NEWS
- Spotkania, wystawy, imprezy
21 MFKiG 2010 - uaktualniony program
Organizatorzy tegorocznego, 21 MFKiG w Łodzi ujawnili szczegółowy i zaktualizowany program festiwalu.
Sala 304
10.00 Finał konkursu komiksowego dla uczniów szkół
11.00 Warsztaty plastyczne dla dzieci
Duże Kino ŁDK
12.00 Projekcja filmów dla dzieci
Hotel Centrum – Strefa Gier Komputerowych
09:00 CS 1.6 5v5 3 liga – zapisy
10:00 CS 1.6 5v5 3 liga – turniej
11:00 Free play – F1, H.A.W.X, Halo Reach 2v2, Forza Motorsport, Tekken 6, Guitar Hero 3, wiosła, Lenovo laptopy
11.00 Fight Night4 – mini turniej
11.00 FIFA11 – turniej inauguracyjny
12:00 Free play – DM CS 1.6, DM Call Of Duty 4
15:00 Forza Motorsport – mini turniej
20:00 Zakończenie
ul. Nawrot 8
15.00 Papcio Chmiel po łódzku
Galeria Stara ŁDK
17.00 Wernisaż wystawy konkursowej
Galeria Moja ŁDK
17.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Michała Śledzińskiego
Galeria Chimera
18.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Tadeusza Baranowskiego
Eternity Group
19.00 Wernisaż wystawy komiksu belgijskiego „Komiks detektywistyczny”
19.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Przemysława Truścińskiego
Textilimpex
9.00 Otwarcie strefy targowej festiwalu
11.00 Warsztaty dla dzieci z Grażyną Dłużniewską – współautorką ilustracji do książek Macieja Wojtyszki
Hotel Centrum – Strefa Gier Komputerowych
9:00 CS 1.6 5v5 2 liga – zapisy
9.00 F1, Halo Reach2v2, Guitar Hero – turnieje całodzienne
9.00 Free play – DM CS 1.6
10:00 CS 1.6 5v5 2 liga – turniej
11:00 Free play – Tekken 6, Forza Motorsport, FIFA11, Lenovo laptopy, Wiosła
11.00 Guitare Hero – turniej
14:00 Free play – DM CoD4
19:00 MECZ Quake Live (finał akcji Tydzień z Lenovo) – scena
20:00 Zakończenie
Duże Kino ŁDK
10.30 Spotkanie z Uli Oesterle
11.15 Spotkanie z Tadeuszem Baranowskim
12.00 spotkanie z Sascha Hommerem i Mawilem
13.00 Jeż Jerzy na ekranie – spotkanie z Tomkiem Leśniakiem, Wojtkiem Wawszczykiem i Kubą Tarkowskim
14.00 Nie tylko Batman – spotkanie z Normem Breyfoglem
15.30 Spotkanie z Cesare Ferioli
16.30 Spotkanie z Alexem Robinsonem
17.15 Willem De Graeve – muzeum komiksu w Brukseli
18.00 Spotkanie ze Yvesem Swolfsem
Sala 221
10.45 „Wykolejeniec” – spotkanie z Bereniką Kołomycką i Grzegorzem Januszem
11.15 spotkanie z autorami „Scen z życia murarza”
11.45 spotkanie z autorami „City Stories”
12.30 „Sprane dżinsy i sztama” – spotkanie z Pawłem Płóciennikiem
13.00 Gdybym nie zwariował, byłbym obłąkany – dyskusja o Jokerze
14.00 komiks historyczny – „1940 Katyń”, „Pierwsi w boju” i „Piątka” – spotkanie z autorami
15.00 Komiks i literatura – podobieństwa i różnice obu gatunków sztuki – spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, autorem powieści „Czarny horyzont” i „Kolory sztandarów” i redaktorem naczelnym „Klubu Świata Komiksu – Egmont”
15.30 Spotkanie z Maciejem Pałką
16.00 10-lecie Kultury Gniewu
16.45 Panel wydawców
17.30 Batman vs. Anarky – panel dyskusyjny z udziałem Norma Breyfogle’a
Sala 304
12.00 Miś Misza – spotkanie z Pawłem Kłudkiewiczem
13.00 Wacom zaprasza – warsztaty z Tomaszem Piorunowskim
15.30 Komiks historyczny – warsztaty i autografy
17.00 Warsztaty z Grzegorzem Rosińskim
Sala 7 – Strefa Egmont Polska
11.00 Spotkanie z redakcją „Kaczora Donalda”
12.00 Cesare Ferioli – warsztaty dla dzieci
13.30 Spotkanie z redakcją „Gwiezdne Wojny”
16.30 Spotkanie z redakcją „Fantasy Komiks”
Sala 313 – strefa Star Wars
10.00 – 10.45 prezentacja Łódzkiego Fanklubu Star Wars + niespodzianka
11.00 – 11.45 Quiz z nagrodami.
