baner

NEWS

- Zagranica

Wieści z DC Comics


dcuniverselogo Od początku nowego roku dzieje się wiele ciekawego w świecie DC. Niestety dla fanów połączenia komiksowych historii z dużym/srebrnym ekranem nie ma za wiele dobrego, ale sympatycy komiksów na pewno będą usatysfakcjonowani.
Naszą podróż rozpoczniemy od kilku zdań na temat przyszłości Green Arrowa.
Queen (Królowa) jest przeciwnikiem psychicznym. Jest dużym zagrożeniem dla Arrowa ze względu na jej wspólną przeszłość z jego ojcem oraz obecną kontrolę nad firmą Olliego. Nie będzie jej jednak dużo w drugiej historii w serii, bo ta mocno związana jest z samym lasem i z BRIGHTEST DAY.Po BRIGHTEST DAY Arrow wróci do części miejskiej, ale las pozostanie unikalnym elementem miasta. Wtedy też powróci Królowa. Pojawi się nowy złoczyńca - Black Arrow, powróci kilku starych przeciwników plus zobaczymy nowych.Krulowi zależy na zbudowaniu galerii łotrów, oprócz Królowej są jeszcze Nix i Black Arrow. Pojawi się jeszcze jeden złoczyńca, który jednak uważa siebie samego za bohatera, a Arrow jest w jego mniemaniu złem, które należy zlikwidować.

Nowa seria z uniwersum latarników

W 2011 DC rozpocznie wydawanie nowej serii poświęconej całkowicie Czerwonym Latarniom. Scenarzystą serii został Peter Milligan, który w krótkiej wypowiedzi dla The Source, zdradza główne wątki komiksu a dokładnie pierwszej historii. Milligan chce opowiedzieć o trwającej od eonów wściekłości, Atrocitusa, rozwinąć trochę postać Dextara, a nawet sprawdzić, co znajduje się pod oceanami krwi planety Ysmault. Start serii w bliżej nieokreślonym 2011. Rysownik RED LANTERNS nie jest jeszcze znany.

Superman idzie dalej i wspomina

Superman przemierza na piechotę USA, oprócz geograficznej podróży będzie ona też emocjonalną. Spotkanie w Colorado z Flashem przypomni mu, jak za młodu z Lexem Luthorem musieli zostać po lekcjach w kozie. Z kolei spotkanie z Batmanem w Utah przypomni o tym, jak razem z młodym Brucem Waynem walczyli w wiosce Bhutran z Vandalem Savagem, który szukał drogi do Nanda Parbat. A to tylko 2 z 8 historii planowanych przez scenarzystę Chrisa Robersona.

James Robinson o nowych członkach JLA

Pod koniec grudnia DC ujawniło okłdkę do marcowego numeru JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #55, na której można zobaczyć kilku niespodziewanych gości, są to: Saint Walker – Niebieski Latarnik, który zostanie stałym członkiem JLA, Cyborg-Superman pojawi się aby stawić czoło Doomsdayowi, a Supergirl wciąż będzie „Dark”, wszystko to jako część nadchodzącego crossoveru pt. "Reign of Doomsday". O tym i o planach na nowy rok Robinson opowiedział w dwu-częściowym wywiadzie, po którego szczegóły zapraszam do rozwinięcia newsa. Kara zostanie w swoim czarnym kostiumie przez całe „Reign of Doomsday” i nadchodzący SUPERMAN/BATMAN ANNUAL #5, które również pisze Robinson.
Wszystkie wydarzenia są częścią planu, który ma pokazać dlaczego nowy Batman, Supergirl i reszta członków zespołu zasługują na miano "Justice League of America." Przyda im się to, ponieważ niedługo staną w szranki z samym Eclipso w nowej epickiej historii.
„Przejęcie” Walkera nastąpiło po konsultacjach G. Johnsem, Robinson chce żeby pełnił w nowej Lidze taką rolę jaką pełnił w niej J'onn J'onzz za czasów jej świetności w najpopularniejszym składzie.
Ponieważ moc Niebieskiego Latarnika wpływa na zielone światło, Walker będzie mocno związany z Jade, Robinson dał też do zrozumienia, że moce Jade mogą znacząco wpłynąć na moc Walkera.
Historia z Eclipso zacznie się w #54 (luty 2011), co nie ma wpływu na to, że w #55 pojawi się Cyborg-Superman, Supergirl i Doomsday uwikłani we własną walkę, której kontynuacji możemy spodziewać się w SUPERMAN/BATMAN ANNUAL #5.
Dark-Supergirl nie jest po prostu swoją „złą” inkarnacją, chodzi o odkrywanie ciemnych zakamarków swojej osobowości, jej pojawienie się to odpowiedź na traumę związaną z wydarzeniami, które ostatnio dotknęły bohaterki (Nowy Krypton, śmierć rodziców, etc.).
Crime Sydicate jeszcze pojawi się w historiach Robinsona.
Numer #53 jest ostatnim rysowanym przez Marka Bagleya, nowym artystą stojącym za JLA zostanie Brett Booth (który jest odpowiedzialny za STARMAN/CONGORILLA).
Robinson jest zadowolony, że Eclipso jest znowu związany z Brucem Gordonem jako swoim ludzkim nosicielem.
Numer #54 skupi się prawie wyłącznie na Eclipso i jego debiucie w historii.
Historia z Eclipso przyniesie też zmiany w mocach Jessie Quick, oczywiście pozostanie speedsterem, ale zyska jakąś zdolność właściwą tylko jej, która odróżni ją od całej reszty biegaczy.
W historii pojawią się wszyscy bohaterowie, którzy moc czerpią z cieni, m.in. Shade, który w tym roku dostanie własną maxi-serię.
Robinson nie skomentował doniesień jakoby miał się zająć pisaniem Hawkmana w niedalekiej przyszłości.

