baner

NEWS

- Konkurs

V edycja konkursu - "Powstanie`44 w komiksie"


male_k Muzeum Powstania Warszawskiego ogłasza V edycję konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim „Powstanie `44 w komiksie”. Konkurs ma zachęcić do artystycznego zgłębiania historii. Do tej pory Muzeum zorganizowało cztery edycje, w tym dwie o zasięgu międzynarodowym. Tematem przewodnim konkursu jest powstańcza rzeczywistość zapisana we wspomnieniach uczestników i świadków Powstania.

"Komiks o tematyce historycznej współgra z ideą Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasza ekspozycja mówi o historii i kulturze w nowoczesny sposób, dlatego też poszukujemy twórców, którzy w podobny sposób je postrzegają. Z niecierpliwością oczekujemy prac inspirowanych tak wyjątkowym źródłem jakim jest Archiwum Historii Mówionej. Warto pamiętać, że komiks nie rywalizuje z literaturą, stanowi natomiast interesującą i niezwykle plastyczną formę wyrazu – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego".

Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Przemek „Trust” Truściński.
W Jury zasiadają:
Łukasz Rostkowski „L.U.C”, Karolina Korwin-Piotrowska, Tomasz Kołodziejczak – przedstawiciel Wydawnictwa Egmont Polska – partnera konkursu, Krzysztof Gawronkiewicz, Szymon Holcman, Rafał Skarżycki, Katarzyna Utracka - Przedstawiciel Muzeum oraz Ernesto Gonzales i Grzegorz Janusz – zwycięzcy edycji 2010.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody -
I nagroda w wysokości 1.500 euro brutto;
II nagroda w wysokości 1.000 euro brutto;
III nagroda w wysokości 500 euro brutto.


Termin nadsyłania prac upływa 3 października 2011.


Partnerem konkursu jest Wydawnictwo Egmont Polska (partner pokonkursowych antologii).
Projekt jest realizowany przy współpracy z Pocztą Polską.
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, portal komiksowy Gildia.


duze_m[giera za: informacją prasową organizatora]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-