12.00 – 13.30 prezentacja 501st. Legion i Rebel Legion
13.30 – 15.00 „Wycieczka na Coruscant” – Patryk „Roan” Mikołajczyk
15.00 – 15.45 „Execute Order 66 – przyczyny i związane z tym wydarzeniem reperkusje” Sergiusz „Sergi van Oli” Olejnik
16.00 – 16.45 „Dziedzictwo wojowników – Wielka Armia Republiki” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
17.00 – 17.50 „Żołnierze Rebelii” – Michał ”ShVagYer” Szymański/Maciej „Vissan” Witała
Gry:
10.00 – 16.00 Turniej Star Wars Miniatures (z nagrodami) – Tomasz „Gabobart” Wdowczyk i Rafał „RafLarkin” Marcinek. Dla niezainteresowanych samym turniejem przewidziane będzie rozegranie scenariusza oraz związany z tym konkurs (również z nagrodami).
17.00 – 19.00 „Pieszo przez galaktykę znaczeń” – Patryk „Roan” Mikołajczyk/Dominik „Vykk” Pańczyk.
Sala 6 – Manga Corner
10.00-18.00 Czytelnia mang
10.00-18.00 Go, klasyczne gry japońskie
10.00-12.00 Warsztaty Deco
11.30-13.30 Rysowanie na żywo
12.00-14.00 Warsztaty Origami
14.00-15.30 Spotkanie z rysowniczkami
14.00-15.30 Warsztaty Papercraft
16.00-18.00 Cosplay
Sala 308 – Manga Corner
10.00-11.00 Cosplay – co to jest?
11.00-12.00 Praca w wydawnictwie mangowym
12.00-12.30 Konferencja Waneko
12.30-14.00 Emotion Sharing – a concept to better understand Japanese pop-culture (w jęz. angielskim z tłumaczeniem)
14.00-15.00 Kobieta japońska w sztuce Europy
15.00-16.00 Konkurs wiedzy o mandze i anime
16.00-17.00 Chrześcijaństwo w mandze i anime
17.00-18.00 Wędrówka na Zachód w mandze i anime
Kino Kameralne ŁDK – Manga Corner
12.00-15.00 Projekcje anime (Vision Anime-Gate)
Wytwórnia
20.00 Wręczenie nagród festiwalowych, Wybory rysunkowej Miss Festiwalu + koncert grupy Psychocukier
AUTOGRAFY – Textilimpex
Strefa 1
11.30 Uli Oesterle, Tomasz Leśniak
12.45 Grzegorz Rosiński
14.00 Sascha Hommer, Mawil
15.15 Yves Swolfs, Paweł Płóciennik
16.30 Maciej Pałka, Tadeusz Raczkiewicz, Cesare Ferioli
Strefa 2
11.30 Norm Breyfogle,
12.45 Trust, Berenika i Grzegorz Janusz
14.00 Alex Robinson, Paweł Kłudkiewicz
15.15 autorzy „City Stories”, Tadeusz Baranowski
16.30 autorzy „Scen z życia murarza”, Michał Śledziński
Textilimpex
9.00 Otwarcie strefy targowej festiwalu
Hotel Centrum – Strefa Gier Komputerowych
09:00 Quake Live liga – zapisy
10:00 Quake Live liga – turniej
11:00 H.A.W.X – turniej
11.00 DIRT 2 – turniej
11.00 Tekken 6 – turniej
11.00 Free play – DM CS 1.6
11.00 Free play – DM CoD4
11.00 Free play – F1, Halo Reach, Fight Night 4, Forza Motorsport, FIFA11, Guitar Hero, wiosła Lenovo laptopy
16:00 Zakończenie
Hotel Centrum – sala K1
11.00 10. Sympozjum Komiksologiczne
Duże Kino ŁDK
11.00 Spotkanie z Tadeuszem Raczkiewiczem, Piotrem Ponaczewnym i Florianem Firlejem
11.45 Spotkanie z Przemysławem Truścińskim
12.30 Spotkanie z Jackiem Skrzydlewskim i Maciejem Parowskim
13.15 spotkanie z Grzegorzem Rosińskim
