reklama baner reklama

Nowe Teksty

Samotność buca
Panic o "Wilsonie"
Wyrzuty sumienia Franka C.
Kleszcz o "Bloodshot: Odrodzenie #01: Kolorado"
Generyczność frankofona
Tymczyński o "Lady S #08: Racja stanu"
Okładka miesiąca: luty 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?
Sus o 3. i 4. tomie "Paper Girls"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - ósme spotkanie


akademia_komiksu_plakatJuż dziś, 18 maja, o godzinie 18 w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się spotkanie z mgr Tomaszem Żaglewskim - "Film komiksowy - gatunek nieistniejący? Problem adaptacji komiksu w kinie i telewizji".
mgr Tomasz Żaglewski - doktorant w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną Instytutu Kulturoznawstwa UAM; jego zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień cyberkultury, nowych mediów oraz historii i teorii kultury popularnej.

Serdecznie zapraszamy!


PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z nieoczekiwanej strony.
Dzięki PDAK-owi zrozumiesz, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i być może odkryjesz dla siebie fascynujący świat gier pomiędzy słowami i obrazami.
PDAK to spotkania w formie 45-minutowego wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się różne spojrzenia różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, gdzie równie ważna jak wykład jest dyskusja i Twoje zdanie.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej na ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.
Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala – Sztuka Komiksu Europy Środkowej.


Cały program drugiego semestru Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu można znaleźć w tym miejscu.[Ystad za materiałami prasowymi]

Tagi

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-