baner

NEWS

- Zagranica

Nowy album KASa


kas_a116. września nakładem belgijskiej oficyny Le Lombard ukaże się komiks pod tytułem "La Fille de Paname - L'homme aux couteaux" ("Dziewczyna z Panamy - Człowiek z nożem"). Scenariusz napisał Laurent Galandon, za stronę graficzną odpowiedzialny jest KAS, czyli Zbigniew Kasprzak.
Komiks oparty jest na życiu Amélie Élie, paryskiej prostytutki znanej pod pseudonimem "Casque d'Or" ("Złoty kask"). Kilka plansz z albumu można zobaczyć pod tym adresem. Kolorystyką komiksu zajął się sam KAS wraz z żoną Grazą - wziętą kolorystką komiksów ukazujących się na rynku frankofońskim.

"La Fille de Paname" planowany jest jako dyptyk.

kas_a2
Okładka albumu autorstwa Zbigniewa Kasprzaka


[Jakub Syty, Karol Wiśniewski]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Iron -

Thiago pisze:Prędzej później. Z Kasem i Egmontem tak to już jest - że wydawca poczeka aż się cała seria ukarze. W przypadku HB było to aż 7 odcinków i 6 lat czekania... Ale tu mają być tylko dwa więc może 2013/14?

To trochę chybiony argument. Egmont już wcześniej zaczął wydawać HB w albumach, ale tego nie dokończył. Nie wiem dlaczego nie dokończył, może słabo się sprzedawało, ale przynajmniej zdecydował się to wydać raz jeszcze, gdy już pojawił się ostatni tom serii, więc to raczej na plus dla Egmontu.

ramirez82 -

No różnie to może być. Na HB czekaliśmy, ale jak już się doczekaliśmy i wyszedł komplet, to ostatni tom mieliśmy prędzej niż inni. Więc gdyby w tym przypadku było podobnie... Chyba, że poczekamy tak jak na Spadającą gwiazdę.

Thiago -

Prędzej później. Z Kasem i Egmontem tak to już jest - że wydawca poczeka aż się cała seria ukarze. W przypadku HB było to aż 7 odcinków i 6 lat czekania... Ale tu mają być tylko dwa więc może 2013/14?

ramirez82 -

O, to może być całkiem fajny komiks, a przynajmniej od strony plastycznej, bo przykładowe plansze, jak na Kasprzaka przystało, prezentują się bardzo zachęcająco. Pewnie prędzej, czy później Egmont się tym zainteresuje.