baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Drugie spotkanie Małopolskiego Studia Komiksu


logoMSK Jutro zapraszamy do Krakowa na "Drugie spotkanie programowe MSK", które poświęcone będzie próbie zrozumienia pojęcia "komiks".
Zgodnie z informacją prasową organizatora: "Na spotkaniu zastanowimy się nad rzeczą podstawową - co można, nazwać komiksem, a co nim nie jest. Przyjrzymy się jak z definicjami radzą sobie różni badacze, jakie problemy napotykają i jak uniknąć ich błędów. Zadamy sobie pytanie na temat autonomii komiksu i jego związków z innymi dziedzinami sztuki".
Miejsce: Małopolskie Studio Komiksu, ul. Rajska 1, Kraków.
Czas: 25 listopada 2011 godz. 18:30 - 20:00

W pojęciu "komiks" może mieścić się wiele rzeczy. Od pasków gazetowych do powieści graficznych, od mangi po komiks alternatywny, od kolumny Trajana po dziełka Rundalla Munroe. Na naszym pierwszym spotkaniu zastanowimy się nad rzeczą podstawową - co można, nazwać komiksem, a co nim nie jest. Przyjrzymy się jak z definicjami radzą sobie różni badacze, jakie problemy napotykają i jak uniknąć ich błędów. Zadamy sobie pytanie na temat autonomii komiksu i jego związków z innymi dziedzinami sztuki. Wreszcie spróbujemy przedyskutować to, czy tworzenie jednej definicji ma sens.

Spotkanie zacznie się od miniprezentacji Michała Jutkiewicza (doktoranta Wydziału Polonistyki UJ - posiadającego patent na maskowanie swego uzależnienie od Internetu za pomocą języka akademickiego) będącej prowokacją mającą na celu wywołanie burzliwej dyskusji między zebranymi. Jesteśmy przygotowani na to, że wymiana zdań może przerodzić się w kłótnie, wrzaski i trzaskanie drzwiami, jak na prawdziwe zgromadzenie naukowców przystało.
W ten sposób zainaugurujemy cykl naukowy spotkań programowych Małopolskiego Studia Komiksu, w ramach których do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przyjeżdżać będą na wykłady badacze komiksu z całej Polski, zajmiemy się problemami teorii komiksu, oraz interpretacjami konkretnych dzieł.

Zapraszamy wszystkich badaczy, również początkujących, oraz fanów chcących pogłębić swoją wiedzę!

plakatMSK
[giera za: event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-