baner

NEWS

- Zapowiedzi

Plansze od Timofa


Timof Comics - logoWydawnictwo Timof Comics na tegoroczny MFKiG zapowiedziało trzy nowe komiksy: Szelki (Jerzy Szyłak/Wojciech Stefeniec), Mistrz i Małgorzata (Michaił Zasławski/Askold Akiszyn) oraz Fotostory: Zanim zaczniemy (Dominik Szcześniak/Rafał Trejnis).
Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi planszami tych komiksów.

Szelki

Szelki
Scenariusz: Jerzy Szyłak
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2011
Seria: Szminka / Szelki / Szalik,
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 96
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
ISBN: 978-83-61081-64-7
Komiks tylko dla dorosłych

W Szelkach Jerzy Szyłak i Wojciech Stefaniec przedstawiają dalszy ciąg historii opowiedzianej w Szmince (2003), nazwanej przez Pawła Dunina_Wąsowicza najbrutalniejszym komiksem polskim. Nadkomisarz Michał Pawluk musi stawić czoła temu, że w czasie obławy na seryjnego mordercę kobiet, zginął jeden z jego podwładnych, że schwytany podczas tej obławy człowiek powiesił się w celi, że przeniesiona z Warszawy komisarz Nowak wykorzystuje ten fakt, by zająć jego stanowisko i z tym, że jego życie osobiste nie będzie już takie samo.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Szelki Szelki Szelki Szelki Szelki Szelki Szelki Szelki


Fotostory: Zanim zaczniemy

Fotostory: Zanim zaczniemy
Scenariusz: Dominik Szcześniak
Rysunki: Rafał Trejnis
Wydanie: I
Data wydania: 3 Październik 2011
Druk: czarno biały
Oprawa: twarda
Format: 165X240 mm
Stron: 112
Cena: 49,0 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-61081-60-9
wstęp Jakuba Jankowskiego

Fotostory to komiks o życiu. O problemach mieszkaniowych, pracy w urzędzie, miłości i kapiącym kranie. O ledwie dorosłych ludziach, o tyraniu w Londynie oraz o polskim Ridżu Forresterze. Zabawny i wzruszający zarazem. Jakub Jankowski napisał o nim: Fotostory atakuje czytelnika humorem, żywym dialogiem i wciąga w świat opowieści wieloma trikami, które pozwalają nam się z bohaterami zidentyfikować, a bliskość doświadczeń sprawia, że łatwo w świecie opowieści się odnaleźć. Błazenada miesza się z liryką. Życie jest komiksem.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Fotostory: Zanim zaczniemy Fotostory: Zanim zaczniemy Fotostory: Zanim zaczniemy Fotostory: Zanim zaczniemy Fotostory: Zanim zaczniemy Fotostory: Zanim zaczniemy Fotostory: Zanim zaczniemy Fotostory: Zanim zaczniemy


Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata
Scenariusz: Michaił Zasławski
Rysunki: Askold Akiszyn
Wydanie: I
Data wydania: 1 Październik 2011
Tłumaczenie: Paweł Timofiejuk
Druk: czarno biały
Oprawa: miękka
Format: 165X220 mm
Stron: 132
Cena: 42 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-61081-62-3

Mistrz i Małgorzata to komiks oparty na motywach powieści Michaiła Bułhakowa. Askold Akiszyn i Misza Zasławski nie zdecydowali się jednak na proste przełożenie powieści na język komiksu, wgłębili się we wszystkie rękopisy autora i wybrali z nich najważniejsze dla historii sceny. Sceny, które nie koniecznie znalazły się w znanej nam wersji powieści. Dlatego też komiks ten jest doskonałym uzupełnieniem dobrze znanej książki. Jego brudna warstwa graficzna oddaje moskiewską rzeczywistość tamtych lat, na przykład poprzez muzyczne motywy tła.
Komiks został wydany przy współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier w Łodzi w nowo otwartej serii Zagraniczny Wybór MFKiG.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata
[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-