baner

NEWS

- Zapowiedzi

Wywiady z Alanem Moore'em po polsku


alanmalyNa przełomie listopada i grudnia ukaże się książka zbierająca dwa wywiady-rzeki, które z autorem "Strażników" przeprowadził Bill Baker.

Alan Moore. Wywiady


Alan Moore. WywiadyAutor: Bill Baker
Tłumaczenie: Patryk Balawender
Oprawa: miękka
Format: 125 x 175 cm
Stron: 300
Wydawnictwo: Miligram & Viral
Data wydania: IV kwartał 2010

Amerykański dziennikarz i krytyk komiksowy Bill Baker przeprowadził dwa długie wywiady z autorem takich legendarnych już dzieł, jak Strażnicy, V jak Vendetta, Saga o Potworze z bagien i Prosto z piekła.

W rozmowach z nim Alan Moore opowiada o dzieciństwie, fascynacjach literackich i komiksowych oraz o trudnych relacjach z Hollywood. Zdradza tajniki warsztatu i nie skąpi szczegółów na temat swej twórczości. Przedstawia też własny pogląd na to, czym jest kreatywność - iście magiczny przejaw ludzkiej działalności.

Wywiadom towarzyszą prace polskich artystów, których zaraziły wizje tego jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych magów naszej rzeczywistości.

Pewnego dnia porządni mieszczanie i uczciwi mieszkańcy Northampton spalą Alana na stosie jako czarownika i będzie to wielka strata dla świata.
Neil Gaiman, autor Sandmana, Amerykańskich bogów, Koraliny

Orson Welles komiksu...
Steve Rose, „The Guardian”

Nazywanie tego wolnego ducha najlepszym scenarzystą w historii komiksu jest niedomówieniem.
George Khoury, autor The Extraordinary Works of Alan Moore

Grafiki i rysunki towarzyszące wydaniu: Paweł Borkowski ‘FRM’, Paweł Cegłowski, Mateusz Herman, Paweł Janczarek, Tomasz Kaczkowski, Wojciech 'Otecki' Kołacz, Marcin Kuligowski, Ola Mróz i Tomasz Płonka.

[opis wydawcy]


Strona projektu: alanmoore.pl
Strona wydawcy: miligram.net

[PKP za wydawnictwem Miligram & Viral]

Tagi

Alan Moore


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Salo -

Świetnie, naprawdę rewelacyjnie. Sposób rozumowania pana Moora jest naprawdę godny zgłębienia.Czy się lubi jego komiksy czy nie:)

endrju -

Świetna informacja. Zapowiada się bardzo ciekawa książka. Szkoda, że Aleja nie podała ceny tej pozycji. Dla fanów AM i prawdziwych komiksiarzy ta książka jest swoistym musisz mieć.