baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Pierwsze spotkanie Małopolskiego Studia Komiksu


msk_m Małopolskie Studio Komiksu ZAPRASZA na spotkanie programowe w ramach nowego cyklu spotkań popularyzatorskich, które prowadzić będzie Rafał Stanowski.
Spotkanie pierwsze wokół komiksu pt. "Scientia Occulta", odbędzie się 18 listopada br. o godzinie 19.30 w siedzibie MSK przy ulicy Rajskiej 1 w Krakowie.
Scientia Occulta” to jeden z najgłośniejszych polskich komiksów 2011. Tom napisany przez wrocławskiego scenarzystę Roberta Sienickiego i narysowany przez Łukasza Okólskiego z Krakowa otrzymał na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi nagrodę dla najlepszej polskiej produkcji tego roku.
Fabuła splata wątki kryminalne, spirytystyczne i komediowe, które tworzą unikną miksturę. Opowieść balansuje na granicy gatunków, nie poddaje się jednak regułom żadnego z nich. I to wielki atut „Scientii”, która wymyka się oczywistym definicjom.
W czasie spotkania, które poprowadzi Rafał Stanowski z „Dziennika Polskiego”, Robert Sienicki (scenariusz)i Łukasz Okólski (rysunki)opowiedzą o tworzeniu autorskiego komiksu, a także o przebijaniu się do głównego nurtu komiksu - obaj są związani również z komiksem internetowym.
Będzie to spotkanie komiksu z nowymi mediami, które odciskają coraz mocniejsze piętno na współczesnych historiach obrazowych. W czasie spotkania będzie można nie tylko porozmawiać o komiksie, ale także zobaczyć, jak się go tworzy przy pomocy najnowszych tabletów i komputera. Chętni będą mogli nawet wyzwać Łukasza na rysunkowy pojedynek.

To spotkanie zainauguruje cykl Małopolskiego Studia Komiksu, w ramach którego do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przyjeżdżać będą czołowi polscy twórcy i wydawcy komiksów, by spotkać się z publicznością. Gospodarzem tych spotkań będzie Rafał Stanowski.[giera za: event FB]

Tagi

Małopolskie Studio Komiksu Scientia occulta


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-