baner

NEWS

- Ukazały się

Czerwcowe nowości Egmontu


Egmont - logoDo sprzedaży trafił czerwcowy pakiet Egmontu, w którym znaleźć można m.in. "Zemstę hrabiego Skarbka", "Sin City #5: Rodzinne Wartości" oraz pierwszy numer nowego magazynu "Komiksowe Hity".

Incognegro


Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Scenariusz: Mat Johnson
Rysunki: Warren Pleece
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Stron: 136
Cena: 39,9 zł.
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2598-5
Data wydania: czerwiec 2010

Seria XX wiek, wiek XXI

Początek XX wieku to czas, gdy lincze były codziennością Południa Stanów Zjednoczonych. Dla większości gazet ta epidemia mordów na tle rasowym nie była już nawet tematem wartym wzmianki. Jednak kilku odważnych reporterów z Północy, ryzykując życie, postanowiło ujawnić te potworności. Byli to Afroamerykanie o jasnej karnacji skóry, którzy mogli uchodzić za białych. Te niebezpieczne zadania nazywali śledztwami prowadzonymi „incognegro”.

Zane Pinchback, dziennikarz nowojorskiej gazety „New Holland Herald”, ledwie uchodzi z życiem, gdy jego ostatnia sprawa prowadzona „incognegro” nie idzie tak, jak trzeba. Gdy jednak wraca do zacisznego Harlemu, czeka już na niego kolejna historia – aresztowanie jego własnego brata, oskarżonego o brutalne zabójstwo białej kobiety w Missisipi.

MAT JOHNSON, laureat wielu nagród literackich, stworzył niezwykłą nowelę graficzną, która jest trzymającym w napięciu kryminałem i jednocześnie poruszającym obrazem problemów rasowych Ameryki. Z niezwykłą dbałością o szczegóły zilustrował ją WARREN PLEECE.

[opis wydawcy]


Przykładowe plansze:



Zemsta hrabiego Skarbka


Scenariusz: Yves Sente
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 128
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4605-8
Data wydania: czerwiec 2010

Znakomity album mistrza komiksu – Grzegorza Rosińskiego.

Młody polski arystokrata po klęsce powstania listopadowego trafia do Francji. Rozpoczyna wspaniale zapowiadającą się karierę malarza pod przybranym nazwiskiem Louis Paulus. Przerywa ją jednak zmowa marszandów i oskarżenie o morderstwo. Po latach spędzonych na egzotycznej wyspie hrabia wraca do Paryża, by wymierzyć sprawiedliwość. Skrywana od wielu lat afera wybucha nagle z całą mocą. Hrabia domaga się zwrotu obrazów, zagarniętych bezprawnie przez jego wrogów…

Zemsta hrabiego Skarbka to namalowane z najwyższym kunsztem plansze, trzymająca w napięciu, wielowątkowa akcja i plastycznie ukazane życie dziewiętnastowiecznego Paryża. To album, który już w dniu premiery wszedł do klasyki europejskiego komiksu.


Przykładowe plansze:


Hellblazer #5: Łajdak u piekła bram


Wydawca oryginału: DC Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Steve Dillon
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 224
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
Okładka: Glenn Fabry
Data wydania: czerwiec 2010

Diabeł zawsze odbiera swoje długi...
...a John Constantine, który najbardziej go upokorzył, musi je spłacić.

Po tym jak dwukrotnie przechytrzył i pokonał Księcia Ciemności Constantine nie ma wcale ochoty na trzecie podejście – ale Diabeł nie zostawia mu wyboru. Rozwiązawszy piekielny impas, przybywa po swoje i nic na świecie nie może go powstrzymać. Rzecz jasna, Constantine nie podda się bez walki, wie jednak lepiej niż ktokolwiek inny, że dobra passa nigdy nie trwa wiecznie. W końcu trzeba nastawić się na najgorsze, pożegnać z bliskimi i pojednać z losem. Niestety, kiedy w mieście zjawia się Diabeł, nie jest bynajmniej w pojednawczym nastroju.

HELLBLAZER: Łajdak u piekła bram to ostatnia dłuższa historia autorstwa twórców Kaznodziei, Gartha Ennisa i Steve'a Dillona, z czasów ich pracy nad legendarną serią wydawnictwa Vertigo. W tomie tym zamieszczono także Kraj ojców, opowieść o ukochanej Constantine'a Kit Ryan i jej rodzinnym Belfaście.


