baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #70 - SDCC 2011


marvelcomicsplSan Diego Comic Con International to święto komiksu. Impreza trwała przez większość poprzedniego tygodnia i – jak się można spodziewać – spowodowała prawdziwe zatrzęsienie wiadomości komiksowych, filmowych i o grach video.

Zanim jednak przejdziemy do nowinek konwentowych, przypomnimy co się działo jeszcze przed imprezą.

Redaktorzy Steve Wacker, Tom Brennan, Rachel Pinnelas i Ellie Pyle są odpowiedzialni za to, co dzieje się w komiksach o Spider-Manie. W związku z nadchodzącą historią "Spider-Island" będą mieli również wpływ na to, jak wydarzenie to będzie oddziaływać na innych bohaterów rezydujących w Nowym Jorku. (więcej)

Z tej samej okazji scenarzysta Dan Slott, autor całego zamieszania, zdradził w wywiadzie kilka informacji na temat tego, co już niebawem się wydarzy. (więcej)

Generał Ross przez lata ścigał Hulka. W tym celu sprzymierzył się nawet z przestępczą organizacją, która zamieniła go w potwora różniącego się od Hulka jedynie kolorem skóry. Teraz Ross próbuje odkupić swe winy jako Red Hulk. Jakie plany ma scenarzysta jego przygód, Jeff Parker? (więcej)

W sieci zadebiutował pierwszy oficjalny trailer nadchodzącego filmu o Człowieku-Pająku. 'Nuff said! (więcej)

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, firma Capcom postanowiła wydać ulepszoną wersję gry "Marvel vs. Capcom 3", tym razem z dopiskiem Ultimate. (więcej)

A teraz przechodzimy do newsów, jakie ujrzały światło dzienne w San Diego.

Marvel zaprezentował teaser poster filmu "The Avengers" oraz plakaty poświęcone Mścicielom. (więcej)

Kolejna, obok alternatywnych okładek, inicjatywa mająca uświetnić 50-lecie marvelowego uniwersum to tzw. "Season One". Po raz pierwszy od lat Marvel wchodzi na rynek powieści graficznych. (więcej)

Activision promowała swoje nadchodzące gry o X-Men i Spider-Manie. Wiemy już, jakich aktorów usłyszymy w tych produkcjach i nie są to nieznane osoby podkładające zawodowo głos w dziesiątkach gier. (więcej i więcej i więcej)

Disney Interactive podało do publicznej wiadomości, że nowym szefem działu odpowiedzialnego za gry na licencji Marvela został Bill Roper. (więcej)

Na panelu poświęconym X-Men pojawili się Axel Alonso, Chris Yost, Daniel Way, Marjorie Liu, Peter David oraz Rick Remender. Mówiono m.in. o rozpoczętym w ubiegłym tygodniu "Schism", sytuacji w X-Force i przyszłości X-Factor. (więcej)

Informowaliśmy już o ruchach, jakie Marvel ostatnio wykonywał w szeroko pojętej sferze cyfrowej dystrybucji. Czy na panelu "Marvel Digital - What's next?" pojawiło się więcej konkretów? (więcej)

Na panelu poświęconym telewizyjnym produkcjom Domu Pomysłów Jeph Loeb powiedział po kilka słów o będących w przygotowaniu czterech serialach aktorskich oraz dwóch animowanych. (więcej)

Na panelu poświęconemu najbliższym planom Domu Komiksów pojawili się Axel Alonso, C.B. Cebulski, Greg Pak, Jonathan Hickman, Nick Spencer, Arune Singh, Steve Wacker oraz David Gabriel. Dyskutowano m.in. o przyszłości linii Ultimate, Avengers Origins, "Fear Itself" czy Avengers: The Children's Crusade. (więcej)

Wprawdzie Joe Quesada nie jest już redaktorem naczelnym Marvela, ale nie mógł odmówić sobie spotkania z fanami. Na jego autorskim panelu towarzyszyli mu Axel Alonso, Jeph Loeb, Arune Singh, David Gabriel i C.B. Cebulski. (więcej)

Następnego dnia, jak co roku podczas San Diego Comic-Con International, Quesada zawitał na łódkę okupowaną przez redakcję Comic Book Resources, by w miłej, luźnej atmosferze pogadać o dokonaniach Marvela. (więcej)

San Diego Comic Con International to nie tylko panele na temat komiksów, filmów, seriali i gier, ale też - a może przede wszystkim - fani. Fani, którzy często nie szczędzą wysiłków, by na kilka godzin w roku przeobrazić się w swoich ulubionych bohaterów. (więcej)

Na panel SDCC poświęcony Spider-Manowi przybyli Steve Wacker, Zeb Wells, Rick Remender, Mark Waid, Greg Rucka, Humberto Ramos, Arune Singh, Nick Spencer, Antony Johnston, a także naczelny Marvela Axel Alonso. (więcej)

Ostatni niedzielny panel Marvela skupił się na najlepiej sprzedającej się opowieści tego lata – "Fear Itself". Na pytania fanów odpowiadali redaktor Steve Wacker, łowca nowych talentów C.B. Cebulski oraz scenarzyści Chris Yost i Nick Spencer. (więcej)

W tym tygodniu, kiedy większość pracowników udało się na San Diego Comic-Con, zza wygodnego nowojorskiego biurka Tom Brevoort dywagował o wpływie pełnometrażowych obrazów o Kapitanie Ameryce i Avengers na komiksy o tych bohaterach. (więcej)

Jak to zwykle bywa, po ogłoszeniu głębszego wejścia w strefę cyfrowej dystrybucji, Marvel rzuca też kość zwykłym sprzedawcom, by nie poczuli się porzuceni. Zapadła decyzja o reanimowaniu programu "Comics For Comics". (więcej)

Od zeszłego piątku na ekranach amerykańskich kin wyświetlany jest "Captain America: The First Avenger". W oczekiwaniu na polską premierę (5 sierpnia) prezentujemy dotychczasowe wyniki finansowe filmu oraz kolejną garść materiałów promocyjnych. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers disney fear itself hulk marvel spider-man x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-