baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości z Egmontu


Egmont - logoW ostatnich dniach do sprzedaży trafiło kilka nowości z wydawnictwa Egmont, w tym "Kajtek i Koko: Opowieści Koka" oraz kolejny tom "Ligi Niezwykłych Dżentelmenów".

Kajtek i Koko: Opowieści Koka

Kajtek i Koko: Opowieści Koka
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: 28 Listopad 2011
Seria: Kajtek i Koko, Klasyka Polskiego Komiksu
Druk: czarno-biały + kolor
Oprawa: twarda, lakierowana
Format: 170 x 260 mm
Stron: 208
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4730-7

"Kajtek i Koko: Opowieści Koka" to ósmy tom komiksów Janusza Christy ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu.

Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarze Kajtek i Koko.
Niniejszy tom przedstawia trzy opowieści, w tym dwie, w których śledzimy samotne perypetie Koka. Komiksy pierwotnie ukazywały się w odcinkach na łamach "Wieczoru Wybrzeża" pierwotnie ukazywały się w latach 1962-1966.

W "Arktycznej wyprawie" Koko snuje swoje wspomnienia z szaleńczej wędrówki po mroźnej Północy. "Przemytniczy szlak" opowiada o zmaganiach samochwały Koka z morskimi przemytnikami. "Na wakacjach" to zbiór epizodów o urokach letniego wypoczynku nad wodą, podróżach koleją i biwakowaniu.

Przykładowe plansze:
Kajtek i Koko: Opowieści Koka Kajtek i Koko: Opowieści Koka Kajtek i Koko: Opowieści Koka


Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 1969

Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 1969
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Kevin O'Neill
Wydanie: I
Data wydania: 28 Listopad 2011
Seria: Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260
Stron: 80
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4601-0

Doskonały album Alana Moore'a - jednego z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych na świecie.

Allan Quatermain, Mina Harker i Orlando przybywają do Londynu, by udaremnić plan stworzenia Księżycowego Dziecka, za którym stoi - jak podejrzewają - Oliver Haddo. W drugim tomie Stulecia przenosimy się w Erę Wodnika, czasy dzieci kwiatów i Nowej Fali w literaturze science fiction. Scenariusz i plansze komiksu wielokrotnie przywołują dzieła literackie, filmowe oraz barwne postacie z epoki. Gościnnie pojawiają się tu bohaterowie powieści Michaela Moorcocka, brytyjskich seriali telewizyjnych oraz kultowych filmów z lat 70. XX wieku, m.in. Dopaść Cartera z 1971 r. z Michaelem Caine'em oraz Przedstawienie z 1970 r. z Mickiem Jaggerem w roli głównej. Nie można również pominąć kolejnego, uwspółcześnionego fragmentu Opery za trzy grosze oraz epizodu, w którym pojawia się Tom Marvolo Riddle, lepiej znany jako późniejszy główny antagonista Harry'ego Pottera.

Przykładowe plansze:
Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 1969 Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 1969 Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 1969


Asteriks (IV wydanie) #12: Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich

Asteriks (IV wydanie) #12:  Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich
Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Wydanie: IV
Data wydania: 28 Listopad 2011
Seria: Asteriks (IV wydanie),
Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4685-0

Komiks wydany we Francji w 1968 roku z okazji zimowej olimpiady w Grenoble. Do rzymskiego obozu Akwarium nadchodzi wiadomość, że Klaudiusz Twardzielus, mistrz sportu, został wybrany, by reprezentować Rzym na Igrzyskach Olimpijskich. Nieustraszeni Galowie także chcą wziąć udział w zawodach, ale w Igrzyskach wolno uczestniczyć tylko rdzennym Grekom i wolnym obywatelom helleńskim. Dlatego sprytni Galowie mianują się na ten czas Rzymianami i typują do startu Asteriksa i Obeliksa. Okazuje się jednak, że zawodnicy nie mogą stosować żadnych środków dopingujących, a za taki należy uznać magiczny wywar. Mimo to postanawiają się nie poddawać i decydują, że wystartuje sam Asteriks. Niestety, bez magicznego wywaru Asteriks przegrywa kolejne konkurencje. Dopiero dzięki podstępowi Panoramiksa Galowie kolejny raz udowadniają, że są niepokonani.