Przykładowe plansze:


Komiksowe hity #01/2010: Mass Effect - Odkupienie


Autor: Mac Walters, John Jackson Miller, Omar Francia
Tytuł oryginału: Mass Effect. Redemption
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Scenariusz: John Jackson Miller, Mac Walters
Rysunki: Omar Francia
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł.
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: czerwiec 2010

Nowy 96-stronicowy kwartalnik zawierający komiksy związane z bestsellerowymi grami komputerowymi i przebojami kinowymi. Pismo o szerokiej tematyce: science fiction, fantastyka, horror, akcja, przygoda. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W pierwszym numerze prezentujemy komiks Mass Effect: Odkupienie na podstawie serii gier Mass Effect. Opowieść zaczyna się tuż po rozpoczęciu akcji gry ME 2. Minęło jedno pokolenie od odkrycia Przekaźnika Masy w pobliżu Plutona. Rasa ludzka rozpoczęła podbój kosmosu i nawiązała kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami. Ziemianie stali się członkami galaktycznej wspólnoty, zrzeszającej rozwinięte technologicznie i kulturalnie rasy z całej galaktyki. Wprowadzeni do Rady Cytadeli, okazali się bystrzy i szybko się uczyli – ku konsternacji niektórych starszych ras. Ludzkość stanęła u progu nowej Złotej Ery. Niestety, jednego z największych bohaterów Ziemi dotknęła tragedia – ledwie kilka
tygodni po tym, jak ocalił przed zniszczeniem stolicę galaktyki: Cytadelę. Po tajemniczym ataku na Normandię zaginął pierwszy człowiek w gronie elitarnych agentów znanych jako Widma – komandor Shepard. Teraz przyjaciele – w tym odważna asari, dr Liara T'Soni – szukają odpowiedzi. Jednak dla porywaczy, Shepard nie stanowi jedynego celu. Pragną czegoś jeszcze. Czegoś, za co warto zabijać...


Przykładowe plansze:


Ranma 1/2 #28


Tytuł oryginału: Ranma 1/2
Wydawca oryginału: Shogakukan
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Druk: czarno-biały
Oprawa: kartonowa
Format: 115 x 180 mm
Stron: 184
Cena: 17 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: czerwiec 2010

Manga fantastyczno-komediowa. Główny bohater, chłopiec Ranma, pod wpływem ciepłej wody zamienia się w dziewczynę, co zawsze przysparza mu wiele nieprzewidywalnych kłopotów.

Ranma, bojąc się przyznać, że jest raz dziewczyną, a raz chłopakiem, wciąż ukrywa swoją prawdziwą naturę przed matką i występuje przed nią jako dziewczynka Ranko. Tymczasem mama coraz bardziej nie może się doczekać spotkania ze swoim synem, prawdziwym mężczyzną, i ciągle się o niego dopytuje. Ranma zupełnie nie wie, jak ma się z tego wyplątać. Na domiar złego niespodziewanie pojawia się fałszywy Ranma, który objawia się matce w całej męskiej okazałości. Nodoka, nieświadoma oszustwa, jest szczęśliwa i zachwycona swoim synem. Ale co na to prawdziwy Ranma? Czy w zaistniałej sytuacji wyjdzie wreszcie z ukrycia?

opis wydawcy


Przykładowe plansze:


Sin City #5: Wartości rodzinne (wyd. II)


Tytuł oryginału: Sin City: Family Values
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Tomasz Kreczmar
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Frank Miller
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 17 x 26 cm
Stron: 128
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: czerwiec 2010

Dwight McCarthy wie, że w Sin City liczą się władza, wpływy i… wartości rodzinne. Dlatego przyjmuje zlecenie i rusza tropem zabójców członka pewnej rodziny. Vendetta jest głównym tematem albumu, który opowiada, jak to jedna zbrodnia staje się przyczyną serii kolejnych, bo w Sin City każdy jest z kimś spokrewniony albo zaprzyjaźniony. W nieprawdopodobnych tarapatach Dwight zachowuje dobrze znane poczucie humoru, a gdy sytuacja staje się beznadziejna, na scenę wkracza bezszelestna i śmiertelnie niebezpieczna Miho – kobieta ninja.

Sin City – jeden z najsłynniejszych amerykańskich cykli sensacyjnych, autorstwa mistrza komiksu zza Wielkiej Wody – Franka Millera. O powodzeniu serii (pierwszy tom ukazał się w 1994 r.) zadecydowały nie tylko znakomite, mroczne scenariusze, ale też postacie bohaterów – twardych mężczyzn, którzy żyją według własnego kodeksu honorowego, oraz seksownych kobiet, nie będących jedynie biernymi obiektami męskiego zainteresowania. Frank Miller został kilkakrotnie nagrodzony za tę serię Nagrodą Eisnera, jednym z najbardziej honorowych wyróżnień komiksu amerykańskiego.


Przykładowe plansze:


Star Wars Komiks #22 (6/2010)


Autor: różni autorzy
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz, Maciek Drewnowski
Scenariusz: różni autorzy
Rysunki: różni autorzy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 48
Cena: 5,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: czerwiec 2010
Miesięcznik Star Wars Komiks przedstawia na 48 stronach zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. Główną postacią numeru 6/2010 jest Chewbacca, bohater dwóch z trzech historii komiksowych.

WIĘZY HONORU
W drugim roku wojen klonów, sierżant RC-2088 staje przed dwoma Mistrzami Jedi: Yodą i Macem Windu, którzy wezwali go do raportu. Chodzi o misję, która z początku wydawała się rutynowa, nie poszła jednak zgodnie z planem. Komiks pokazuje, w jaki sposób myśleli i funkcjonowali prości żołnierze armii klonów o identycznym genotypie.

