baner

NEWS

- Zapowiedzi

Ciemna strona księżyca od Centrali


CentralaW październiku nakładem wydawnictwa Centrala ukaże się komiks "Ciemna strona księżyca" autorstwa Olgi Wróbel. Zapraszamy do zapoznania się z okładką i notatką dotyczącą komiksu.

Ciemna strona księżyca

Ciemna strona księżyca
Scenariusz: Olga Wróbel
Rysunki: Olga Wróbel
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2012
Wydawnictwo: Centrala

Dziewięciomiesięczne oczekiwanie na dziecko. Czas, w którym wszystko się zmienia. Życie zyskuje nowy wymiar, a myśli zaczynają krążyć po orbicie rosnącego brzucha, zamiast kotłować się wokół kwestii jeszcze do niedawna ważnych, a teraz pozbawionych znaczenia. Okres, w którym kobieta fizycznie rozkwita, znajdując się przecież w stanie błogosławionym. 40 tygodni na ułożenie wewnętrznych demonów do snu i nawiązanie emocjonalnego kontaktu z przyszłym dzieckiem, podczas gdy szczęśliwa rodzina przynosi w darze owoce (bo to samo zdrowie), tłuste morskie ryby (bo wyjątkowo cenne dla rozwoju mózgu) i urocze ubranka (takie niewiarygodnie małe!).
Czy tak to sobie wyobrażacie? Ja pielęgnowałam taki obraz w głowie do 16 listopada 2011, kiedy to na teście pojawiły się klasyczne dwie kreski i okazało się, że oczywiście w prawdziwym życiu wszystko wygląda całkiem inaczej.
"Ciemna strona księżyca" to pamiętnik ciążowy, którego obiecałam sobie nie rysować, konfrontacja popkulturowych klisz, ludowych mądrości i zbiorowych wyobrażeń z moją codziennością trzech trymestrów, zbiór impresji ułożonych luźno w trzy rozdziały. To także mój prywatny manifest, głoszący, że prawdziwe zmiany nie mogą być narzucone z zewnątrz i nawet szykując się do najbardziej uniwersalnej roli świata, można nadal pisać własnoręcznie swoje kwestie.

[opis autorki][Ystad za Centrala.org, odmianymasochizmu.blogspot.com]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-