baner

NEWS

- Ukazały się

Detektyw Fell - nowość od Muchy


mucha_comDo sprzedaży trafił komiks "Detektyw Fell", którego autorem są Warren Ellis i Ben Templesmith.

Detektyw Fell

Detektyw Fell
Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Ben Templesmith
Data wydania: 4 Listopad 2011
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 152
Cena: 59,0 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-61319-26-9

Detektyw Fell trafia do Snowtown - zapadłej mieściny oddzielonej mostem od reszty świata. Musi zaczynać od nowa. W miejscu w którym wszystko zdaje się być pozbawione sensu, Fell uporczywie trzyma się jedynego faktu, którego może być pewien. KAŻDY COŚ UKRYWA. NAWET ON. Album zawiera oryginalne Fell #1-#8.

[opis wydawcy][ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Salo -

Czytał ktoś? Ciekawe to?

Cello -

kilka Eisnerów dostało więc chyba ciekawe.

Takesh -

Czytałem na bieżąco, gdy się ukazywał. Świetna rzecz. Kto lubi Ellisa, nie zawiedzie się. Historia detektywa, który został "zrzucony" do pipidówy. Pomysł na serię był taki, aby miała każdy odcinek samodzielny, w dawnym stylu, z dużą ilością obrazków na stronie i bodajże przy 16 czy 18 stronach numeru (niech mnie ktoś poprawi). No i Ben chciał zrobić coś, co nie ma nic wspólnego z wampirami, zombiakami i innymi nieumarłymi :) Czyta się super. ja osobiście polecam :)

qwerty -

wg milehighcomics seria ma 9 numerow, nie 8.

Salo -

Dzięki Takesh.

vision2001 -

qwerty pisze:wg milehighcomics seria ma 9 numerow, nie 8.


Bo ona miała mieć jeszcze więcej numerów...
A w taki sam sposób (8 numerów serii) został wydany amerykański TPB.

endrju -

Fajna rzecz ten fell. czy w usa ukażą się jeszcze jakieś numery Fella, a może seria poszła w odstawkę(szkoda by było, naprawdę)

AndrewK1 -

Fell po 9 numerach został zawieszony, nie z powodu złej sprzedaży, ale z powodu awarii komputera Warrena Ellisa sprzed kilku laty. Ellis utracił wtedy scenariusze do:

- "Fell" numery 10 - 16,
- "Desolation Johns" z Wildstorm numery od 9 w górę,
- ostatni numer "Planetary",
- "Newunivesral: Schockfronts" dla Marvela, numery 3 - 6,
- "Ignition City" dla Avatar Press,
- oraz do kilku nienazwanych projektów autorskich.

W jakimś wywiadzie z Ellisem przeczytałem, że scenarzysta od nowa napisał "Planetary" i "Ignition City", oraz "Fell". Pierwsze dwa tytuły zostały już jakiś czas temu wydane. Z "Fell" czytelnicy mieli poczekać póki Ben Templesmith nie narysuje kilku pełnych numerów, by komiks mógł wrócić do zapowiedzi Image Comics. Podobno prace nad rysunkami ruszyły, ale Templesmith ich nigdy nie dokończył, więc seria z winy rysownika po prostu wylądowała w komiksowym czyśćcu.

endrju -

dzięki za info, szkoda, choroba naprawdę szkoda. Może jeszcze kiedyś Ellis wróci do Fella. W ogóle widzę w tym komiksie potencjał na całkiem niezły film.