baner

NEWS

- Ukazały się

Powieść o Żywych trupach Kirkmana


wsqnUkazała się powieść "The Walking Dead. Żywe trupy. Narodziny Gubernatora" autorstwa Roberta Kirkmana i Jaya Bonansinga. Książka oparta jest na uniwersum znanym z komiksu "Żywe trupy". Powieść ma być pierwszą z cyklu poświęconego zombiakom Kirkmana.

The Walking Dead. Żywe trupy: Narodziny Gubernatora

Żywe Trupy: Narodziny Gubernatora
Autor: Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Data wydania: 9 Listopad 2011
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Stron: 320
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Gubernator, rządzący Woodsbury despota, znany jest z własnego, chorego poczucia sprawiedliwości. W jej imieniu zmusza więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowych a tym, którzy wejdą mu w drogę, odcina ręce i nogi. Kiedy tylko pojawił się w komiksowym cyklu „Żywe trupy”, został okrzyknięty przez magazyn Wizard "Złoczyńcą roku" a jego postać do dziś wzbudza wśród czytelników kontrowersje.

Ta książka sięga do korzeni. Dzięki niej dowiadujemy się, jak Gubernator stał się tym kim jest, jak trafił do miejsca, w którym po raz pierwszy ujrzeli go fani serii, i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z ich bezpiecznej przystani.

Zapraszamy w podróż po świecie, gdzie człowiek musi walczyć nie tylko o swoje życie, ale i duszę. Stań na krawędzi przepaści, na której dnie spoczywa ludzkość. Zobacz, jak powstaje legenda. Bądź świadkiem narodzin Gubernatora.

[opis wydawcy][ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

endrju -

No właśnie, czy ktoś czytał książkową wersję ŻT. Zastanawiam się, czy kupić tę książkę.
A więc warto, czy raczej nie zawracać sobie tym główki?.
Rozumiem, że to jest historia gubernatora, ale czy książka w jakiś inny sposób wiąże się z wydarzeniami komiksowych trupków?
W ogóle zastanawiam się czy jest to, że tak powiem "czytalne", przyswajalne?

ljc -

http://booklips.pl/czytelnia/fragmenty- ... onansinga/

fragment powieści do przeczytania