baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie promocyjne ksiązki "Wyjście z Getta" w Poznaniu


fotAlicjaFrackiewicz12 czerwca, o godz.18.00 w klubokawiarni Głośna w Poznaniu (ul.Św Marcin 30/8-9, nad kinem Muza) odbędzie się spotkanie promocyjne książki Sebastiana Frąckiewicza "Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce". Spotkanie poprowadzi Maciej Gierszewski.

Sebastian Frąckiewicz, "Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce", Warszawa 2012

Sebastian Frąckiewicz,
Autor: Sebastian Frąckiewicz
Wydanie: I
Data wydania: 28 Maj 2012
Oprawa: miękka
Format: 11,5 cm x 16,5 cm
Stron: 432
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: 40 000 malarzy

Dlaczego komiks sytuuje się na marginesie polskiej kultury? Z jakiego powodu instytucje państwowe albo komiks ignorują, albo traktują go instrumentalnie, wpisując w partykularne polityki historyczne? Dlaczego w Polsce nie istnieją nagrody i stypendia dedykowane komiksowi? Czy polski komiks ma własną tradycję? Czy komiks należy rozpatrywać w kontekście literatury, czy sztuk wizualnych? A może komiks właśnie staje się popularny?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają rysownicy, scenarzyści, kolekcjonerzy, kuratorzy, wydawcy i historycy komiksu przepytywani przez Sebastiana Frąckiewicza: Jerzy Szyłak, Bartosz Minkiewicz, Michał Śledziński, Krzysztof Ostrowski, Maciej Sieńczyk, Adam Rusek, Agata „Endo” Nowicka, Jakub Woynarowski, Łukasz Ronduda, Krzysztof Masiewicz, Monika Powalisz, Witold Tkaczyk i Ryszard Dąbrowski.[Ystad]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-