CHEWBACCA: MALLATOBUCK, CZYLI MIŁOŚĆ WOOKIEECH i CHEWBACCA: ATTICHITCUK, CZYLI SMUTEK OJCA

Chewbacca to najbardziej znany przedstawiciel długowiecznej rasy Wookieech z planety Kashyyyk. Wsławił się jako uczestnik bitwy o Kashyyyk podczas wojen klonów, a później nieodłączny przyjaciel Hana Solo, drugi pilot Sokoła Millenium i bohater Rebelii. Zginął w wieku około 225 lat, w trakcie wojny z pozagalaktycznymi najeźdźcami, Yuuzhan Vongami. Uratował wówczas Anakina Solo – syna swojego najlepszego przyjaciela – podczas ewakuacji planety Sernpidal, do której zbliżał się księżyc, strącony przez Vongów z orbity. Nieco później droidy C-3PO i R2-D2 spotykają się z tymi, którzy go znali, by zarejestrować ich wspomnienia. Na początek udają się na Kashyyyk i rozmawiają z wdową po Chewbacce oraz jego ojcem.


Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #05 (02/2010)


Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 2080-3389-01
Data wydania: czerwiec 2010

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne to 96-stronicowy kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych Wojen.

Akcja komiksu rozgrywa się w roku -19 chronologii uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wojny klonów toczą się już od trzydziestu sześciu miesięcy i wkraczają w końcową fazę, choć na razie nic nie zwiastuje rychłego końca Republiki. Przeciwnie, to właśnie strona republikańska wydaje się mieć przewagę w walce. Jak jednak pamiętamy, kres wojnom klonów położył zdradziecki rozkaz 66, nakazujący eksterminację Rycerzy Jedi, nie zaś militarne zwycięstwo jednej bądź drugiej strony.

Oblężenie Saleucami, jedna z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, było serią bitew i potyczek między Wielką Armią Republiki a tysiącami specjalnie wyhodowanych klonów Morgukai, walczących po stronie Separatystów. Morgukai byli elitarnym zakonem wojowników rasy Nikto, pochodzącej z planety Kintan. Nienawidzili Jedi, dlatego wykształcili w sobie odporność na próby kontrolowania umysłu i używali broni z cortosisu, materiału odpornego na uderzenie klingą miecza świetlnego.

Głównym bohaterem komiksu jest walczący po stronie Republiki Quinlan Vos, który pojawił się epizodycznie w filmie "Mroczne widmo".


Przykładowe plansze:


Star Wars: Rycerze starej republiki #2: Flashpoint


Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Dustin Weaver, Brian Ching, Harvey Tolibao
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 150 x 228 mm
Stron: 144
Cena: 39 zł
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: czerwiec 2010

Ścigany padawan Zayne Carrick pragnie oczyścić się z zarzutu morderstwa kolegów ze szkolenia Jedi, dlatego staje twarzą w twarz z wojownikami budzącymi strach w całej galaktyce – Mandalorianami!

Zayne oraz drobny przestępca Gryph i nadąsany droid Elbee są pasażerami „Ostatniej Szansy" – statku, który pilotują zniedołężniały geniusz Camper i jego wierna obrończyni Jarael. Muszą przeżyć spotkania z porywaczami, szalonymi naukowcami, mandaloriańskimi zdrajcami, dwoma niezdarnymi łowcami nagród oraz... cało wynieść głowy z paru naprawdę dużych eksplozji.


Przykładowe plansze:


Titeuf #10: Moi najlepsi kumple


Wydawca oryginału: Glenat
Scenariusz: Philippe Chappuis
Rysunki: Philippe Chappuis
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 165 x 225 mm
Stron: 48
Cena: 17,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4615-7
Data wydania: czerwiec 2010

Tomik Moi najlepsi kumple to kolejna część cyklu wydawniczego Klub Kawalarzy, w którym prezentowane są najpopularniejsze europejskie humorystyczne komiksy dla dzieci.

Titeuf to dziesięciolatek, którego, podobnie jak wszystkich chłopców w jego wieku, intryguje świat dorosłych. Chowany na komputerowych strzelankach i podglądanych w środku nocy filmach nie całkiem dla dzieci, bombardowany absurdalnymi nagłówkami tabloidów, ma dość urokliwy pogląd na życie…

W tomiku Titeuf będzie przeżywał kolejne miłosne perypetie z Nadią, a także zmagał się z codziennymi trudnościami w szkole i na podwórku. Czy mu się powiedzie?

Seria Titeuf od wielu lat bije rekordy popularności w Europie, dorównując nawet takim hitom rynku komiksowego jak Asteriks.

[Karol Wiśniewski]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Cello -

Hellblazer to ma chyba jakieś złote okucia a Titeuf w pomniejszonym formacie a cena jak za normalny :/