baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #55 - C2E2 2011


MarvelComics.plTym razem "Tydzień w Marvelu" ukazuje się dzień później, bo chcieliśmy zebrać jak najwięcej nowinek z Chicago Comics and Entertainment Expo (C2E2), który odbył się w tej weekend.

"Wydarzenie roku", jak Marvel określa "Fear Itself", dostało w Chicago własny panel. Pojawili się na nim Mike Pasciullo, C.B. Cebulski, Fred Van Lente, Matt Fraction, Brian Michael Bendis i Nick Spencer. (więcej)

Panel zatytułowany "Breaking into Comics the Marvel Way" ponownie przybliżył uczestnikom tajniki "wbicia się" do komiksowej branży. Rad udzielali C.B. Cebulski, Mike Pasciullo, Skottie Young, Jeph Loeb, Matt Fraction, Mike Norton, Tim Seeley, Joe Quesada i Fred Van Lente. (więcej)

Podczas C2E2 ogłoszono, że w czerwcu wystartuje kolejna seria z Ghost Riderem w roli głównej. Jej autorzy: Rob Williams (scenariusz) i Matthew Clark (rysunki) udzielili Newsaramie wywiadu, w którym opowiedzieli, czego możemy się spodziewać po komiksie. (więcej)

Joe Quesada nie jest już może redaktorem naczelnym Marvela, ale autorski panel dostał jak dotychczas. Wspomagali go C.B. Cebulski, Jeph Loeb, Brian Michael Bendis, Matt Fraction i Mark Waid. Wśród poruszonych tematów m.in. nowe serie z Daredevilem i Punisherem w rolach głównych oraz autorski tytuł Bendisa i Bagleya. (więcej)

Na panelu dotyczącym Mścicieli podczas C2E2 nie mogło zabraknąć scenarzystów odpowiedzialnych za serie, w których Avengers brylują. Pojawili się więc Brian Michael Bendis, Nick Spencer, Matt Fraction, Jim McCann, a także Tom Brennan i C.B. Cebulski. Ten pierwszy zapowiedział duże przetasowania w obsadzie swoich serii. (więcej)

Kolejna szokująca wiadomość podana podczas C2E2: powrót Grega Rucki do Marvela i przejęcie przez niego serii o Franku Castle! (więcej)

Oprócz "Fear Itself", Ghost Ridera, Avengers, Bendisa, Quesady itd., nie mogło zabraknąć też wesołych mutantów Marvela. Na panelu im poświęconym obecni byli C.B. Cebulski, Daniel Ketchum oraz Clay Mann. Tematen numer jeden była historia "Age of X". (więcej)

Na panelu "Next Big Thing" podczas C2E2 stawili się Brian Michael Bendis, Fred Van Lente, David Liss, Daniel Ketchum, Tom Brennan oraz C.B. Cebulski. Na koniec imprezy w Chicago Marvel zachował m.in. projekt Mystery Men, powrót Supreme Power, czy ponowne spotkanie Storm i Black Panthera. (więcej)

Fear Itself: Homefront będzie 7-częściową antologią, w której zebrane zostaną historie z frontu "Fear Itself", na które nie znaleziono miejsca w głównej miniserii lub innych tie-inach. Projekt startuje w kwietniu. (więcej)

W najnowszej odsłonie kolumny "Talk to the Hat" tematem numer jeden był... "Fear Itself". Tak, my też byliśmy zaskoczeni. Na szczęście, nie był to jedyny poruszany przez Toma Brevoorta wątek. (więcej)

Do jednej z najnowszych odsłon kolumny "X-Position" zawitał twórca przygód takich znamienitych... antybohaterów jak Punisher czy Venom. Mowa o Ricku Remenderze, który opowiedział co nieco o grupie X-Force. (więcej)

Wydawana obecnie Dark Tower: The Gunslinger - Little Sisters of Eluria nie będzie ostatnią miniserią w świecie Mrocznej Wieży stworzonym przez Stephena Kinga. W czerwcu rozpocznie się kolejna, pięcioodcinkowa miniseria: Dark Tower: The Gunslinger - The Battle of Tull. Do scenarzystów Petera Davida i Robin Furth dołączy tym razem artysta Michael Lark. (więcej)

Reżyser Edgard Wright powiedział o scenariuszu swojego filmu "Ant Man". (więcej)

Ekipa filmu "The Amazing Spider-Man" przenosi się do Nowego Jorku. (więcej)

Pojawił się zwiastun "X-Men: First Class" w języku rosyjskim. Zawiera on kilka nowych scen. (więcej)

Reżyser pierwszych dwóch kinowych filmów o X-Men i producent najnowszego x-filmu Bryan Singer odpowiedział na 10 pytań zadanych w ramach akcji "Zadaj pytanie X-pertowi". (więcej)

Od pewnego czasu chodziły plotki, że Fox rezygnuje z "Daredevila" i prawa do tej postaci wrócą do Marvela. Wygląda na to, że studio raz jeszcze podejmie próbę udanego przeniesienia Śmiałka na duży ekran. (więcej)

Pojawiło się 25 nowych zdjęć i kilka nowych plakatów z superprodukcji o "Thorze". (więcej i więcej)

Mimo, że do premiery filmu o Superżołnierzu pozostało zaledwie kilka miesięcy, ekipa wraca na plan "Captain America: The First Avenger". (więcej)

(Niedoszły) Reżyser sequela filmu "Wolverine", Darren Aronofsky, rezygnuje z udziału w projekcie. (więcej)

Ben Ramsey, scenarzysta filmu o Power Manie, odpowiedział na kilka pytań związanych z produkcją "Luke Cage". (więcej)

Na początku roku fanów Człowieka Pająka uderzyła z wielkim impetem wiadomość, że Marvel wyprodukuje nowy serial animowany bazujący na serii Ultimate Spider-Man, która odniosła spory sukces na całym świecie. Teraz, za sprawą Harrisona Wilcoxa - pracownika działu Rozwoju Telewizyjnego Marvela, dowiadujemy się, że prace nad serialem trwają w najlepsze. (więcej)

Jakiś czas temu firmy Marvel oraz SEGA nawiązały współpracę, dzięki której każdy film kinowy wyprodukowany przez pierwszą, zostanie przeniesiony w wirtualny świat graczy przez drugą. Jej najnowszym owocem ma być "Thor: God of Thunder" na Wii. (więcej)

Plebiscyt "Vixens Vertigo" organizowany przez redakcję Avalon marvelcomics.pl ma się ku końcowi. W finale zmierzą się ze sobą Moonstone i Mystique. Zapraszamy do typowania zwyciężczyni. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers captain america dark tower fear itself ghost rider luke cage marvel punisher spider-man thor wolverine x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-