reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Wywiady Moore'a już jutro!


Wydawnictwo Miligram poinformowało, że książka "Alan Moore. Wywiady" trafi do sprzedaży 30 listopada, czyli jutro. Cena to 30 zł. Wydawnictwo zorganizowało także promocję dla pierwszych 123 osób, które zakupią tę książkę.

Alan Moore. Wywiady


Alan Moore. WywiadyAutor: Bill Baker
Tłumaczenie: Patryk Balawender
Oprawa: miękka
Format: 125 x 175 cm
Stron: 296
Cena: 30 zł
Wydawnictwo: Miligram & Viral
Data wydania: 30 listopad 2010

Amerykański dziennikarz i krytyk komiksowy Bill Baker przeprowadził dwa długie wywiady z autorem takich legendarnych już dzieł, jak Strażnicy, V jak Vendetta, Saga o Potworze z bagien i Prosto z piekła.

W rozmowach z nim Alan Moore opowiada o dzieciństwie, fascynacjach literackich i komiksowych oraz o trudnych relacjach z Hollywood. Zdradza tajniki warsztatu i nie skąpi szczegółów na temat swej twórczości. Przedstawia też własny pogląd na to, czym jest kreatywność - iście magiczny przejaw ludzkiej działalności.

Wywiadom towarzyszą prace polskich artystów, których zaraziły wizje tego jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych magów naszej rzeczywistości.

Pewnego dnia porządni mieszczanie i uczciwi mieszkańcy Northampton spalą Alana na stosie jako czarownika i będzie to wielka strata dla świata.
Neil Gaiman, autor Sandmana, Amerykańskich bogów, Koraliny

Orson Welles komiksu...
Steve Rose, „The Guardian”

Nazywanie tego wolnego ducha najlepszym scenarzystą w historii komiksu jest niedomówieniem.
George Khoury, autor The Extraordinary Works of Alan Moore

Grafiki i rysunki towarzyszące wydaniu: Paweł Borkowski ‘FRM’, Paweł Cegłowski, Mateusz Herman, Paweł Janczarek, Tomasz Kaczkowski, Wojciech 'Otecki' Kołacz, Marcin Kuligowski, Ola Mróz i Tomasz Płonka.

[opis wydawcy]
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-