14.30 Spotkanie z Michałem Śledzińskim
15.15 Spotkanie z Markiem Szyszko
16.00 Spotkanie z Maciejem Wojtyszko
Sala 221
10.30 spotkanie z Rafałem Szłapą
11.00 Dogmat po raz drugi – spotkanie z Łukaszem Chmielewskim i Piotrem Białczakiem
11.30 Komiksy z Dolnej Półki – Jacek Kuziemski i Kolektyw
12.15 „Grunwald 1410-2010” – spotkanie z autorami
13.00 Wróblewski nieznany – prezentacja
13.45 Bibliograficzne spotkanie z Markiem Misiorą i Leszkiem Kaczanowskim
14.15 Spotkanie z Piotrem Nowackim i Bartkiem Sztyborem
15.00 Spotkanie z autorami „Biocosmosis”
15.45 Komiksy warte poznania oraz Rafał Wójcik
Sala 304
11.00 warsztaty z Mawilem
12.15 Spotkanie z Beatą Sosnowską
13.00 Komiksowa Warszawa – prezentacja
14.00 Long Walk Expedition w komiksie – spotkanie z Dariuszem Pawłowskim i Jakubem Matysem
14.30 „Siedem + dwa” – spotkanie z Andrzejem Bajguzem
Sala 313 – strefa Star Wars
10.00 – 10.50 „Kanon a reinterpretacja i spoilery w Gwiezdnych Wojnach” – Dominik „Vykk” Pańczyk.
11.00 – 11.45 „Era Rycerzy Starej Republiki od stóp do głów” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
12.00 – 12.45 Quiz (z nagrodami).
13.00 – 13.45 „Trash compactor – niewykorzystany potencjał odrzuconych książek, komiksów i scen w SW” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.
14.00 – 14.55 „Burzliwe dzieje chronologii Wojen klonów” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
15.00 – 15.50 „Japońskość Gwiezdnych Wojen” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.
16.00 – 16.45 „Miecz świetlny – Historia, znaczenie i sposób walki” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
17.00 – 17.45 „Ewolucja Zakonu Jedi na przestrzeni wieków” i dyskusja o tym, czy Zakon Jedi jest największym zagrożeniem dla galaktyki?” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak/Krzysztof „Katarn” Świerczyński
Gry:
12.30 – 13.30 Star Wars TCG – nauka, podstawy i gra – Rafał „RafLarkin” Marcinek
Sala 6 – Manga Corner
10:00-11:00 Osamu Tezuka
10.00-15.00 Czytelnia mang
10.00-15.00 Go, klasyczne gry japońskie
11.00-12.00 Olbrzymie origami
12.00-13.00 Pokaz sztuk walki
13:00-14:00 Nierysunkowe rodzaje animacji
14:00-15:00 Fairy Tail
Sala 308 – Manga Corner
11:00-12:00 Angel Sanctuary
12:00-13:00 Rozwój gatunków w mandze
Kino Kamerlane ŁDK – Manga Corner
12.00-15.00 Projekcje anime (Vision Anime-Gate)
AUTOGRAFY – Textilimpex
Strefa 1
11.45 Grzegorz Rosiński, Jacek Kuziemski, Branko Jelinek
13.00 Trust, Maciej Wojtyszko, Michał Śledziński
14.30 Tadeusz Raczkiewicz, Piotr Ponaczewny
15.45 Piotr Nowacki, Bartosz Sztybor, autorzy „Biocosmosis”
Strefa 2
11.45 Adam Rusek, Rafał Szłapa, Andrzej Bajguz
13.00 Marek Szyszko, Łukasz Chmielewski i Piotr Białczak
14.30 Autorzy „Grunwaldu 1410-2010”, Skrzydlewski, Parowski
[ljc]
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-