Przykładowe plansze:
Asteriks (IV wydanie) #12:  Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich Asteriks (IV wydanie) #12:  Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich Asteriks (IV wydanie) #12:  Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich


Asteriks (IV wydanie) #13: Asteriks i kociołek

Asteriks (IV wydanie) #13: Asteriks i kociołek
Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Wydanie: IV
Data wydania: 28 Listopad 2011
Seria: Asteriks (IV wydanie),
Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4720-8

Do jedynej galijskiej wioski, która nie płaci podatków Rzymianom, przybywa wódz Amoralfiks, by ukryć pieniądze przed rzymskimi poborcami. Wódz Asparanoiks postanawia pomóc rodakowi i przechować kociołek pełen sestercji. Zleca to zadanie Asteriksowi. Dzielny wojownik czuwa całą noc, by nad ranem przekonać się, że pieniądze zniknęły! Asparanoiks uważa, że cała wioska straciła honor i skazuje Asteriksa na wygnanie. Wraz z nim osadę opuszczają wierni przyjaciele - Obeliks i Idefiks. Asteriks i Obeliks nie mogą pogodzić się z perspektywą życia w niesławie, postanawiają więc jak najszybciej zarobić pieniądze i zwrócić je Amoralfiksowi. Chwytają się wszystkich sposobów: szukają gotówki w obozie rzymskim Delirium, napadają na piratów, handlują dzikami, walczą na arenie z gladiatorami, próbują swych sił w teatrze, grają na wyścigach. Gdy w żaden sposób nie udaje im się napełnić kociołka, pozostaje ostateczne rozwiązanie - napad na bank rzymski...

Przykładowe plansze:
Asteriks (IV wydanie) #13: Asteriks i kociołek Asteriks (IV wydanie) #13: Asteriks i kociołek Asteriks (IV wydanie) #13: Asteriks i kociołek


Fantasy Komiks #14

Fantasy Komiks #14
Data wydania: 3 Grudzień 2011
Seria: Fantasy Komiks,
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 148
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

W czternastym tomie Fantasy komiks: Kontynuacje serii:

"Sloka", część 4, odcinek 2 - Ta część cyklu została narysowana przez grafika o pseudonimie Ceyles, znanego z serii Totem. Ostatni odcinek pierwszej podserii bardzo lubianego przez polskich czytelników cyklu. Na planecie Link Archoid trwa apokaliptyczna wojna. Purpurat, władca Okrany, zamierza zniszczyć resztki wojsk państwa Zeida, a przy okazji wybić ostatnich dzikich Złotoskórych. Nie przypuszcza, że jednocześnie doprowadzi do zagłady całego świata. Szalonego Purpurata może powstrzymać tylko młody Sloka, którego dawni bogowie obdarzyli potężną mocą. Nie potrafi jej jednak do końca kontrolować, więc stanowi zagrożenie i dla wrogów, i dla sprzymierzeńców, i dla samego siebie.

"Zmierzch bogów", część 3 - Kolejna część jednej z najsłynniejszych opowieści z gatunku fantasy historycznej. Zbliża się ostateczny bój między siłami światła i ciemności. Hordy olbrzymów i innych potworów coraz śmielej atakują krainę ludzi i Walhallę, siedzibę bogów. Najwyższy z niebian, Wotan, podróżuje bez końca, mając nadzieję, że znajdzie sposób na pokonanie dzikich wrogów. Tymczasem pod opieką ostatniego z demonicznych Nibelungów dorasta dziecko z przepowiedni, Siegfried. Od niego może zależeć, czy potwory zniszczą cały świat. Ale najpierw musi się zemścić za śmierć matki.

"Rozbitkowie z Ythaq", część 9 - Zakończenie cyklu, który i na francuskim, i na polskim rynku okazał się prawdziwym hitem. Uwięzieni na planecie Ythaq rozbitkowie z ziemskiego statku kosmicznego przechodzą przez kolejne drzwi przestrzenne. Podczas transferu zostają rozdzieleni i przeniesieni w różne miejsca. Tymczasem Narvart, któremu tajemnicza istota nakazała zgromadzenie wszystkich czterech magicznych mocy, dąży wbrew własnej woli do nieznanego sobie celu. Bohaterowie są coraz bliżej rozwiązania wszystkich tajemnic niezwykłej planety Ythaq.

Stripy humorystyczne:

"Gobliny" - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend. Krasnoludy - wszyscy podziwiają krasnoludy za siłę i waleczność. Ale chyba jednak nie za mądrość.

"Barbok i Blondella" - wydawałoby się, że łakomy smok i czekająca na prawdziwą miłość księżniczka to niezbyt dobrana para przyjaciół. Ale pozory mylą!

Artykuł: "Thorgal i jego niezwykłe dzieci" - nowe świetne wieści dla fanów opowieści o Thorgalu! Opis wszystkich istniejących i planowanych serii opowiadających o rodzinie i wrogach Gwiezdnego Dziecka.

Przykładowe plansze:
Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14 Fantasy Komiks #14


Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Wydanie: I
Data wydania: 2 Grudzień 2011
Seria: Star Wars Komiks Wydanie Specjalne,
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

"Star Wars Komiks Wydanie Specjalne" to 96-stronicowy kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych Wojen. W numerze 4/2011 jest to opowieść "Rytuał przejścia".

