baner

NEWS

- Rozmaitości

200 numerów magazynu "Czarodziejki W.I.T.C.H."


Egmont - logoWczoraj w sprzedaży pojawił się dwusetny numer popularnego czasopisma dla dziewczynek. Polska jest pierwszym krajem, w którym magazyn osiągnął taki "wynik".
Informacja nadesłana przez wydawnictwo Egmont:

Od 4 listopada na rynku będzie dostępny 200. numer magazynu Czarodziejki W.I.T.C.H. Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym ukazało się tyle numerów pisma (we Włoszech na rynku aktualnie jest 128. numer).

W związku z jubileuszem czasopisma przyjeżdża do Polski włoski rysownik Gianluca Panniello, autor rysunków do komiksu. Na Targach Książki w Krakowie w sobotę 5 listopada o godz. 15.30 (sala seminaryjna nr 3) rozpocznie się spotkanie dawnych i obecnych fanek pisma.

Będzie to szczególna impreza. Redakcja poszukuje dawnych fanek W.I.T.C.H, takich, które dziś są gimnazjalistkami, licealistkami, a może nawet dorosłymi kobietami i wyrosły już jakiś czas temu ze świata Strażniczek Kondrakaru, ale zachowały piękne wspomnienia z lektury komiksu i ze Zlotów Fanek W.I.T.C.H. - dużych imprez, w których uczestniczyło co roku po kilka tysięcy dziewczynek. Spotkanie w Krakowie to okazja do miłych wspomnień i powrotu do beztroskiego dzieciństwa, kiedy magia wydawała się równie realna i oczywista jak to, że dobro zawsze zwycięża w starciu ze złem.

Czasopismo W.I.T.C.H. od 10 lat czytane przez dziewczyny przez lata zdobyło sobie wierną grupę czytelniczek. W ostatnim konkursie na okładkę pisma wzięły udział  zarówno obecne czytelniczki, jak również ich starsze siostry, które  mają teraz po 20 lat!  Spotkanie w Krakowie, w sobotę na Targach Książki  o godz. 15.30. W programie: kurs rysowania Czarodziejek prowadzony przez Gianlucę, konkursy, wróżby, zabawy i spotkanie z redakcją.

Pierwszy numer miesięcznika WITCH w kioskach pojawił się w styczniu 2002 roku. W.I.T.C.H. to pierwsze litery imion słynnych czarodziejek. Sercem magazynu jest komiks opowiadający o perypetiach 5 dziewcząt w wieku 13-14 lat, które przeżywają uczuciowe rozterki, konflikty z rodzicami i szkolne kłopoty. Żyją jak zwyczajne nastolatki do momentu, gdy... okazuje się, że są Czarodziejkami. Każdej z nich służy jeden żywioł: Irmie – woda, Taranee – ogień, Cornelii – ziemia, Hay Lin – powietrze. Liderką grupy jest Will – powierniczka niezwykłego amuletu Serca Kondrakaru, w którym spotykają się wszystkie żywioły. Akcja komiksu rozgrywa się w dwóch światach: realnym i baśniowym.

Podstawową grupę docelową pisma stanowią 9-11 letnie dziewczynki. Swoją niezwykłą popularność pismo zawdzięcza głównym elementom, takim jak:
- świetny komiks o problemach bliskich czytelniczkom - jednak z furtką do świata baśni i czarów,
- magiczne prezenty: amulety cementujące przyjaźń, karty to wróżb, nalepki, plakaty, niezwykła biżuteria,
- strony redakcyjne zawierające testy, horoskopy, wróżby, wieści ze świata czarów, informacje o niezwykłych miejscach, wydarzeniach, książkach i filmach. W magazynie znajdują się też rubryki interaktywne - współredagowane przez czytelniczki – takie jak Czarodziejska Poczta.

Zloty Fanów

W marcu 2003 odbył się pierwszy Zlot fanów WITCH. Do Warszawy przybyło ponad 2000 osób z całej Polski (a nawet i z czeskiej Pragi). Podczas zlotu odbyło się wiele ciekawych konkursów, magicznych pokazów, spotkań ze znanymi polskimi artystami. Jednak największą atrakcją było spotkanie z Giadą Perissinotto – rysowniczką komiksu WITCH. Wiele emocji wzbudził konkurs na najlepszy kostium. Pomysłowość i zaangażowanie dziewcząt przerosły wszelkie oczekiwania.

Największy zlot odbył się w Parku Sowińskiego w 2006 roku – zgromadził ponad 8000 fanów z całej Polski.  Gwiazdą Zlotu był Gianluca Paniello!


witch200

"Czarodziejki W.I.T.C.H." #200


[PKP za Aleksandrą Chaberską]

Tagi

Czarodziejki W.I.T.C.H. Egmont


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-