NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #83 - Dmuchanie na zimne


marvelcomicsplW tym tygodniu Marvel przeszedł samego siebie. Scenarzystom i redaktorom wydawnictwa zdarzało się wcześniej na forum publicznym tłumaczyć z bardziej kontrowersyjnych scen, ale to chyba pierwszy raz, kiedy tłumaczenia rozpoczęły się na kilka tygodni przed ukazaniem się komiksu, w którym potencjalnie dyskusyjna scena występuje.

Chodzi o ujawnienie innej od standardowej orientacji seksualnej przez superbohatera, do tej pory kreowanego na macho. Christosa Gage, scenarzysta Avengers Academy, nie chce, by ktokolwiek posądził go o tanie zagrania w pędzie za sensacją. (więcej)

Wraz z końcem roku Mike Carey kończy swój run w X-Men Legacy. Numer 260 będzie ostatnim, jaki napisze. W związku z tym, serwis Newsarama przeprowadził z nim wywiad, w którym autor m.in. wspomina swoją pracę nad serią i tłumaczy, dlaczego musi ją opuścić. (więcej)

Serwis CBR przeprowadził krótką rozmowę z obecnym scenarzystą serii Daredevil, Markiem Waidem. Padły pytania o przyszłe przygody Śmiałka, jego kłopoty związane z zamieszaniem się w spiskową sprawę i o to, czy Matt Murdock zostanie najniebezpieczniejszym człowiekiem w Marvel Universe. (więcej)

Scenarzysta, który przywrócił do Marvel Universe wampiry i który przemienił Jubilee w jedno z dzieci nocy, wysyłał X-Men do walki z Lizardem w Nowym Jorku oraz do innego wymiaru wraz z Future Foundation. O tym, co czeka jeszcze mutantów Cyclopsa, opowiedział Victor Gischler. (więcej)

Axel Alonso postanowił tym razem obdarować czytelników kolumny "Axel-in-Charge" ilustracjami oraz pomalutku wprowadzić fanów komiksów Domu Pomysłów na tory, które prowadzą do nadchodzącego wielkiego wydarzenia w universum Marvela. (więcej)

Została udostępniona grafika koncepcyjna przedstawiająca Lizarda, którego w filmie "Amazing Spider-Man" odtwarza Rhys Ifans. (więcej)

Tony Stark będzie miał w "The Avengers" nową furę - seksowne auto z otwartym dachem. Jak podaje zagraniczny serwis, to auto nie jest tylko futurystycznym pojazdem zaprojektowanym na potrzeby filmu, ale ma trafić do sprzedaży w niedalekiej przyszłości. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers daredevil marvel spider-man x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-