baner

NEWS

- Zapowiedzi

Książka o komiksie erotycznym od Muzy


ScientiaOccultaWydawnictwo MUZA S.A (odpowiedzialne między innymi za wydanie zbiorcze komiksu "Ekspedycja" w 2003 roku) zapowiedziało na marzec 2011 wydanie książki autorstwa Tima Plitchera pt. "Komiks erotyczny - historia w obrazach. Od narodzin do lat 70 XX stulecia".

Pilcher Tim, "Komiks erotyczny - historia w obrazach. Od narodzin do lat 70 XX stulecia", Warszawa 2011

Pilcher Tim,
Autor: Tim Pilcher
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2011
Oprawa: twarda
Format: 247x247
Stron: 192
Wydawnictwo: Muza
ISBN: 978-83-7495-953-7

Książka Komiks erotyczny. Historia w obrazach (tom 1) prezentuje prace autorów z całego świata oraz fascynujące opowieści o twórcach, redaktorach i wydawcach, przedstawia proces przekształcania się tej postponowanej formy sztuki - począwszy od japońskich drzeworytów shunga i sprośnych angielskich karykatur z XVII i XVIII stulecia - we współczesny trend wydawniczy o zasięgu globalnym. Autor dogłębnie analizuje wpływ, jaki na sztukę komiksu erotycznego wywarły takie wstrząsy społeczne jak obie wojny światowe. Poświęca też dużo uwagi pojawieniu się w latach pięćdziesiątych czasopism dla mężczyzn oraz zamieszczanym w nich paskom komiksowym.
W książce znajdziemy odważne pocztówki, prowokacyjne "Tijuana Bibles", nieprzyzwoite pin-upy (całostronicowe rysunki prezentujące postaci lub istotne wydarzenie), szokujące komiksy bondage z lat pięćdziesiątych, śmiałe dowcipy rysunkowe, podniecające komiksy europejskie i odważne undergroundowe komiksy z lat sześćdziesiątych. Nigdy dotąd nie zaprezentowano tak imponującego wyboru frywolnych dzieł sztuki komiksowej w jednej książce!

- Przedmowa Aline Kominsky Crumb
- Wyjątkowa "historia powszechna" komiksu erotycznego od jego narodzin do lat siedemdziesiątych XX wieku
- Rzadko reprodukowane dzieła Jacka Cole'a, Roberta Crumba, Johna Williego, Erika Stantona, Dana DeCarlo, Billa Warda, Willa Eldera, Franco Saudellego i wielu innych czołowych twórców komiksu erotycznego.

[opis wydawcy][Ystad za MUZA S.A.]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

vision2001 -

Wywnioskować można, że będzie przynajmniej tom II.
Ciekawie się zapowiada. Pewnie sięgnę po tą i kolejne pozycje z "serii".