia. Film został z premedytacją nazwany "The Wolverine", a nie "X-Men Origins: Wolverine 2". W większości nowa obsada, nowe plenery, nowa historia, nowy klimat - to wszystko sprawi, że nowy obraz będzie odrębnym dziełem. (więcej)

Pochodząca z Południowej Afryki aktorka Alice Krige - którą wielu może kojarzyć z roli królowej Borg w filmach Star Trek - ogłosiła, że zagra w filmie "Thor: The Dark World", do którego zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. (więcej)

Szef Marvel Studio Kevin Feige - w świetle zbliżającej się dużymi krokami premiery wydania Blu-Ray / DVD "Avengers" - opowiedział o tym, jakich dodatkowych materiałów można się spodziewać po Mścicielach. (więcej)

Sony zaprezentowało okładkę wydania Blu-Ray filmu "Niesamowity Spider-Man" i ustaliło datę amerykańskiej premiery na 9. listopada tego roku. Nadal nie wiadomo, jakie materiały dodatkowe znajdą się w pudełku, ani kiedy film trafi na międzynarodowe rynki. (więcej)

Ostatnie tweety potencjalnego reżysera rebootu filmu "Daredevil" - Joego Carnahana - nie nastrajają optymistycznie. Wygląda na to, że nie ma szans by produkcja obrazu rozpoczęła się przed 10. października, co jest warunkiem koniecznym zatrzymania praw filmowych do postaci przez 20th Century Fox. (więcej)

Disney potwierdził datę premiery filmu "Avengers 2" - 1 maja 2015. Teraz, kiedy Joss Whedon podpisał kontrakt na tworzenie sequela do swego hitu, wystarczy podpisać umowy z aktorami i powoli zacząć tworzyć kolejną ucztę dla kinomanów.

Zdjęcia do filmu "Iron Man 3" nieznacznie się opóźnią. Wszystko z powodu kontuzji kostki, jakiej aktor Robert Downey Jr. nabawił się podczas kręcenia jednej ze scen kaskaderskich. Przedstawiciele Marvel Studios zapewniają, że obrażenia nie są poważne i że ekipa niedługo wróci do pracy.

James Mangold, reżyser "The Wolverine" z Hugh Jackmanem, postanowił zaistnieć w Sieci. W tym celu założył konto na portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Właśnie tu pojawił się pierwszy oficjalny zarys fabuły filmu. (więcej)

Hollywood Reporter informuje, że Marvel Studios - po długich poszukiwaniach - znalazło reżysera filmu "Guardians of the Galaxy", którego premierę zaplanowano na 1 sierpnia 2014 roku. Ma nim być James Gunn. Zawieszono rozmowy z innymi kandydatami: Peytonem Reedem, duetem Ryan Fleck i Anna Boden. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers captain america daredevil fantastic four guardians of the galaxy hulk iron man marvel spider-man thor wolverine x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-