baner

NEWS

- Zapowiedzi

Assassin's Creed w komiksie


wsqn Wydawnictwo Sine Qua Non zamierza wydać trzyczęściową serię "Assassin's Creed" opartą na grze o tym samym tytule. W połowie listopada ukaże się pierwszy tom zatytułowany "Desmond". Kolejna część powinna zostać wydana w marcu 2012 r. Autorami komiksu są Eric Corbeyran i Djillali Defali.

Assassin’s Creed #1: Desmond

Assassin’s Creed #1: Desmond
Scenariusz: Eric Corbeyan
Rysunki: Djillali Defali
Data wydania: 15 Listopad 2011
Seria: Assassin’s Creed,
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Oprawa: miękka
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Desmond Miles, główny bohater opowieści i ostatni z Asasynów, został uwięziony w nowoczesnym laboratorium doświadczalnym Templariuszy. Nieświadomie jest poddawany testom mającym na celu rozszyfrowanie tajemnic cennego dziedzictwo, którego jest kustoszem. Służy do tego Animus, wysokiej klasy urządzenie pozwalające przeglądać przeszłość przy użyciu pamięci genetycznej.

Desmond przenosi się w czasy rzymskich namiestników, do burzliwej misji Aquliusa, później ratuje przed śmiercią Tamira, a w końcu przenosi się w czasy Ezio, zabójcy z renesansu. Wszystkie te postaci są z przodkami Desmonda Milesa.

Pod koniec historii Desmond z pomocą Lucy unika dalszej infiltracji przez templariuszy i ucieka oprawcom. Kobieta prowadzi go do kolejnego laboratorium gdzie nasz bohater spotyka Pacjenta 16. W ostatniej scenie ponownie przenosi się w przeszłość, co wprowadza go w drugą część komiksu.

[opis wydawcy][ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Rzenio -

jak tak wygląda jakość "polska języka" w środku jak w tej notce to, hm...

vision2001 -

#1 wydany zarówno w SC jak i HC - ciekawe...
( http://komiks.nast.pl/wydawnictwa/399/Sine-Qua-Non/ )
Dla mnie kreska przypomina trochę Cabałę w serii Biocosmosis. :)

ljc -

http://youtu.be/41fRsLyUcEk

filmik promujacy komiks