reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Ostatni najazd Jaćwingów


OstatniNajazdJacwingow
W zapowiedziach komiksowych na tegoroczny Bałtycki Festiwal Komiksu pojawił się tajemniczy tytuł "Ostatni najazd Jaćwingów". Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma przykładowymi planszami tego komiksu.

Ostatni najazd Jaćwingów


Scenariusz: Roman Gustaw Woźniak
Rysunki: Roman Gustaw Woźniak
Oprawa: miękka
Format: 212 x 297 mm
Stron: 76 (kolor)
Cena: 35 zł.
Wydawnictwo: Roman Gustaw Woźniak
Data wydania: czerwiec 2010

Schyłek XIII w. Słaba, podzielona na księstwa Polska, jest najeżdżana przez bałtyckie plemię Jaćwingów. Jeden z najazdów dociera aż do Księstwa Sandomierskiego. Jaćwingowie zdobywają położony u zbiegu Tanwi i Sanu zamek Dobiesława herbu Lis. Część obrońców ginie, reszta dostaje się do niewoli, a wśród nich młoda córka kasztelana - Sławka. Domosław Lis, wspomagany przez rycerza Michała Strażę i pacholika Lubka, rusza w pościg za porywaczami siostry. Sławka ma zostać złożona w ofierze w świątyni na jednej z wysp jeziora Wigry.

Komiks obfituje w bitwy, pościgi i zasadzki. Pojawiają się w nim również postacie historyczne. Akcję kończy wielka bitwa rycerstwa Małopolskiego z Jaćwingami.

Komiks może służyć jako pomoc dydaktyczna na lekcjach historii.

[opis dystrybutora]


Przykładowe plansze:
[Ystad za dystrybutorem]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

mar21 -

Z opisu wygląda nieżle i chętnie bym przeczytał gdyby realizacja była na poziomie cyklu Głowy orłów z Motopolu lub robionych ponad 30 lat temu Legend Polskich Rosińskiego, no ale niestety przykładowe plansze nie zachęcają.