Mroczny Rycerz i Joker współpracują ze sobą w BATMAN: EUROPA

Jim Lee, gdy mieszkał we Włoszech spotkał kilku utalentowanych europejskich twórców komiksów. Wtedy wpadł na pomysł komiksu z Batmanem, który podróżuje przez europejskie miasta. Taka historie mogliby współtworzyć poznani przez niego utalentowani komiksiarze ze starego kontynentu. Scenariuszem miał zająć się Brian Azzarello. Ogłoszone 6 lat temu BATMAN: EUROPA w lutym wreszcie ujrzy światło dzienne. Scenariusz Azzarello napisał wspólnie z Matteo Casalim. Rysunki do #1 wykonał Lee, do #2 Giuseppe Camuncoli, do #3 Diego Latorre, a do #4 Jock. Poszczególne numery będą liczyć po 40 stron.
Batman i Joker przemierzają razem Europę by odnaleźć lekarstwo na tajemniczy wirus, którym obaj zostali zakażeni. Muszą współpracować, bo ich życia od tego zależą.
Nietypowy duet odwiedzi Paryż, Berlin, Pragę i Rzym. Stolica Francji jest idealnym miejscem na historię z nieprzewidywalną postacią, jaką jest Joker.
EUROPA to komiks piękny pod względem graficznym – jest malowany (stąd tak długi okres jego powstawania), przykładający dużą uwagę do architektur miast, gdzie dzieje się akcja. To także wyjątkowa okazja by zobaczyć Jokera w roli, którą zazwyczaj u boku Mrocznego Rycerza pełni Robin.

Azzarello prezentuje: SPACEMAN

Brian Azzarello, Eduardo Risso i reszta ekipy twórców znana ze 100 NABOI znowu razem! W tym roku zaprezentują nam w imprincie Vertigo nową serię - SPACEMAN. Komiks wg kilku zdawkowych słów scenarzysty będzie jak SUPERMAN, ale jednocześnie zupełnie inny.

Sequel RED'a ma już scenarzystów

Obyło się bez niespodzianek i tym samym Joe i Erich Hoeber, scenarzyści pierwszej części, powrócą do pracy nad kontynuacją. Przypomnijmy, że RED stanowi adaptację komiksu Warrena Ellisa i Cully Hammera, a sam film okazał się sporą niespodzianką in plus. Wraz ze znakomitą obsadą (Willis, Mirren, Malkovich, Freeman, Urban, Louise Parker) i dużą dozą dobrze zbalansowanego humoru przyszedł okazały wynik box office, co w zupełności zadowoliło producentów i pchnęło ich do zajęcia się sequelem.

Nowe informacje o FLASHPOINT

Wielki event z udziałem Flasha zbliża się wielkimi krokami. Geoff Johns zaprezentował kilka grafik, które zapowiadają co przyniesie ze sobą to wydarzenie. Kolejne do obejrzenia tutaj.

Co z tą WONDER WOMAN?

Będzie, nie będzie? Chyba na chwilę obecną nikt tego nie wie, ale David E. Kelley ma inne zdanie w tym temacie. Otóż według niego WW powinna trafić na mały ekran już w przyszłym roku, a stacją docelową pozostanie NBC. Jego zdaniem opóźnienia związane są z późnym rozpoczęciem prac nad scenariuszem, a NBC wydaje się być odpowiednim miejscem dla Amazonki. Kelley dodał także, iż jest bardzo optymistyczny w tym temacie. WW ma zostać przedstawiona jako złożona kobieta, a nie jako klasyczna bohaterka.

Tagi

dc comics


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-