baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Tytus w Opocznie


tytus_opocznoOd czwartego listopada bieżącego roku w Muzeum Regionalnym w Opocznie będzie można oglądać wystawę pt. "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka".
Informacja nadesłana przez Wojciecha Łowickiego:

Szanowni Państwo, Panie, Panowie,

oto już 4 listopada, w samo południe, do Muzeum Regionalnego w Opocznie przy Placu Zamkowym numer 1, zawita słynny Tytus de Zoo! Stanie się tak za sprawą wystawy, na której ów najsłynniejszy szympans świata (o, przepraszam, "uczłowieczony szympans") będzie bawił-ucząc, względnie uczył-bawiąc. Z naszym bohaterem będziemy mogli się tam spotykać aż do Gwiazdki! Życzymy wesołej przygody!

Ekspozycja stanowi część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego. Wystawa "Tytus - najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A'Tomka" ma za zadanie ukazać postacie z komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego jako rzeczywiste (nie tylko papierowe), które w ciągu wielu lat zmieniały się wraz z przeobrażeniami cywilizacyjno-społecznymi, ale też i politycznymi. Ukazać jako bohaterów nie tylko komiksu, ale też jako ikony z dziecięcych marzeń i pragnień: przygody, podróży, czy po prostu zabawy. Przecież dla wielu z nas Tytus i jego dwójka przyjaciół żyją, tuż obok, na sąsiednim podwórku. Wystarczy otworzyć którąś z książeczek i już świat rzeczywisty zamienia się w komiksowy, a komiksowy w rzeczywisty. Wystarczy odrobinka wyobraźni. I to właśnie jest piękne.

Życzymy przyjemnej i wciągającej lektury!

tytus_opoczno_dedykacja

Na ilustracji, specjalnie dla opocznian wykonana, akwarela Papcia Chmiela


[PKP za Wojciechem Łowickim]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-