Komiks ukazuje wydarzenia w roku trzydziestym przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, a zatem dwa lata po akcji Mrocznego widma. Właśnie w tym filmie miłośnicy Star Wars mieli okazję pierwszy raz zobaczyć postać Quinlana Vosa, który pojawił się w krótkiej scenie na planecie Tatooine. Quinlan Vos zyskał sporą popularność wśród fanów, a jego dalsze losy, w tym służba szpiegowska u hrabiego Dooku i niebezpieczne kontakty z ciemną stroną Mocy, stały się kanwą licznych komiksów, publikowanych w "Star Wars Komiks" i "Star Wars Komiks Wydanie Specjalne". W Rytuale przejścia nie jest jeszcze szpiegiem, jest za to mistrzem Aayli Secury. Ta błękitnoskóra Jedi, jako jedna z nielicznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zadebiutowała w komiksach, by później trafić na wielki ekran. Nowa misja prowadzi oboje na Ryloth, rodzimą planetę Aayli, a zarazem miejsce ich pierwszego spotkania. Właśnie tam Quinlan ocalił przed laty młodą twi'lekańską niewolnicę z łap wampy i wyczuł jej potencjał w Mocy. Przekonał następnie swojego mistrza, by ją wykupić i zabrać na szkolenie. Później sam się owym szkoleniem zajął. W komiksie nie zabrakło wspomnienia tych wydarzeń.

Przykładowe plansze:
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #11 (4/2011): Rytuał Przejścia



[Karol Wiśniewski]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

celtic -

Nie na temat, ale napisać gdzieś to muszę. Po 2 miesiąch na rynku nakład "Jokera" się rozszedł !!! To chyba najlepiej sprzedający się komiks ostatnich lat !

Stiffler -

celtis skad masz taka informacje?

Takesh -

Dzisiaj byłem w EMPIKU po sw ws i fk. Joker leżał w ilości kilku egzemplarzy. Wyprzedany??? Swoją droga stan lekko używany...

ramirez82 -

Stiffler, spróbuj kupić Jokera. Nie ma go. Wszystko wskazuje na to, że Joker rozszedł się w błyskawicznym tempie jak przed paru laty Azyl Arkham, czy Feralny Major.

endrju -

Tak, a wszyscy przeciwnicy komiksów marvela i dc byli święcie przekonani, że tego rodzaju komiksy nie mają szans w Polsce. Jak widać wystarczy wydać dobry komiks z marvela czy dc i mamy sukces, jak się patrzy. Mam nadzieję, że egmont pójdzie za ciosem i w przyszłym roku wyda parę fajnych komiksów z marvela czy dc. Chociaż akurat marvela ładnie u nas wydaje mucha comics. W sumie kilka komiksów więcej z marvela nigdy nie zaszkodzi.
Super informacja, a joker to faktycznie bardzo dobry kawałek komiksu.

Cello -

Jokera nie da się już kupić w żadnym sklepie internetowym. Czy Egmont pójdzie za ciosem? Wątpię, oni zawsze uwielbiają biadolić jak to amerykańskie komiksy słabo się sprzedają a jak widać wystarczy wydać DOBRE tytuły a czytelnicy niczym za dotknięciem magicznej różdżki jakoś się znajdują. Przypominam że swego czasu Marvels z Muchy był najlepiej sprzedającym się komiksem roku w sklepie Gildii.

Takesh -

Sprawdziłem - rzeczywiście w sklepach internetowych nie ma "Jokera", a u mnie w EMPIKU zalega na półkach. Czy to dobry moment aby zainwestować w kilka egzemplarzy? Mimo, że bez zniżki??

Gus Bomby -

nakład Jokera sie nie rozszedł, zeszła jedynie czesc zamówionych egzemplarzy przez sklepy internetowe(co jednak i tak jest już sukcesem)w matrasach, empikach dalej lezy go pełno.
to samo swego czasu było z v jak vendetta, niby biały kruk, nie do zdobycia, a ja sobie szedłem do matrasa, mówiłem pani zeby zamówiła v jak vendette, bo w magazynach tego mieli jeszcze pełno
przychodziło, kupowałem i wystawiałem za 3 razy taką cene na allegro

Cello -

Gus Bomby pisze:nakład Jokera sie nie rozszedł, zeszła jedynie czesc zamówionych egzemplarzy przez sklepy internetowe

Jeżeli zeszła część nakładu zamówiona przez sklepy specjalistyczne + wszystkie zapasy magazynowe to można powiedzieć ze nakład się rozszedł. Kwestia kilku tygodni gdy te egzemplarze z Empików i Matrasów też zejdą.

celtic -

W bydgoskim empiku byłem w zeszłym tygodniu i widziałem jeszcze 3 egzemplarze. Wczoraj byłem w 2 empikach Jokera już nie było, próbowałem zamówić w dziale informacji i odbioru zamówień, niestety nie można już zamówić gdyż tytuł jest niedostępny.