baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #109 - 10 lat Avalonu!


marvelcomicsplW ten czwartek serwis Avalon marvelcomics.pl świętował 10 rocznicę powstania. Zanim przejdziemy więc do nowinek z tego tygodnia, pozwólcie, że przybliżymy Wam odrobinę sylwetkę jubilata.

Avalon to największa polska strona poświęcona wydawnictwu Marvel. Jest tworzona przez fanów i dla fanów, nie posiada reklam. Przez pierwsze 5 lat istnienia, serwis skupiał się na X-Men, ale potem rozszerzył zakres działalności na całe uniwersum Domu Pomysłów. Przez tych 10 lat strona była partnerem różnych firm, promując w Polsce figurki, filmy, czy kolekcje DVD. Odwiedzający mogli wziąć udział w wielu konkursach.
Na Avalonie Internauci mogą znaleźć:
- ponad 8000 newsów: zapowiedzi, tłumaczenia wywiadów, raporty z konwentów, materiały promocyjne udostępniane przez firmę Marvel, poczynając od Listopada 2004;
- ponad 7000 streszczeń komiksów, zarówno klasycznych, jak i nowych zeszytów, każdy z listą twórców i występujących w zeszycie postaci, opatrzony okładką i zwiastunem (jeśli Marvel takowy udostępnił);
- katalog ponad 600 twórców komiksowych - scenarzystów i rysowników - z listą zeszytów znajdujących się w naszej bazie danych, które dana osoba współtworzyła;
- katalog ponad 5000 postaci Marvela, z krótkimi charakterystykami i listą streszczonych zeszytów, w których dana postać się pojawiła;
- ponad 150 kompletnych biografii postaci;
- podsumowania eventów i crossoverów, z listą zeszytów, postaci, streszczeniem, reperkusjami i recenzjami;
- tygodniowa kolumna Avalon Pulse z krótkimi opiniami na temat najnowszych zeszytów;
- dwutygodniowa kolumna Living Tribunal z recenzjami wydań zbiorczych;
- kolumna World Tour z recenzjami sklepów komiksowych rozsianych po całym świecie;
- seria artykułów o fikcyjnej historii uniwersum Marvela;
- dwutygodniowa kolumna Historia Marvela opisująca dzieje wydawnictwa;
- słowniczek fikcyjnych pojęć używanych w komiksach Marvela;
- recenzje filmów i seriali na podstawie komiksów;
- i wiele więcej.

Pomimo kilkudniowego świętowania, świat nie stanął jednak w miejscu i światło dzienne ujrzało kilka nowinek, które fanów komiksów powinny zainteresować. Premiera "Niesamowitego Spider-Mana" zbliża się wielkimi krokami, było więc o tym filmie stosunkowo głośno:
- Polski dystrybutor obrazu "Niesamowity Spider-Man" zaprezentował zwiastun filmu z polskim dubbingiem. Na nasze ekrany film Marca Webba zawita 4 lipca. (więcej)
- Najnowsza inkarnacja ekranowych przygód Człowieka Pająka miała swoją premierę w stolicy Wielkiej Brytanii. Sprawdziliśmy, jak dziennikarzom podobał się obraz Marca Webba. (więcej)
- Najnowsze materiały związane są z postacią odtwarzaną przez Emmę Stone - Gwen Stacy. Co aktorka myśli o losie, który przypadł w udziale jej komiksowemu pierwowzorowi? (więcej)
- Analitycy starają się określić, ile film Marca Webba zarobi w pierwszy weekend. Czy film - wzorem "The Avengers" - będzie na każdym kroku przekraczał szacunki analityków? (więcej)
- Najnowszy udostępniony klip z "Niesamowitego Spider-Mana" to opatrzona porządnym spoilerem rozmowa między Curtem Connorsem a Rajitem Ratha. Oglądajcie na własną odpowiedzialność. (więcej)

Nie zapominamy też o stricte komiksowym podwórku. W ciągu dziesięciu numerów Jonathan Hickman zdążył wstrząsnąć światem Ultimate. Uczyniwszy to, odstąpił stołek scenarzysty Ultimate Comics Ultimates Samowi Humphriesowi. Co skryba zaplanował da sponiewieranych bohaterów? (więcej)

W najnowszej odsłonie X-Position pod gradobiciem pytań znalazł się David Lapham, scenarzysta Age of Apocalypse. Zobaczcie, co ciekawego miał do powiedzenia. (więcej)

Axel Alonso nie mógł przemilczeć faktu, że w tym tygodniu ukazał się Astonishing X-Men #51, z pierwszym homoseksualnym ślubem superbohaterskim. Nie jest to jednak jedyny temat, jaki poruszył. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon marvel spider-man x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-